Tanganyika lake - 1125

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 26 Jún 2018, 20:00

Je to moc hezký. Kameny nádherný.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod Saty » 21 Aug 2018, 20:25

Delší čas bylo akva bez ryb, jen pár zajížděcích. Dneska jsem se konečně dostal k tomu navštívit pana Čuhela a vyzvednout ryby. Domluva i jednání super, pokud někdo shání africké cichlidy můžu jen doporučit, sice aktuálně stěhují pěstírnu, ale do nových a větších prostor, takže ještě lepší ;) . Jen mě mrzí, že mi nějakej "polák" vyfouk celý hejno C. microlepidotus Bulu point a nechal jen 4 kousky. Takže budu čekat dva až tři měsíce než dorostou další do prodejní velikosti :( .
Ale pár druhů jsem si dovezl:
Altolamprologus calvus Black Pectoral 6x
Altolamprologus compressiceps mutondwe 6x
Julidochromis marlieri 6x
Lamprologus boulengeri kiritvaithai 6x
Lamprologus sp. Daffodil 6x
Neolamprologus leleupi 6x
Neolamprologus multifasciatus 8x
Počty se jak dorostou protřídí. Doplním ještě hejno C. microlepidotus Bulu point a chtěl bych i Neolamprologus buescheri.
Co se týká akva hodnoty jsou super, pH se ustálilo na 8 což je dostačující.
Rybky jsou ještě zalezlé, takže foto nic moc.
Prílohy
akva.jpg
celek.jpg
houf.jpg
Boulengeri a leleupi.jpg
Boulengeri a leleupi
N. boulengeri.jpg
N. boulengeri
N.boulengeri a multifasciatus.jpg
N.boulengeri a multifasciatus
ulitnici.jpg
skupina.jpg
skupinka.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod Saty » 22 Aug 2018, 20:33

Rybky se krásně zabydlely, už je jich plná nádrž.
Je to hezká podívaná jak rybky při každým vyrušení zmizí v nějaké mezeře mezi kameny nebo v ulitách. Boulengeri a multifasciati obsadily ulity a vůbec jim nevadí, že maj za sousedy rozdílnej druh. Ale ostatní zběsile odháněj
Má ten skalnatej biotop něco do sebe :D .
Prílohy
20180822_194911.jpg
Altolamprologus
20180822_185906.jpg
Multifasciatus
20180822_190552.jpg
Marlieri
20180822_185748.jpg
Boulengeri
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod Saty » 30 Sep 2018, 19:29

V akva se toho moc nemění. Všechny rybky žijí a maj se k světu. Jen u jižní ameriky mi přišel rychlejší růst, tohle jsou furt po měsíci stejné čudly.
Na skle a kamenech se dost rozmáha hnědá řasa, hlavně na sklech to nevypadá vůbec hezky. Obden je musim čistit :( .
Přidal jsem do květináče trs valisnerky jestli poroste.
Taky řešim výměnu čerpací hlavy v pravém filtru. Na ten filtr je 650 l málo. Tak uvažuju čím nahradit. Počítam že ideal bude tak 1200 l výkonu dostatečný. Teď jen aby to nebylo moc hlučný a pokud možno o malé spotřebě. Uvažuju nad PICO EVOLUTION 1200, nebo Libor má pár čerpadel a čerpacích hlav co bych mohl prozkoušet.
Taky jsem přidal už krycí skla, přece jen teplota jde dolů. Stavim se i do stavebnin ať můžu akva zateplit zezadu a boky.
Prílohy
20180930_195336.jpg
20180930_194937.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 01 Okt 2018, 19:24

Moc hezký. Ta řasa se mi líbí na kamenech.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod RadoA » 02 Okt 2018, 04:47

Saty píše:Na skle a kamenech se dost rozmáha hnědá řasa, hlavně na sklech to nevypadá vůbec hezky. Obden je musim čistit :( .

Tá hnedá pravdepodobne súvisí s osvetlením. Ono aj akva je ešte mladé, takže to musí "zarásť". Ale buď spektrum svetla, alebo intenzita nepostačuje na zelenú riasu. Plus možno živiny (ale to už strieľam).
P.S. predpokladám, že si neočakával akva bez rias ;) a že je to myslené naozaj tak, že by si rád zelenú a nie hnedú riasu
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod RadoA » 02 Okt 2018, 04:49

RadoA píše:
Saty píše:Na skle a kamenech se dost rozmáha hnědá řasa, hlavně na sklech to nevypadá vůbec hezky. Obden je musim čistit :( .

Tá hnedá pravdepodobne súvisí s osvetlením. Ono aj akva je ešte mladé, takže to musí "zarásť". Ale buď spektrum svetla, alebo intenzita nepostačuje na zelenú riasu. Plus možno živiny (ale to už strieľam).
P.S. predpokladám, že si neočakával akva bez rias ;) a že je to myslené naozaj tak, že by si rád zelenú a nie hnedú riasu


Ale inak chválim, veľmi pekne rozložené kamene. Nie celkom sa mi páčia hranaté, ale aspoň to nie je vápenec (ten v afrike vizuálne neznášam).
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod kvietik » 02 Okt 2018, 13:15

Veľmi pekné.... riasa zo skiel sa nejak očistí a kamene s riasou sú krajšie 8-)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Okt 2018, 13:29

RadoA píše:
Saty píše:Na skle a kamenech se dost rozmáha hnědá řasa, hlavně na sklech to nevypadá vůbec hezky. Obden je musim čistit :( .

Tá hnedá pravdepodobne súvisí s osvetlením. Ono aj akva je ešte mladé, takže to musí "zarásť". Ale buď spektrum svetla, alebo intenzita nepostačuje na zelenú riasu. Plus možno živiny (ale to už strieľam).
P.S. predpokladám, že si neočakával akva bez rias ;) a že je to myslené naozaj tak, že by si rád zelenú a nie hnedú riasu

Přesně tak radši bych zelenou než hnědou :D . Ale i kdyby to mělo být kvůli světlu, tak přidávat nebudu. 4 rampy jsou podle mě pro tenhle biotop dostatečný.
A o kamenech jsem o nějakých kulatých valounech, ale už kvůli stabilitě jsem je zavrhl.
Ale jinak díky páni.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Tanganyika lake - 1125

Neprečítaný príspevokod RadoA » 03 Okt 2018, 04:36

Saty píše:Přesně tak radši bych zelenou než hnědou :D . Ale i kdyby to mělo být kvůli světlu, tak přidávat nebudu. 4 rampy jsou podle mě pro tenhle biotop dostatečný.

U mňa väčšinou prevažovala hnedá riasa. Nič som nezmenil a po pár rokoch je zrazu trochu viac zelenej ako hnedej (možno je hustejšia osádka a tým viac živín, neviem). Ale vidieť to na okrajoch, kde je osvetlenie slabšie - tak hnedá prevažuje.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron