Geoši a ti druzí

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Nov 2018, 08:25

paloi píše:Mne sa s Atmanom stalo kedysi to isté. Izolácia kábla sa zlomila presne v tom istom mieste ako Tebe.


Mě taky, mě taky, .... :D
Ale za ty roky jen u jednoho. Zalepil jsem tu díru i kabel takovou tou tavnou pistolí a jede zvesela dál.
Já tyhle Atmany používám už asi 20 let a nedám na ně dopustit. Mám je ve všech 5 - 6 nádržích.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 18 Nov 2018, 23:01

Po více jak týdnu od vpuštění do akvárka se ukázal ancistrus L181. Škoda že tečky a bílý lem ocasní ploutve v dospělosti zmizí.
Prílohy
L181_02.jpg
L181.jpg
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 18 Nov 2018, 23:10

A ještě několik fotek mých prcků
Prílohy
tetry.jpg
N. lacortei
winemilleri.jpg
G. winemillerii
A. heckelii.jpg
A. heckelii
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Nov 2018, 08:45

Pekné.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 24 Nov 2018, 17:44

Konečně přišel anex. V dámských silonkách jsem ho dal do obou nádobek filtru Aquael Turbo 1000, ale měl téměř nulový průtok, takže do spodní jsem nakonec dal keramický válečky, který k tomu přikládaji. Jsou z materiálu BioCeraMAX 600, má umožnit osídlení bakteriema. Ve středu budu měnit vodu, tak rozeberu externí filtry a něco dám i tam. Koupil jsem toho 7L, ale myslím, že použiju sotva polovinu, vzhledem k tomu, jak moc se sníží průtok. Zatím mám NO3 mezi 1-5mg po šesti dnech od výměny cca 40% vody., měřeno JBL. Rybky jsou ale mrňavý, takže to půjde brzo nahoru, protože rostou jak divý. Jinak ten Aquael je parádně tichý, má docela vymakaný přísavky, které možná snižují hlučnost. Přijde mi tišší než Atman. Celá sestava je vysoká přes 40cm, takže do 50ti cm akva se vejde akorát.
Prílohy
filtr1.jpg
Aquael Turbo 1000
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 05 Dec 2018, 18:57

Po 14ti dnech se snížil průtok vody filtrem Aquael na minimum. Rozebral jsem ho a regeneroval anex. Dal jsem ho cca o třetinu méně, snad se to nebude tolik zanášet. Chtěl bych se tímto zeptat, do čeho dávate anex. Silonky, které používám, mi přijdou řídké. Jsou to obyč dámské silonky od vietnamců za 10kč. Nevím, jestli se část anexu nedostane do vody a nemůže geošům při jejich prohrabávání dna nějak uškodit.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod nhkg » 05 Dec 2018, 19:01

Dávám do dámské silonky, ale dávám tu silonku pro jistotu dvojitě. Nevypadá to, že by mi to ze silonky zdrhalo.
Nezanáší se mi to vůbec. Mám to na konci komorového externího filtru s relativně malým průtokem a solidní plochou.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 05 Dec 2018, 19:19

Taky mě napadlo, dát tu silonku dvojitě. V externím filtru se mi to taky nezanáší, ale tady v tomhle je před anexem jen molitan. Ale zase čištění je pohodlnější. Jestli mě to bude časem prudit, tak se vrátím k atmanovi. On asi ten sotva půllitřík anexu nebude moc znát
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Dec 2018, 20:28

Jestli máš někde poblíž grafické studio nebo reklamku na potisk triček se sítotiskem tak se zkus zeptat na sítotiskové plátno nebo textilii.
Je to ze silonu (bacha používá se i pokovené vlákno), dají se vybrat různé hustoty textilie. Je to silnější a řidší než silonka a dají se z toho lehce ušít různé kapsy a pytle na jakoukliv náplň. V tý reklamce by sis to mohl osahat aby sis vybral hustotu kterou ti ten anex nepropadne. Určitě by tam měli mít nějaké zbytky a odstřižky abys toho nemusel kupovat metry na rolích.
Nebo třeba tady prodávají taky nějaký zbytky: http://www.bastaflora.cz/sitotisk/sita- ... a-104.html
Ta hustota 90 vláken/cm by měla být dobrá na ten anex. Ale jak říkám, v tý reklamce by sis to mohl osahat.
Já to na anex používám taky, manželka mi z toho spíchla i ponorný koše na potěr abych je mohl dát do akva s jinýma rybama.

Mám to jednodušší jenom v tom že se pohybuju ve firmě s grafikou a sítotiskem a těchto textilií tam používáme mrtě druhů ;)

V tomhle Aquelu jak to máš je toho na výšku moc silná vrstva na průtok a tak se brzo přicpe. V exteráku nebo na mělčí ploše to má průtok v pohodě.
Já měl tyhle Aqueli akorát "model" 1 500, 2ks v 350l nádržích a nebyl jsem s nima spokojenej a šli brzo pryč.
Ale to záleží na osádce nádrže a tak. Pokud ti sedí tak je to dobře ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Geoši a ti druzí

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 05 Dec 2018, 20:51

Díky všem za rady. Ta síťovina je dobrý tip, dala by se z toho ušít plošší kapsička, něco jako prodává SZAT.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia