400L-kvietikove akva

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod kvietik » 30 Máj 2016, 19:23

No manželka sa tvári, že ju akvarko už vôbec nebaví, ale som rád, že to zvládla. Nakoniec to nebola zložitá operácia, ten otik išiel hladko von z papule.
Aby to nafotila som jej vravel ja, ale asi by ju to napadlo tiež:).
Jo skalár je furt dravec hlavne ak nemá jeden deň jedlo tak ide aj po slimákoch napríklad(Clea helena), ale trocha sa obávam, keď ich nechám o hlade týždeň aby sa s tými otikmi nezadusili ak ich budu loviť.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Jún 2016, 22:54

skalar :D
Prílohy
IMG_0734.JPG
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Jún 2016, 22:57

tento echinodor ma po viac ako dvoch rokoch potešil a púšťa šľahúň(na fotke to nie je vidieť), takže budu mladé...
Prílohy
IMG_0722.JPG
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod Danny » 04 Jún 2016, 08:01

Pekne foto ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Jún 2016, 08:41

Kvietik, kedy ma prídeš zaškoliť do pestovania rastlín? By som to potreboval ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod huhu » 04 Jún 2016, 16:43

Co mas nejaku zahradku po oknami??? :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod bano » 10 Jún 2016, 21:35

kvietik píše:
paloi píše:Kvietik, z Teba je celkom slušný rastlinkár :P

No rastlinkar moc nie, ale radšej žiadne domové prehliadky :twisted: . Inak male echače su už zasadene v popredi akvaria- na pokyn manželky hehe,až začnú rasť do výsoka budu musieť isť tak či tak preč.
Akvarium prešlo trocha zmenou.Neplanovane pribudlo 6ks Manacapur. Známemu pretieklo akva, takže som bol zachraňovať obývačku aj ryby-no a vzal som si skalare, ostatne šli do menšieho.bohužiaľ to vyzera, že na akvarko sa vykašle- nemá čas-práca v zahraniči,takže sa budem musieť ešte nejak zbaviť aj tých jeho rýb, ktore , ale nie su všetky vo veĺmi dobrej kvalite.
Do filtra som pridal medium Clear water, ktore by malo odbúravať NO3 a regeneracia, by mala stačiť raz do mesiaca, tak uvidime či to bude fungovať.Zároveň som prestal pridávať huminy do vody, keďže ten Clear water, by to vraj aj tak stiahol do seba...no som zvedavý.
A ešte použil som pripravok proti sinici a zničil mi aj štetinku z pozadia, takže akvarko vyzera až moc svetle na moj vkus, ale manželke za konečne páči :D


Zaujímalo by ma ako si dopadol s tým Clear water.Tiež nad tým dosť vážne uvažujem, no zatiaľ som sa nerozhodol. Nedávno vyšiel clean water super, ktorý by mal byť vylepšenou verziou ale zároveň je už iná regenerácia za použitia kyseliny chlorovodíkovej, čo sa mi veľmi nezdá. Zároveň discusfood okrem týchto filtračných médii má celkom zaujímavé krmivo vo forme pasty. Neskúšal ho už niekto?
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod kvietik » 18 Jún 2016, 19:42

huhu píše:Zaujímalo by ma ako si dopadol s tým Clear water.Tiež nad tým dosť vážne uvažujem, no zatiaľ som sa nerozhodol. Nedávno vyšiel clean water super, ktorý by mal byť vylepšenou verziou ale zároveň je už iná regenerácia za použitia kyseliny chlorovodíkovej, čo sa mi veľmi nezdá. Zároveň discusfood okrem týchto filtračných médii má celkom zaujímavé krmivo vo forme pasty. Neskúšal ho už niekto?


No po vdoch tyzdnoch bez vymeny vody je NO3 cca 15, takze je to ok. Chcem ale vyskusat vodu s vyssim obsahom NO3 a dat tam Clear water, ze co to urobi.
Mne nezeru ryby ani specialne krmivo pre skalare od discusfood:), ASkusal som aj Repashy , ked som mal vzorku od Humbala , co je vo forme gelu?? proste ako studenina:), nie pasta, ale tiez nic...

paloi píše:Kvietik, kedy ma prídeš zaškoliť do pestovania rastlín? By som to potreboval ;)

Paloi až pojdem okolo Trnavy, tak sa isto ozvem, za par poharikov preskolime :D

Inak akvarko bude s najvacsou pravdepodobnostou zrusene, ak by chcel niekto ryby, tak sa ozvite, Altispinosky uz su prec.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod bano » 18 Jún 2016, 23:14

Čože? :shock: :shock: :shock:
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: 400L-kvietikove akva

Neprečítaný príspevokod ioopp » 19 Jún 2016, 06:24

to je velká škoda rušit takové pěkné akva :( jestli teda není důvod pořízení něčeho většího třeba :!: :!: :?: :?: :lol:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron