HuHu dilema...

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Jún 2016, 21:02

Este jedna vec, ako vysoko od podlahy je dobre mat spodnu hranu akvarka?
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Jún 2016, 21:15

HuHu, teraz už len nájsť niekoho v Tvojej lokalite, kto Ti bude ochotný a schopný zlepiť takýto atyp.

Určite počítaš s tým, že akýkoľvek atyp bude drahší ako klasický kváder rovnakého objemu. Ale myslím, že výsledok bude stáť za to. Len si to ešte dobre (veľmi dobre) premysli, lebo ak by si to chcel v krátkom čase vymeniť, stratíš hromadu peňazí, predať atyp by bolo väčší problém. Budeš ho mať navždy, až kým nepotečie :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Jún 2016, 21:26

huhu píše:Este jedna vec, ako vysoko od podlahy je dobre mat spodnu hranu akvarka?


Toto je skutočne individuálne. Moje akva si videl, mám 86,5 cm od podlahy vrchnú hranu dosky, na tom ešte 2 cm tvrdený polystyrén, takže 88,5 cm spodok akvária. A k tomu 70 cm výška akvária. To je už pomerne vysoko, možno by som 5 cm ubral. Keď chcem niečo upraviť na dne, už mám problém zo zeme dočiahnuť až na dno, musím na stoličku :( Ale musel som to tak urobiť, mne sa to odvíjalo od výšky skriniek, ktoré som chcel dať pod akvárium. A tie boli z IKEA, žiadna výroba na objednávku.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Jún 2016, 21:34

To s tym atypom mi je jasne a akvarium urcite nepredam, no co by som potom robil s takou dierou v stene :D. Ako som pisal, pockam, kym mi aspon tie steny postavia a potom doladime akvarko.
Nad tou vyskou spekulujem, lebo nerad by som v podstavci tehly rezal alebo nieco. A ked to necham ako teraz, na 3 tehlach, tak mi vychadza vyska okolo 70cm nad podlahou. Horna hrana by bola 140cm co sa mi zda nizko, ked pri tom stojis... neviem, Teraz mam akva 80cmnad podlahou a je vysoke 60cm, taze tiez 140cm ale neje "zapustene" v stene a nevyzera tak mohutne. No uvidime este :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Jún 2016, 21:41

A jak často u něj budeš stát ? Na práci je lepší ho mít níž, ale je to o té relaxační poloze ze které budeš pozorovat :D takže zaujmout pozorovací polohu na gauči či v křesle a najít pohodlnou výšku pro oči :D

To když Paloi musí na stoličku, to už bych já musel na štafle :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Jún 2016, 21:51

Janek píše:
To když Paloi musí na stoličku, to už bych já musel na štafle :D


Pri odkalovaní nie je problém. Pri presúvaní dekorácie nie je problém. Akurát keď z nejakého dreva odpadne nejaký kúsok, ktorý mi odkalovač nevytiahne, musím rukou až na dno. A to naozaj nedočiahnem, keď stojím na zemi. Chýba mi tak 5 cm :( Nuž, ale toto je tak 1x za mesiac ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 27 Jún 2016, 09:16

OK dik za rady, ak ma este niekto nejaky postreh sem s nim, ak nie, tak tuto temu ozivime ked budu steny stat :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod RAP » 27 Jún 2016, 13:23

huhu píše:paloiko super napad :), verzia 3:
Obrázok

Obrázok

plocha dna 186dm2

A hodně by překáželo, kdyby si stejný způsob zkosení akvária v hale dal i do zádveří?
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 27 Jún 2016, 19:22

No ako komu :) Architekt to tak navrhol zamerne, akvarkom a "oblozenim" by sa "zarovnala" stena. Skusim to nakreslit ako to bude...
A este otazka, co by som tym ziskal? (objem to je jasne) ale atyp to bude tak ci tak a cena netusim o kolko by mohla byt lepsia...)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 27 Jún 2016, 20:11

Tak som si to nakreslil, ale nie... pokial tie skosenia z verzie 3 nepredrazia akvarium o milion percent, tak ich tam dam. Ak by som tam dal normalne podorys stvorcovy, tak by to zavadzalo aj tam aj tam...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia