450 litrov Amazonky

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod kvietik » 14 Okt 2018, 08:36

No drahá, ale najrýchlejšia liečba je podľa mňa Sera med professional Flafellol. Najlepšie v osobitnom akváriu lebo to ničí aj bakterie v akavariu(filtri). A ešte eSHa hexamita, tam môžeš v akvárku, nezabíja baktérie. A potom metronidazol/ Entizol. keď hodíš do googlu, nájdeš isto nejaké návody na liečbu.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod martin filip » 14 Okt 2018, 08:45

Ťažko povedať čím to bolo v podstate je to aj jedno. Ryba bola biedna od začiatku,len čo teraz liečiť,alebo nelečiť? Ak áno čím liečiť? Najskôr mi to príde na tie črevné parazity,alebo má niečo s vzduchovým mechúrom,to som si myslel do kedy sa mu nerozbehla dierovka.
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod martin filip » 14 Okt 2018, 09:33

kvietik píše:No drahá, ale najrýchlejšia liečba je podľa mňa Sera med professional Flafellol. Najlepšie v osobitnom akváriu lebo to ničí aj bakterie v akavariu(filtri). A ešte eSHa hexamita, tam môžeš v akvárku, nezabíja baktérie. A potom metronidazol/ Entizol. keď hodíš do googlu, nájdeš isto nejaké návody na liečbu.

Kvietik dík, skúsil by som to takto- do vypustenej 60-ky vylejem 40l zabehnutej vody +doplním 20l čerstvej. Vodu budem držať na 29 stupňov, dám tam dva vzduchovacie motorčeky a flagellol podľa návodu, po troch dňoch vymením 80% vody, alebo ho vrátim späť do veľkého.Mohlo by to byť takto?
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Okt 2018, 10:01

Děrovka + břicho. Asi budu zlý, ale pokud léčivo nemáš doma, podle mě se ho nevyplatí kupovat. Nemáš ani jistou diagnózu a ryba vypadá, že už stejně dlouho nepřežije.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod kvietik » 14 Okt 2018, 10:13

martin filip píše:
kvietik píše:No drahá, ale najrýchlejšia liečba je podľa mňa Sera med professional Flafellol. Najlepšie v osobitnom akváriu lebo to ničí aj bakterie v akavariu(filtri). A ešte eSHa hexamita, tam môžeš v akvárku, nezabíja baktérie. A potom metronidazol/ Entizol. keď hodíš do googlu, nájdeš isto nejaké návody na liečbu.

Kvietik dík, skúsil by som to takto- do vypustenej 60-ky vylejem 40l zabehnutej vody +doplním 20l čerstvej. Vodu budem držať na 29 stupňov, dám tam dva vzduchovacie motorčeky a flagellol podľa návodu, po troch dňoch vymením 80% vody, alebo ho vrátim späť do veľkého.Mohlo by to byť takto?

tak nejak som to kedzsi robil, ale ja som mal pri terčovcoch teplotu 35stupnov ;) .

nhkg píše:Děrovka + břicho. Asi budu zlý, ale pokud léčivo nemáš doma, podle mě se ho nevyplatí kupovat. Nemáš ani jistou diagnózu a ryba vypadá, že už stejně dlouho nepřežije.

hej diagnoza je len odhad.. a ryba fakt vyzera biedne,aj dierovka neznamená vždy , že problem sú bičikovce, ale ja by som ju preliečil. Teda ak ju chceš skúsiť zachrániť lebo z takehoto štádia choroby sa už sama nedostane.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod martin filip » 14 Okt 2018, 12:47

kvietik píše:
martin filip píše:
kvietik píše:No drahá, ale najrýchlejšia liečba je podľa mňa Sera med professional Flafellol. Najlepšie v osobitnom akváriu lebo to ničí aj bakterie v akavariu(filtri). A ešte eSHa hexamita, tam môžeš v akvárku, nezabíja baktérie. A potom metronidazol/ Entizol. keď hodíš do googlu, nájdeš isto nejaké návody na liečbu.

Kvietik dík, skúsil by som to takto- do vypustenej 60-ky vylejem 40l zabehnutej vody +doplním 20l čerstvej. Vodu budem držať na 29 stupňov, dám tam dva vzduchovacie motorčeky a flagellol podľa návodu, po troch dňoch vymením 80% vody, alebo ho vrátim späť do veľkého.Mohlo by to byť takto?

tak nejak som to kedzsi robil, ale ja som mal pri terčovcoch teplotu 35stupnov ;) .

nhkg píše:Děrovka + břicho. Asi budu zlý, ale pokud léčivo nemáš doma, podle mě se ho nevyplatí kupovat. Nemáš ani jistou diagnózu a ryba vypadá, že už stejně dlouho nepřežije.

hej diagnoza je len odhad.. a ryba fakt vyzera biedne,aj dierovka neznamená vždy , že problem sú bičikovce, ale ja by som ju preliečil. Teda ak ju chceš skúsiť zachrániť lebo z takehoto štádia choroby sa už sama nedostane.

Chcem ju preliečiť ona vyzerala biedne od začiatku,ale mal som podozrenie na mechúr,ale ak sa rozbehla dierovka,prikláňam sa črevným parazitov. Dlhé biele výkali som u neho nikdy nevidel a o to je rozhodovanie ťažšie. Výkali som u neho nevidel vôbec, preliečiť ho chcem aj kvôli ostatným rybám aby sa nenakazily ak by to boli tie črevné parazity.
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod martin filip » 14 Okt 2018, 17:38

Typický rituál pri kŕmení. Kŕmenie berie len takto,alebo trochu z dna,ale krmivo plávajuce okolo seba si nevšíma. https://youtu.be/Y-3jCrypezQ
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod martin filip » 14 Okt 2018, 22:38

Poobede som bol kúpiť flagellol a samčeka prelovil do 60-ky,kde som začal liečiť. Tak uvidím...
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod Danny » 15 Okt 2018, 06:02

Podla mna si dobre spravil.Vyzera biedne ale stale bere aspon ako tak potravu.Ta ryba je starsia podla mna ma cez 2 roky.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 450 litrov Amazonky

Neprečítaný príspevokod martin filip » 15 Okt 2018, 19:53

Samčeka preliečujem nechcem zakriknúť...
Vek vážne neviem,ale v podstate je mi to jedno,zmeniť to nezmením a keby nemal problém tak to ani neriešime a možno ma bude tešiť ešte dlho ťuk, ťuk,ťuk na drevo :)
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 10 hostia

cron