Kvietik 588

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod stiff » 06 Júl 2019, 06:20

Krasne hnedaky, mozem sa spytat, tipoval by som to na Cuipeua Alenquer, to su odchyty? Ci odchov (kto je chovatel)? Nech sa ti s nimi dari... ;)
Pozrel som par stranok dozadu, ale tema je rozsiahla, tak sa reku spytam rovno. :mrgreen:
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 06 Júl 2019, 06:42

Dik. Ano Stiff Alenquer Cuipeua F2. Mám ich od Olegunara(česky cichlidklub) a on mal svoje F1 od Pejšu- on odchoval divoké, ale označoval ich ako Curipera.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod stiff » 06 Júl 2019, 12:01

Ked sa pred par rokmi tato farebna varianta rozsirovala medzi chovatelov, mala oznacenie Curipera. Neskor, ako je zvykom, sa to "vyladilo" na Cuipeua. Pekne rybky, nech ti rastu... ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 19 Júl 2019, 16:32

stiff píše:Ked sa pred par rokmi tato farebna varianta rozsirovala medzi chovatelov, mala oznacenie Curipera. Neskor, ako je zvykom, sa to "vyladilo" na Cuipeua. Pekne rybky, nech ti rastu... ;)

hej, keďže Cuipeua je oblasť odchytu, kdežto Curipera je jeho skomolenina asi ;) .
Prílohy
20190715_212051.jpg
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod Lubik » 24 Júl 2019, 14:05

kvietik, ked si mal skalare, mal si niekedy s nimi aj tetry? a ake juhoamericke cichlidy by boli vhodne, aby skalarom neobkusali plutvy a tak isto aby nezrali tetry? :D predpokladam, ze satani a geopagy by sli po tetrach az podrastu, ci? taku kombinaciu som nemal, tak zatial takto rozmyslam, ako by sa to dalo rozumne nakombinovat, aby skalarom ostali plutvy v 100% stave
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Júl 2019, 18:45

Satani nepůjdou po tetrách nikdy. Geoši jen po těch hodně malých. Fajné mi přijdou třeba Hyphessobrycon herbertaxelrodi. U mě se držely u hladiny mimo prostor, kde mi plavou cichlidy. Pak jsem ale koupil C. zebrina... :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod Lubik » 24 Júl 2019, 19:32

nhkg to su dobre spravy :D ja som mal skor skusenost taku ze skalare 7-8cm v tele mi zjedli zhruba 50-60 tetier za 2 tyzdne, ochutnali jednu a uz to slo, pritom boli spolu od doby co skalare mali 4cm aj s plutvami, vsetky tetry boli tohto typu s nizkym telom, ako neonka, bleherka a podobne, teraz mam ale 2x take akva tak by som to skusil zopakovat ale pridat vacsie hufy tetier a tiez pridat tetry s vyssim telom napr. fantom cerveny a pod. (latinske nazvy tetier vobec nedavam tak sorry :D ), nu vlastne skalare by mali byt dominanta stred a vrch vodneho stlpca a rozmyslam co okrem panciernikov pridam do spodnej casti, uvazujem nad s.daemon/jurupari ale aj nad geosmi, len sa obavam ze mi to vyzeru este skor ako skalare, inak v kombinacii geos, satan, angel, tam by velmi nemali obkusovat skalarov nie? nemal som take kombinacie tak preto sa pytam radsej dopredu, inak ake si to mal velkosti geosov a satanov s tetrami?
asi by som mal zalozit temu "hodia sa tieto ryby k sebe?"
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Júl 2019, 20:19

Geoš ani Satan skalárům ubližovat nebude (měl jsem je po kupě a i Ondra to zkoušel), ale není to úplně ideální kombinace. Skaláry mají rády svůj klid a přítomnost jiných větších ryb jim moc u mě nesvědčila.
Měl jsem 20cm velké satany a ty tetry v době nákupu měly cca 2,5cm a nezmizela ani jedna. Dospělé geoše jsem s tetrami neměl, ale fakt to nejsou lovci, živí se bagrováním dna.
Dneska jsem vypustil 50 malých (do 3cm) kardinálek k mým Nanaykám, tak jsem zvědavý kolik jich tam bude zítra.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod Lubik » 24 Júl 2019, 20:31

to si robim zalusk prave na nanayky, myslim ze ti z kardinaliek urcite ubudne, ono kym budu zemezruti este mladi tak by to mohlo byt v pohode, ono aj tak si urobim po svojom len potrebujem viac nazorov ako je len moj, tak dik :) kvietik tu uz bude mat dobry spam :)
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 28 Júl 2019, 09:44

Z tetier som mal iba neonky. Keď sú mladé , tak je to fajne krmivo pre skalárov. Väčšie neonky mi požrali buď Tahuantinsyoa macantatza alebo Akara heckelova(tieto cichlidy ti požerú aj vysoko tele tetry). A ja neviem o cichlidách, ktoré by okusovali skalarom plutvy.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron