Hemibagrus wyckioides

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Feb 2016, 10:47

V stredu odcestoval Hemibargus wyckioides, 43 cm kus. Sťahoval sa v rámci Trnavy. V piatok v noci novému majiteľovi vyskočil z akva (zabudol zakryť nádrž). Teraz už chápem tú nočnú energiu týchto sumcov. Celé dni polihoval takmer bez pohnutia na jednom mieste. Ale v noci sa bláznil po akváriu :o

Ak by niekto vedel o takomto sumcovi, prosím, dajte vedieť, mám záujemcu ;)
Prílohy
hemi 1.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Feb 2016, 10:59

Krásná potvora. Přežil to ten sumec?
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Feb 2016, 11:18

nhkg píše:Krásná potvora. Přežil to ten sumec?


Aha, pardon, to som zabudol napísať. Ráno bol sumec tuhý na podlahe. Preto som spomínal toho "záujemcu". To nechcem pre seba, ale pre toho pána ;)

Ja ešte jedného Hemibargusa mám, menšieho, toho si ale nechávam. Zatiaľ.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod Janek » 28 Feb 2016, 11:22

paloi píše:Ak by niekto vedel o takomto sumcovi, prosím, dajte vedieť, mám záujemcu ;)


No, wyckioides teď k dostání není co jsem koukal, ALE zato má glaser v seznamech Bagarius yarelli (a to za lidovku)... ale to už je trochu jiný level :D :D :D :D :D i když pro mě osobně nejkrásnější sumec ze všech, bohužel už ne moc akváriový typ :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Feb 2016, 11:31

Hmm, tak to je škoda. Mi kdysi vyskočil 30cm pakeříčkovec z akvária, když jsem zapomněl po krmení večer dovřít skla. Ale kupodivu mě vzbudilo jeho mrskání na zemi i když jsem spal v jiné místnost. Dal jsem ho zpět a nic se mu nestalo.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Feb 2016, 11:42

Janek píše:
paloi píše:Ak by niekto vedel o takomto sumcovi, prosím, dajte vedieť, mám záujemcu ;)


No, wyckioides teď k dostání není co jsem koukal, ALE zato má glaser v seznamech Bagarius yarelli (a to za lidovku)... ale to už je trochu jiný level :D :D :D :D :D i když pro mě osobně nejkrásnější sumec ze všech, bohužel už ne moc akváriový typ :D


Bagarius yarelli som videl minulý rok v Gliwiciach, asi 15 cm kus za 140 € (na cenu som sa nepýtal, majiteľ mi ju neskôr poslal do mailu). Oproti tomu je terajší od Glasera relatívne lacný, veľkosť uvádza 15-20 cm a cena 90 €. Ale nepúšťal by som sa do takejto ozubenej ryby :twisted: Mám istý pud sebazáchovy :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod Janek » 28 Feb 2016, 11:51

Mají (nebo měli) ho v Praze v Braníku, překrásná ryba, ale jak píšeš, tenhle sumec v domovině žere psy a malé děti :D :D mít 5000l a více, jdu do něj ... ale bohužel :(

Ikdyž ony ty Pseudoplatystomy, Hemibagrové a další telata nejsou o nic víc akvarijní ryby.
Jak to vypadá s tvojí litráží s chovem takovýchto sumců ? Já mám dvoumetovku ale přes všechnu touhu po velkých sumcích se zatím držím, protože nechci rybu po dvou letech dávat pryč ... jako lehce schůdné možnosti považuju Leiarius marmoratus, předražená Brachyplatystoma tigrinum, Leiarius pictus nebo nejlépe Pimelodus ornatus (který je zase až zbytečně malý :D :D )
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod jancibie » 28 Feb 2016, 14:10

Presne tak, toto nie sú akváriové ryby, bohužial...
Paloi, dobre si spravil, že si sa ich zbavil, aj keď sú nádherné, cichlidy si konečne v noci trochu oddýchnu.
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 27 Apr 2016, 03:42

jancibie píše:Presne tak, toto nie sú akváriové ryby, bohužial...
Paloi, dobre si spravil, že si sa ich zbavil, aj keď sú nádherné, cichlidy si konečne v noci trochu oddýchnu.

onedlho ti to Janči pripomeniem keď ti narastie ta tvoja príšera čo si doniesol :D :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod jancibie » 27 Apr 2016, 06:03

Lenže moja príšerka, Brachyplatystoma juruense, dorastá do 60cm, takže celkom v pohode veľkosť.... ;)
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron