Clarotes laticeps

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Okt 2019, 15:41

dnes výlov, miera 45 cm, voda všade :x
Prílohy
vf1.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod blegon » 27 Okt 2019, 16:21

Pěkně narostl, byl nedělní oběd ? :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod miras90 » 27 Okt 2019, 19:47

Moc pěkný kousek. Já právě zvažuji co bych dal do nové nádrže za sumce ale musí to být něco co mi nesežere ryby :)
Čímž se vylučují dvě mé oblíbené a krásné ryby Phractocephalus hemiliopterus a Pseudoplatystoma fasciatum.Ty bohužel sežerou co můžou :roll:
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Okt 2019, 19:50

blegon píše:Pěkně narostl, byl nedělní oběd ? :D .


Ale nie, ešte na tom doma nie sme tak zle. Chcel som ho reálne zmerať, cez sklo to vyzeralo na 41 cm a to sa mi nezdalo. Lebo v januári mal 40 cm. Takže ešte rastie. Pomalšie, ale rastie.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Okt 2019, 20:06

miras90 píše:Moc pěkný kousek. Já právě zvažuji co bych dal do nové nádrže za sumce ale musí to být něco co mi nesežere ryby :)
Čímž se vylučují dvě mé oblíbené a krásné ryby Phractocephalus hemiliopterus a Pseudoplatystoma fasciatum.Ty bohužel sežerou co můžou :roll:


Ďakujem!

Phractocephalus hemiliopterus sa aj mne páči, možno najviac zo všetkých tých catfish, aj keď 90% ľudí povie, že je to lacná ryba, ľahko zohnateľná, nepatrí do akvária. No, dá sa, kým je malý. Ale keď presiahne určitú veľkosť, už je to s ním komplikované. V mojich tisíc litroch bola hranica tak 30 cm, potom už bol z neho likvidátor. Ja som mal pocit, že ten darebák loví všetko len tak pre zábavu, nie od hladu. Mne sa vždy podarilo ho umiestniť niekomu do väčšieho akvária. Či tam aj končili alebo putovali ešte ďalej, to som neskúmal. Mal som ho asi 3 alebo 4-krát.

Pseudoplatystoma fasciatum - s tým sa mi nedarilo, myslím, že potrebuje čistú vodu, "dusík ho dusí". A to je v mojom preplnenom akváriu problém.

Ale ak chceš anténovca a z Južnej Ameriky, tak jeden tip (z takých bežnejších druhov) mám - Leiarius marmoratus. 40 cm sumec a okolo neho 8-10 cm ryby. Nie je to len moja skúsenosť, Janek by to tiež mohol potvrdiť.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod miras90 » 28 Okt 2019, 09:13

Není zač.
No mě se líbí určitě nejvíc,krásný barvy mohutná stavba těla ale je to prase co vše spase ;)
Pseudoplatysoma má sice menší tlamu ale od 50cm vezme téměř vše. Další nevýhoda,že hrozně rychle rostou a vyčistí úplně celé akva. Mě phractocephalus udělal 74cm a vzal i meculicaudu 43cm pseudoplatysoma udělala 83cm a sežral co mohl.
S cichlama bych je risknul ale jinak ne :D
Marmoratuse mám v plánu zkusit,nikdy sem ho neměl ale nedávno sem koukal na nějaké videa z rybaření v Amazonii a vytáhli tam nejspíš marmoratuse a ten měl odhadem 80cm což mě trochu odrazuje ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Okt 2019, 10:45

Leiarius marmoratus je uvádzaný v prírode do veľkosti 80 cm, to asi v akváriu nedá. A tie dve obludy, čo spomínaš vyššie, tie dorastajú v prírode cez meter. Chcel som len poradiť z vlastnej skúsenosti, že marmoratus v 40-ich centimetroch je ešte mierumilovná rybička.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod miras90 » 28 Okt 2019, 11:24

Jj vim, no uvidíme zkusit ho chci, když tak půjde pryč. Ale přemýšlím spíš o nějakém Pimelodus ty nemají takovou hubu a velikost též není taková ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Aug 2020, 09:21

Koniec priateľského vzťahu, Clarotes laticeps vo veľkosti 50 cm pripravený na expedíciu.

Mal som ho rád, možno najradšej zo všetkých sumcov, pre jeho aktivitu. Nebol bitkár, ale už sa ubiehal cichlidám pri kŕmení, možno polovica granúl končila v jeho papuli.
Prílohy
IMG_20200606_Claro pripravený na expedíciu.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Clarotes laticeps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 27 Aug 2020, 10:29

Tak to ti z něj vyrostlo pěkný prase za těch pár let!
No jo, ti sumci rostou moc rychle a ne každej máme zatopenej sklep vodou jako Sučanoch :D
Tak snad si vybral dobrý pěstouny a náhradní rodinu. Ať se mu daří!
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron