357l - Rio Paraná

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod nhkg » 04 Dec 2015, 14:41

Díky za odpověď. Z Vivaria jsem brával dříve, moje L204 mám ještě od nich. Vždy nádherné ryby. Z Aquamastru mám Satanoperky. Sice jedna přišla polomrtvá a všechny vyhublé, ale už jsou ok (o tu 1 jsem přišel).
Poštou bych si ryby poslat nenechal. Vím co s balíky pošťáci dělají a není jistota doručení v rozumné době. Ale chtěl bych se někdy ke Kalabovi podívat osobně. Papík zklamal.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 04 Dec 2015, 22:31

Kdo je Papík? Já měl menší potíže asi s každým, ale asi nejraději nakupuji u Kudrny (Aquamaster). Na Pancéřníčky doporučuji pana Horu z Chomutova. Má luxusní rybky, ale nerad posílá.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Dec 2015, 11:35

Papík = Profiakvarium Dříteč u Pardubic . Co tě tam zklamalo nhkg ? Pánové při zasílání ryb poštou , ČD kuryrem , nebo jinak a navíc zasílání ryb které jsme na vlastní oči neviděli a nevybrali si je osobne , je potřeba počítat s čímkoliv . Je to daň za naši lenost ! :twisted:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2862
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 05 Dec 2015, 13:19

To je pravda.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod nhkg » 05 Dec 2015, 15:09

Jasně, u posílání je vždycky trochu riziko, ale já zatím měl štěstí. A není to jen o lenosti, ale pro mě je nejbližší dobrý obchod s rybami 2 hodiny autem a nejbliží velkosklad ryb o kterém vím 2,5 hodiny autem. Takže osobní nákup pro mě znamená den dovolené a 1000Kč za benzín.
Pokud vím, tak Papík maloodběratelům balíky s rybami neposílá, ale každý pátek je možnost nakoupit osobně. Byl jsem tam v létě a měli hodně malý výběr jihoamerických cichlid a ryby v nic moc stavu. Možná to bylo těmi vedry, klimatizaci tam nemají.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Humbal89 » 05 Dec 2015, 15:46

Petra Horu z Chomutova můžu jen doporučit, mám od něj sumce a přišli krásný zdravý ryby, ta doprava je snim obtížnější ale zasílá přes manžele co dělají dopravu zvířat, mají dvě trasy co jezdí na střídačku v sobotu. Doprava mě vyšla sice na 300 i s termoboxem ale ryby byly v teple v autě bez nějakýho stání někde na peronu na nádraží v mrazu atd takže učíte se to vyplatí :)
Obrázok užívateľa
Humbal89
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:51
Bydlisko: Olomouc, ČR

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod blegon » 05 Dec 2015, 17:08

Super konečně další nové cichlidy.
Jen bych ti pro příště doporučil když kupuješ geoše vzít jich raději 6ks a v budoucnu je třeba protřídit je to lepší když pak náhodou o nějaké přijdeš.
Co se týče toho zasílání ryb tak s tím že člověk neví co mu přide se musí počítat sám si nechám ryby posílat a i je sám posílám.
Většinou ale vše dorazí v pořádku,stalo se mi ale že mi poslali i nějaké ryby navíc které jsem nechtěl a u jedné zásilky mi přišly i mrtvé ryby.
Osobní výběr je vždy nejlepší.
Pana Horu mohu také jen doporučit byl jsem u něj osobně a i mi ryby posílal...naprostá spokojenost.
U Kalabi a u Papíka je to vždy nejlepší v zimě a napodzim podlemě v těchto obdobích tam mají nejlepší výběr ryb.
Ke Kalabovi jezdím nejraději má tam vždy zamíchané nějaké raritky a bral jsem od tamtud už kupu ryb.
Od Aquamasteru jsem taky nějaké ryby bral hlavně teda od Glasera a taky jsem byl spokojen jednou mi tedy přišli 3mrtvé ryby a jednou i ryby navíc :D s kterými jsem nepočítal ,ale vše se hned vyřešilo takže za mě taky spokojenost ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 16 Dec 2015, 08:08

Protože ze skupinky Balzanii už mám jen jednoho posledního mohykána, tak jsem vzal menší skupinku Geophagus pellegrini a jednoho přísaváka Hypancistrus contradens.
Prílohy
_IGP4051.jpg
_IGP3983.jpg
_IGP4054.jpg
_IGP4134.jpg
Australoheros
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Dec 2015, 09:16

Pellegrini jsou nádherný ryby a koukám že samci už se začínají krásně projevovat ;)
Škoda balzanii ale tyhle červený přilby ti to tam taky pěkně roztočí ... :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2862
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 357l - Rio Paraná

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 16 Dec 2015, 09:32

Pellegrini mají být mírnější a větší než steindachneri. Stejně jsem vzal radší jen jednoho samce. Kdysi jsem steindachneri měl, a víc samců se v jedné nádrži nesneslo. Poslední balzanii vypadá v pohodě, časem mu třeba dokoupím pár kamarádů. Uvidíme jak to poroste.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron