4000l Ameriky pod Řípem

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod miras90 » 22 Nov 2022, 16:59

Rostro píše:
miras90 píše:Večerní pohodička :D
Dost rozmazaná....


tak toto je ozaj pekná zbierka rýb ;) tam to žije, radosť pozerať ;) Keď vidím tvoju nádrž tak mám pocit, že v mojej nádrži mám iba vodu :lol: :lol:

No já tam mám ryb opravdu vagón o tom žádná ale co když stíhá filtr ;) a hlavně se mi to neřekl jak jich tam je hodně
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod miras90 » 22 Nov 2022, 17:00

miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 22 Nov 2022, 20:23

Krásné ryby.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Nov 2022, 12:23

Máš to pořád plný nádherných kousků ;)
Na těch rybách je vidět, že se mají u tebe opravdu královsky ... a nejenom ty pearsei!
Ale úplně mě zabila v 9 vteřině ta neskutečně vyžraná mřenka Chromobotia, která vyplavala ze spodního okraje videa :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod miras90 » 23 Nov 2022, 12:55

Díky chlapi. Jo to už je slušný kousek to je ta největší co mám další 2 se takhle nenažerou. Kdyby tak jak persei a ta mřenka žrali všechny ryby tak sežerou i mě :D
Pěkně vyrostli ty hartwegi a možná o kousek i ty petenie od Milana ale já to tak nepoznám to by musel on ;)
Co krmím víc grundle tak se mají jak prasata v žitě žerou je všichni akorát dovii vezme 1 max 2 a to je vše čekal bych, že zrovna on bude futrovat mnohem víc a nic. Sice se též vytáhl ale chtěl sem z něj mít pořádný hovado a on žere jak dá dámička....
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Jan 2023, 17:09

miras90 píše:Když budeš zas plánovat nějakou cestu do ČR ať už k Papíkovi do Dříteče nebo Kučerovi do Vivaria dej vědět i mě a nejen Pavlovi, když to půjde zúčastním se. V případě Vivaria se stavíš u mě podívat se na své bývalé chovance :D


Tak včera sa podarila návšteva u Mirasa. Prišiel som skontrolovať moje niekdajšie Petenie. Za ten rok ešte nejaké centimetre pridali, samce dosť zmohutneli aj na výšku.

Ale inak som mal začať. Začiatkom. Prišli sme vlastne traja, okrem mňa ešte Jirka B. s priateľkou. Miras musel najprv zatvoriť psov. Asi vo veľkosti poníka... Vraj priateľských...no, také reči už poznám (Jancibie, Juraj1973...). Ja sa nedám oklamať. Pes, ktorý je väčší ako moje bocourti, je pre mňa nebezpečný... A teda vkĺzli sme do domu. Vošli sme do obyvačky, akva vidím zboku. 125 cm šírka. Zostal som stáť. Mám doma dvoch bokourťákov, čo sa blížia k 40-im centimetrom. Dve obludy. Tu na mňa kukalo 6 takých oblúd. A to som len pri bočnej strane akvária. Stál som asi minútu, Jirka už dávno sedel... vravím si, čo ma čaká, keď sa postavím pred tú 4-metrovú dĺžku... No je to obrovské a je to krásne. Som už naučený, že musím zachovať čistú hlavu a ísť systémom "kus za kusom", nie "na čo sa skôr pozerať?". Miras tam má všetko. A väčšinou sú to veľké ryby. Sem tam nejaká menšia heterospilka (20 cm...).

Z tých 4 metrov asi meter dĺžky zakrýval stromček z minuloročných Vianoc. Takže zostávali mi 3 metre na štúdium. Aj to bolo dosť. Stačilo by mi doma. Doma mi musí stačiť biednych 250 cm. Takto to raz chcem. 3 metre a ak by sa dalo, tak aj tých 80 cm na výšku (šajze, len keby to 15 mm sklo nebolo také drahé...). Študoval som to, kus po kuse. Argenteu po Tilapii, regani po Petenii... Poznáte to, na ryby sa dá dlho pozerať. A popri tom debatovať. Jirka mal v aute luxusnú L095-ku, takže sa nemohol dlho zdržať, no ja som sa tam vykotil na 2 hodiny. Júj, ako dobre mi bolo... Keby ma nechytil záchvat kašľa, ešte by som chvíľu potiahol... ale povedal som si, že čím dlhšie zostanem, tým viac vo mne narastie myšlienka, že ja mám doma len paródiu na akvárium...

V každom prípade, domov som prišiel s pocitom krásneho dňa, aj vďaka Jirkovi a Mirkovi. Občas taký akvavýlet dobre padne. Páni, ďakujem Vám!

A takýto výhľad som mal z gauča:
Prílohy
IMG_20230114_120600.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod miras90 » 15 Jan 2023, 17:41

Děkuji, Milan trochu přehání, ale bylo to určitě moc fajn setkání a pokec. Psi jsou možná větší, ale když tam jsem, jsou v pohodě, ale co bych pro kamarády neudělal. I když zrovna Milan při své "drobné postavě" se asi nemusí moc bát :D
Jj škoda, že Jirka se ženou to zabalili tak brzy, ale chápu, že když mám v autě drahou rybu, chci ji dovézt v pořádku ;)
Mě mrzelo, že bylo akvárium trochu zakalené z předešlého dne, kdy sem čistil a lovil Milanovi ryby, které sem dal do poslední komory filtru a tak sem tam i napustil více vody, takže filtr nepracoval jak má a voda šla vrchem přez přepážky.
No stane se.
Milan mi dovezl adonise, moc pěkný kousek, zatím sem ho dal do vykrmovací nádrže, bude tam mít více žrádla a též se Milan bál, že ho někdo ve velké nádrži slupne jak malinu. Osobně si myslím, že je dost velký, aby tam přežil, ale v malém bude mít více potravy a chtěl sem tam Lko, které bude žrát granule, co nesežerou haitiensis.
Ještě jednou všem 3 děkuji za návštěvu a příště si, doufám, dáte více než kávu, já dnes dojedu klobásy a salámy a co nedám, bude zítra svačina do práce :D
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod filip277 » 15 Jan 2023, 18:23

Super report chlapi, no trochu (hodně) vám takovou sešlost teda závidím, u takové vany bych se taky něco navykládal, pokud bych odtrhl oči :D Miras, máš to super, doufám, že i mně to někdy vyjde a uvidím ty kapitální kousky naživo :D
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod miras90 » 15 Jan 2023, 18:28

Díky třeba se též někdy zastavíš ;)
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: 4000l Ameriky pod Řípem

Neprečítaný príspevokod miras90 » 15 Jan 2023, 18:36

Bohužel od dnešního odpoledne řeším pro mě dost nemilou věc.
Odpoledne sem přišel k nádrži a jeden samec petenie wild a druhý gold leželi na dně, když sem to viděl, udělalo se mi až špatně :shock:
Neváhal sem a velkého samce wild sem šoupl do vykrmovací nádrže k haitiensis a druhého do filtru přidal čerpadla kvůli kyslíku a snažím se je dát do kupy.
Vůbec netuším, co se stalo, ještě včera jsme se nad nimi kochali s klukama a ještě večer sem říkal přítelkyni, že jim to tam sluší a že to jsou jedny z nej ryb v nádrži.
Přitom ostatní ryby úplně v pohodě, přijdu k akváriu a přijedou na krmení jako by nic a dvě krásné ryby špatné :cry:
Samec gold to asi nedá, tak snad alespoň ten bývalý od Milana
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron