Gringovo Malawi

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
5
100%
2
0
Nehlasovalo
3
0
Nehlasovalo
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 5

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Dec 2015, 19:24

Zdar,používám taky ty slimky ale 20W . Mám je teda taky odkryté takže větraji ale oni zase tolik netopí . Kamarád ja ma zabudované v krytu nad akva a v horní stěně krytu má nad každým reflektorem díru cca 80mm a neprehřejva se to . Nad 2m dlouhou nadrzi má 5ks . Já si ty led reflektory nemůžu vynachválit ..... ;) z 5 nádrží je mám nad 4 a na 5 se připravují .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod gringo » 23 Dec 2015, 20:32

Se slim zkušenost nemám. Co mám já se moc nehřejí, ale jsou v otevřeném prostoru.
gringo
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 16 Feb 2015, 16:25

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod gringo » 23 Mar 2016, 17:51

Zdravím Vás. Mé plány s obložením akva jsem konečně po sedmi letech uskutečnil :)
Prílohy
1.jpg
konečně komplet
gringo
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 16 Feb 2015, 16:25

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod huhu » 23 Mar 2016, 18:41

Parada, budes aj pokracovat tu stenu ponad dvere? Ci uz tak zostane? Len tak mi napadlo, nechal si dost miesta na prudenie vzduchu za okolo termostatu? Aby ti teplotu meral :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod ioopp » 23 Mar 2016, 18:47

7 roků... no to je dlouho :mrgreen: taky mám takové plány a rozdělané práce :mrgreen: Pěkně to vypadá.
Osobně bych to udělal do ztracena ještě v tom rohu místnosti, ale zas nevím, jak to u tebe vypadá jako celek... No a až dnes jsme si všiml, že to máš v místnosti vlastně vymalované, aby ti to ladilo k červené řase žejo? :twisted: :D Toto malawi můžu :!:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod gringo » 23 Mar 2016, 18:55

Termostat má čidlo na straně vypínače. Problém by neměl být. Tohle je finální obklad, ale je fakt, že v tom rohu uvažuju jakoby pokračovat jen pár desítek centimetrů a ukončit nepravidelně jako vlevo u dveří.
gringo
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 16 Feb 2015, 16:25

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod patko226 » 23 Mar 2016, 20:24

paráda
i´m cichlid positive
Obrázok užívateľa
patko226
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 17 Jan 2015, 14:50

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod Dominik829 » 24 Mar 2016, 09:02

gringo píše:Zdravím Vás. Mé plány s obložením akva jsem konečně po sedmi letech uskutečnil :)


Ahoj

Máš to veľmi pekné, každá stavebná konštrukcia prípadne jej časť ma vie nadchnúť. Z čisté technického a deformačného hľadiska sa chcem spýtať. Z akého materiálu je obklad vyrobený ? Je za potreby zvážiť či bude obklad vystavený nadmernej vlhkosti, teplotným výkyvom alebo či sa môže dostať do kontaktu s vodou, toto je nutné obzvlášť riešiť ak si si vybral sadrový obklad, ktorý nie je vôbec vhodný na takého miesta lepiť.

Najčastejšou príčinou komplikácií je podcenenie prípravy podkladu. Pokladna plocha musí byť :

• čistá
• suchá
• zbavená prachu
• bez mastnôt
• bez náteru (maľba)
• nosná
• súvislá a rovná
• súdržná

Ak si podcenil prípravu podkladu a použil napr. obklad z prírodného kameňa (ťažký materiál) a nalepil si ho na pôvodný náter je dosť možné, že časom ti začne obklad opadávať nakoľko pôvodný náter nedokáže dlhodobo prenášať tiaž obkladu. Samozrejme má to aj ďalšie súvislosti napr. z akého materiálu je stena, či si použil penetrační náter a aký...( je to dôležite z dôvodu správnej hydratácie cementu v lepidle )..... atď....

Ak máš akékoľvek pochybnosti alebo otázky skús sa spýtať ak budem vedieť rád poradím aspoň s týmto nakoľko si vedomosti z tohto fóra iba beriem a moc nepomáham :).

PS: Píšem to najme preto že pod tvojim obkladom je sedačka a časť akvária, prípadné odpadnutie kamenného ohľadu by nemuselo dopadnúť dobre.... Ak by to bola „hola“ stena tak by som ti to pochválil a nechal tak. Viem, že nie je vôbec slušne komentovať cudziu prácu. Ak si všetko zhotovil v zmysle technologického postupu tak super :) hlavne to nevezmi zle, tak to nebolo myslené.
Obrázok užívateľa
Dominik829
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Feb 2016, 07:01
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod gringo » 24 Mar 2016, 13:42

Dominik829 : Dík za komentář. Snad jsem to udělal jak se patří. Konzultoval jsem se zedníkem, který mi dělal před sedmi léty veškerou zednickou práci kolem akvária. Malba oškrábaná, napenetrovaná. Lepidlo na obklady DenBraven. Obklad není přírodní kámen, i když jsem rád, že tak působí, ale umělý kámen viz. foto.
Prílohy
c.jpg
imitace kamene a tvar obkladu
gringo
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 16 Feb 2015, 16:25

Re: Gringovo Malawi

Neprečítaný príspevokod gringo » 24 Mar 2016, 13:46

A ještě jedna fotka konečného provedení obložení. Jak jsem včera psal, dodělal jsem pravý roh nepravidelně. Vypadá to takhle lépe, alespoň pro mé oko :o
Prílohy
1.jpg
finále
gringo
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 16 Feb 2015, 16:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron