Wuntiho Jizni Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 29 Júl 2016, 07:51

No je pravda, že pořadí zarybnění mělo být trošku jinačí - Geophagové a až budou mít nějakou délku měli příjt Crenicichly a nebo jsem tam chtěl dát trpasličí variantu, ale člověk míní a život mění :-)
Teď je otázka co k nim.

Co se týká písku - dával jsem tam klasický filtační písek 0,6-1,2 frakce z OBI :-) a hele spokojenost - nemusel jsem to ani propírat nic :-p
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Júl 2016, 08:24

Plzeňáku jaké kousavé potvory? Jsi jeden z posledních tady na ck co odolává kráse creni. ;-)
Mi se písek do filtrů z obi moc nelíbí. Mám ho v jedné nádrži a má frakci spíše 1 až 1,2mm. Chybí mi tam jemnější frakce.

Snad ještě poporostou, ale zůstanou mírné jak jsou. S geoši bude problém. Většinou sw prodávají hrozně malí. A Satani se ti zdají drazí... Ale sleduj inzerci na infauně, občas někdo prodává velké ryby za rozumné peníze.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 29 Júl 2016, 10:07

No uvidíme - důležité je nespěchat. Zajedu i do toho Petřvaldu za p.Rybkou a uvidím co mu bude plavat v akváriích.
Jak už jsem někde psal - nebránil bych se ani kdyby mi tam plavala klasická barevná forma Pterophyllum scalare :-) u mne to jsou stále zajímavé rybky.

Jinak s pískem spokojenost - možná není zcela top, ale mne se s ním dělalo dobře :-)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod mato80 » 29 Júl 2016, 10:25

v obi maju 2 frakcie piesku rozdiel je sice iba o 0,2 mm 0,4-1 .ale dost zan chcu ked to bol baumax mali ho po 3€ a bol hnedi teraz je snehobieli ,farba ryb tam trochu zanika .
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Danny » 29 Júl 2016, 12:56

wunti píše:No uvidíme - důležité je nespěchat. Zajedu i do toho Petřvaldu za p.Rybkou a uvidím co mu bude plavat v akváriích.
Jak už jsem někde psal - nebránil bych se ani kdyby mi tam plavala klasická barevná forma Pterophyllum scalare :-) u mne to jsou stále zajímavé rybky.

Jinak s pískem spokojenost - možná není zcela top, ale mne se s ním dělalo dobře :-)

Zozen si Nanaye.Mozem len odporucit ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Júl 2016, 13:05

Nejsou Nanaje bázlivé proti jiným formám? To by s proteusy nebylo dobré.
Kdysi jsem je měl, jsou nádherné, ale 50cm výška akvária mi na ně přijde málo.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 29 Júl 2016, 17:58

Ke Crenicichlám možná Akary. Ty se hned tak něčeho neleknou.
Nhkg: Já Creni moc nemusím, stejně jako Geoše.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 29 Júl 2016, 18:31

Jaké Akary?
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Janek » 29 Júl 2016, 18:31

Já si osobně myslím že creni do 20-25 cm by si se skalárama mohly docela sedět. Akary super, jsou to tvrdší ryby, ale přeci jen už celkem podobné držtičky a mohlo by se to tím spíš provokovat k přetahování. Naopak skaláry které jsou tvarově uplně někde jinde, si myslím že by mohly dopadnout buď skvěle, nebo vůbec, ale určitě by to stálo za pokus.
Celé je to ale jen teorie a třecí bengál nepočítám (i když i to tření by mohlo do rozplavání fungovat protože skaláry a creni si hledaj uplně jiný místa na tření)
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 29 Júl 2016, 19:08

Tyto malé creni jsou v pohodě nebál bych se k nim ty skaláry dát prostě to vyzkoušej a hotovo.
Jestli to půjde nebo ne ti nikdo přesně neřekne na to musíš přijít sám.
Koupil bych ještě skupinku skalárů + skupinku geophágů ;)
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron