3370 L "natural" tank

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Sep 2022, 21:04

head66y6 píše:Co jste měli sakra ve čtvrtek za svátek?


Sedembolestná Ústava Slovenskej republiky... alebo také niečo.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod toml81 » 19 Sep 2022, 15:43

volakto na FB pridal link na toto forum.
ja niesom prilis fanusik takychto "obrov" v akvariach. ale to je nepodstatne.
v kazdom pripade mam taky postreh.

cukraren a taketo akvarium mi nejde dokopy. ked si predstavim cukraren, tak s vela farebnymi rybickami, nununu. ved predsa hlavny zazitok maju mat rodiny s detmi, nie velmi uzka komunita rybarov a cichlidarov. by som sa necudoval keby sa tie deti po navsteve vo vasej cukrarni este dva tyzdne v noci pomocovali. a ked uz, tak nazov Cukraren Janka je zavadzajuci. clovek by si predstavil nieco prijemnejsie pri hltani laskoniek jak, ze na mna bude zmurkat metrova obluda.
toml81
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 19 Sep 2022, 15:32

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 19 Sep 2022, 22:25

toml81 píše:volakto na FB pridal link na toto forum.
ja niesom prilis fanusik takychto "obrov" v akvariach. ale to je nepodstatne.
v kazdom pripade mam taky postreh.

cukraren a taketo akvarium mi nejde dokopy. ked si predstavim cukraren, tak s vela farebnymi rybickami, nununu. ved predsa hlavny zazitok maju mat rodiny s detmi, nie velmi uzka komunita rybarov a cichlidarov. by som sa necudoval keby sa tie deti po navsteve vo vasej cukrarni este dva tyzdne v noci pomocovali. a ked uz, tak nazov Cukraren Janka je zavadzajuci. clovek by si predstavil nieco prijemnejsie pri hltani laskoniek jak, ze na mna bude zmurkat metrova obluda.

Vieš, človek nechce byť hneď konfrontačný, keďže ako admin som rád, každému novému registrovanému človeku, tak som narátal do 10 a trochu vydýchal, tak moju reakciu prosím Ťa neber v zlom len ako dovysvetlovanie

- link si našiel na "fanpage" tohto webového fóra a pridal ho tam admin čo som zase len ja v jednej osobe..
- nebudeš asi celkom zanietený a celkom dušou akvarista, či echt cichlidár, čo ale vôbec nevadí a tiež to neber v zlom.. tým akváriom si niekto plnil sen resp. robil si ho na svoj obraz a pre svoju radosť a prioritne neslúži na propagáciu cukrárne ani ako magnet pre deti.. i keď možno to bolo určené ako určitá atrakcia a určite zvyšuje návštevnosť (na druhej strane , vieš koľko detí sa tlačí v rade na lístky, aby sa mohli niekde na jarmoku pozrieť do "hororového domu".. ... alebo myslíš že vo vodnom ZOO je väčší zástup detí pri pestrofarebnom akva, alebo pred akva s malým žralokom ? ), ale ver tomu, že pri predstave mať také akva a mať v ňom húfy pestrofarebných rybičiek, by to pre niekoho bolo možno na "tyčku" :D takže v tomto prípade asi by malo platiť , "proti gustu, žiaden dišputát"..

človek to teda skúsi brať tak že si prezentoval svoj názor a neprišiel si si len tak uľaviť a rypnúť a poprosím v tom duchu aj prípadné komentáre alebo do vysvetľovanie

PS: inak cukrárne sú celkom stvorené na podobné akvária, aj na Novej Bani by o tom vedeli rozprávať a nestíhajú utierať dopatlané sklá.. ..mňa akurát mrzí že som toto "Jankine" nevidel ešte na živo ale hádam sa ešte podarí
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 20 Sep 2022, 08:33

toml81 píše:volakto na FB pridal link na toto forum.
ja niesom prilis fanusik takychto "obrov" v akvariach. ale to je nepodstatne.
v kazdom pripade mam taky postreh.

cukraren a taketo akvarium mi nejde dokopy. ked si predstavim cukraren, tak s vela farebnymi rybickami, nununu. ved predsa hlavny zazitok maju mat rodiny s detmi, nie velmi uzka komunita rybarov a cichlidarov. by som sa necudoval keby sa tie deti po navsteve vo vasej cukrarni este dva tyzdne v noci pomocovali. a ked uz, tak nazov Cukraren Janka je zavadzajuci. clovek by si predstavil nieco prijemnejsie pri hltani laskoniek jak, ze na mna bude zmurkat metrova obluda.


No ja som musel narátať až do 20 :D. Práveže cukráreň a takéto akvária sa hodia k sebe. Ja si neviem prestaviť ze by mi v takom obrovskom akváriu plával 1000 neoniek veď to by sa tam stratili. Tie deti, čo by sa tých rýb mali báť, ťahajú rodičov k tomu akváriu aby sa mohli pozrieť aké ryby sú tam. Keby ste videli koľko malých detí bolo okolo mňa tento víkend keď som do akvária pridával 50cm monštrá. A vôbec nevyzerali zdesené. A nechce sa mi veriť ze sa pomočujú ešte dva týždne keď tam tie isté deti vidím každý týždeň. To by rodičia museli prať len obliečky doma.
Ale aj tak si myslím ze toto je len troll koment, ktorý netreba brať vážne. Už to vidno na slovíčkach napr. ňuňu a argument o názve cukrárne, čo s tým nemá nič spoločné.
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2022, 14:21

... ani neviem kde začať, netuším aké ryby chováte, aké sa vám páčia, nepáčia ale všetko je na uhle pohľadu. Možno nepoznáte históriu akvárií, ktoré boli v cukrárni a prečo je tam taká kombinácia rýb ako je teraz. Po pravde za tie roky sa človek mení, mení názory, uhol pohľadu a stále ho láka niečo iné. Aspoň u mňa to tak je. Ako Juraj spomínal v prvom rade to bolo prioritne o splnení svojho sna. Teraz sa nebavíme o tomto 3370 L akváriu. Doma som nemohol mať veľké akvárium kvôli priestoru a statike, naskytla sa možnosť mať to v cukrárni. Na jednej strane som mohol
mať vysnené akvárium, na druhej strane pre ľudí atrakcia a príjemné posedenie pri akváriu. Super splnil som si sen a mal som veľké akvárium v tom čase to bolo 1350 litrové. A viete aké ryby tam boli? Africké cichlidy Cyphotilapia frontosa. Pre ľudí atraktívne, lebo boli bledomodré a farebnejšie ako sú tieto. Neskôr som bol nadšenec veľkých amerických cichlíd, tak som prešiel na "veľkú ameriku" To už nebolo možno až tak atraktívne na vzhľad aj keď napríklad Parachromis managuensis má tiež zaujímavé sfarbenie. Tam ľudí lákali vzájomné súboje medzi sebou a zaujímavejšie kŕmenie lebo tie ryby boli ďaleko akčnejšie ako frontozy. Neskôr som chcel doniesť do cukrárne niečo zaujímavé čo XY ľudí možno v živote reálne ani nemali kde vidieť. Bol to Atractosteus spatula ( alligator gar).
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2022, 14:24

Samozrejme fandom veľkých amerických cichlíd som chcel zostať, tak tam pre túto rybu pribudlo druhé 1200 litrové akvárium. Môžem s istotou povedať, že deti sa nepomočovali ani nebáli ani rodičia, skôr ich fascinovalo správanie tej ryby, že vyzerala ako krokodíl, že mala zuby a pod. Ano máte pravdu farebne nebola atraktívna, ale keď sa na vás pozerá spoza skla 90cm zubatá ryba, tiež to má niečo do seba. Inak teraz je v ZOO v ČR medzi ostatnými "spatulami". Už bolo akvárium pre ňu malé a v tej dobe som si nemohol dovoliť väčšie a musel som sa nejako rozhodnúť. Vtedy som predal aj to 1200 l akvárium. A zostala mi 1350tka. Istý čas v tejto nádrži boli krásne červené diskusy. Máte pravdu... zase pre ľudí je to na oko lákavé. Ja sa s vami nehádam. Po neakej dobe sa mi toto akvárium zdalo malé a splnil sa mi veľký a kedysi úplne nereálny sen a to dnešné 3370 L akvárium. Viete kde skončilo to 1350 L akvárium? To je presne pod týmto veľkým zabudované v stojane a slúži ako biofilter pre toto veľké akvárko. Ten kto má veľké akvárium poväčšine uvažuje, že chce veľké ryby. Pre niekoho je ozaj sen mať 1000 ks malých rýb, ktoré plávajú v húfe.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2022, 14:25

Ja nehovorím aj to je pekné sledovať, ale ja som sa vybral úplne inou cestou, doviezť tam ryby, také ktoré budú atraktívne svojou veľkosťou, správaním a niesú bežne vidieť verejne. Po pravde o farebnosť mi vôbec nešlo. Možno keby tam plávalo 20 nemov tak to bude čo sa týka farebnosti zaujímavejšie. Ako mi teraz pár dní dozadu priateľka povedala "že nemám vkus na ryby, že si vyberám len tie škaredé". Ano lebo čím farebnejšia rybka najlepšie dúhová tak tým je automaticky krajšia. :lol:
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2022, 14:26

Momentálne sú tam ryby aké sú, ale môžem s kľudom povedať, že deti aj rodičov fascinuje raja ( málokto ju reálne vidí aj na živo max. len v ZOO inak nemá kde), ktorá pláva k hladine. Alebo aj sumec, ktorý sa nehýbe a neveria že je vôbec živý lebo takú veľkú rybu nevideli a keď sa pohne tak ho sledujú. Pri kŕmení žerie ako "vysávač". Garovia zase keď zívajú je im vidieť špicaté zuby. Každá ryba má niečo do seba, ale strach z nich určite nemajú. Skôr naopak sledujú ryby, ktoré bežne ani nemajú možnosť reálne vidieť. Aby som to zhrnul naozaj všetko je len o tom, ako sa človek na to pozerá. Vás fascinujú farebné ryby určite aj veľa iných ľudí, niekoho fascinuje veľkosť rýb, iných že pozorujú ryby, ktoré ešte nevideli. Je to len vec vkusu a pohľadu. Každý to vidí inak. Ja som sa vybral touto cestou... Prikladám aj jednu fotku detí, snáď uznáte aj sám, že sa určite nebáli. ;)
Prílohy
1006B7A6-DCB2-41F7-A3D4-D8DE20C83435.jpeg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2022, 15:21

Ešte jednu som našiel...
Prílohy
71241E0D-C3D4-4E45-A4B4-A360A9F8CFA2.png
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 3370 L "natural" tank

Neprečítaný príspevokod Rostro » 01 Okt 2022, 12:40

Také dnešné neplánované rýchlofotky ;) Raja pár sekúnd pózovala na skle. :)

Prílohy
92182FC3-C877-420C-B7C3-35BEBF0C9F10.jpeg
FA9327E7-FDF3-451C-9676-CE1CB4062C53.jpeg
49C7A8EA-D97E-4CC0-A585-62F16C4E36BF.jpeg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron