357l - Rio Paraná

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod blegon » 09 Feb 2016, 22:14

Tak to je další plus.
Až někdy budu objednávat od Glasera tak skupinku vezmu :) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 10 Feb 2016, 15:29

Trošku jsem studoval a tyto Tetry jsou označovány jako Micro Predators :-) . Jsou to klidné rybky milující tlumené osvětlení a zarostlejší části akvária. V zajetí dorůstají samci až 10cm! Třou se v dutinách kořenů a potěr hlídá samec. Jestli vydržíš, tak ti přenechám část své skupiny, protože jestli dorostou 10cm, tak je asi už nic nesežere a mám jich zbytečně moc.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 11 Feb 2016, 14:48

Zvažuju, že bych k G. decryam přikoupil skupinku Mikrogeophagus Altispinosa. To by snad společně mohlo fungovat.
Prílohy
_IGP4767.jpg
_IGP4766.jpg
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 11 Feb 2016, 17:13

No tu by som ta stopol, mam v nadrzi sice len jeden kus g. stergiosa a skupinku altispinoziek a docela do nich dobiedza, nevyzera, ze by boli velmi utlacane ale rozhodne boli culejsie, kym bola mala. Je to taka svina, ze vzdy ked sa ju pokusam chytit tak zalezie na to najhorsie pristupne miesto a je prakticky nechytitelna :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Feb 2016, 17:32

Fantomasi, máš jen jeden kus, skupina se bude chovat jinak. A zkoušel jsi různé pasti dle návodů na internetu? Některé jinak nepolapitelné ryby takto jdou velmi lehce odchytit.

@Plzeňák: S těmi Gymnogeophagus balzanii počítáš? Nebudou spíše oni problém pro Mikrogeophagus Altispinosa? Ty Guienacary od Blegona se mi na tvých fotkách zdály hezčí než ty co máš teď. Škoda, že u mě mají furt škaredé stresové zbarvení. Ale zítra půjdou zpátky. Měním ryby asi ještě častěji jak ty. :D Ale doufám, že teď už nakoupím finální osádku. Tobě taky přeju, ať máš konečně štěstí s kombinací cichlid a kvalitou/zdravím ryb. Máš na to v poslední době hodně smůlu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 11 Feb 2016, 18:07

Balzanii bych rád, ale bojím se, že to budou moc drsní spolubydlící k dacryám. Jeden kousek balzanii mám, tak uvidíme co to udělá až doroste.
Stergiosy neznám, ale mezi dacrya a geayi je dost povahově rozdíl. Geyayie jsou o dost ostřejší a nenechají si nic líbit. ¨Dacrya jsou plašani a poseroutkové.
Geayi jsou barevnější a líbivější, to souhlasím. Dacryae zase dorůstají větší velikosti a mají spíš zelenkavý nádech. Já si myslím, že se časem vybarví a dorostou do krásy. Tak nějak mi přijde, že se mi do akvária hodí. Jen bych k nim ještě něco vzal. Ideálně nějaké Bujurquiny (vittata nebo oenolaemus), jen teď dlouho nikde nejsou. Ve výběru je ještě Mikrogeophagus altispinosus, Biotodoma cupido nebo od Blegona Tahuantinsuyoa Macantzatza (ale tam to bude asi podobný jako u balzanii).
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Feb 2016, 18:14

Zítra ti s Blegonem okuknem co je u Kalaby a Papíka, jestli bude něco zajímavého, tak dáme vědět. Mikrogeophagus altispinosus mi přijdou moc obyčejní, ale ty Biodotomy by mohly být dobré a asi budou hodně mírné.
Tahuantinsuyoa Macantzatza mi Blegon taky nabízí a dost o nich uvažuju. Ale informací o nich je na netu minimum, tak musím zítra vyzpovídat Blegona. Ale u mě se stejně ryby chovají jinak než je u nich obvyklé, takže to asi zase bude pokus omyl.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 11 Feb 2016, 18:45

Spíš než obyčejní mi přijdou altispinosus zbytečně moc barevní :-) .
Tohle jsi asi už četl http://www.cichlid-forum.com/articles/t_macantzatza.php
O cupidech musím něco nastudovat. Stejně teď chci nechat sestavu nějakou dobu beze změn. Příští týden snad udám pellegrini.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 12 Feb 2016, 19:22

Vybral se pár Guianacar a hlídají poměrně velkou část nádrže. Do jedné jamky je trošku vidět a asi tam něco mají. No takový fofr jsem nečekal :) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Feb 2016, 21:01

Tak koukej pořídit nějakou malou nádrž na odchovy ;) .
Jinak dnes měli v Dříteči pěkné kousky Ivanacara adoketa bohužel pár vybrat nešel ,když už tak by to nebylo na 100% a na skupinku jsem neměl finance,ale jinak nádherný ryby.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron