1209 L - MIX

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod perchess » 22 Okt 2015, 20:28

Konečne si dal parametre vody. Takže sa aj ja zapojím do témy.
Stredne tvrdá voda + zásadité pH + nízka teplota + skalnatý dizajn = ryby rodu Gymnogeophagus. Pozri si to. Prirodzene sa vyskytujú od juhu Brazílie cez Uruguaj až do Argentíny, znesú pokles teploty až na 15-16°C a v lete im stačí 20-23°C, ale nevadí im ani 26. Treba im nechať polovicu plochy dna na prehrabávanie, a piesok určite jemnejší ako to čo si odfotil.... K nim by som dal ako doplnok húf nejakých tetier (napr. paraguajská, čierna a pod.), s ohľadom na výšku akvária. Ak chceš rastliny, tak daj niečo plávajúce alebo prichytené na kameň (napr. Microsorium, znesie teplotu 10-30°C) a máš to poriešené.

Pri skalnatom dizajne je možnosť aj strednej ameriky, ale tam by si nesmel klesnúť pod 22°C a ako to už písal niekto predo mnou, bola by to "ostrejšia" osádka.

Pri dizajne s koreňmi treba brať do úvahy skutočnosť, že akva tvorí deliacu priečku a teda je priehľadné, čo ešte viac zdôrazní prítomnosť výluhov z dreva. Ak ti to nevadí, je to OK s tým, že ti bude zrážať pH, takže okruh "kandidátov" na obyvateľov by sa ti rozšíril a rástol by so zvyšujúcou sa teplotou vody.

Čo sa týka afriky, v tom sa nevyznám, takže to neriešim. Mne sa pre teba zdá najrozumnejší (a s ohľadom na potrebu resp. nepotrebu ohrevu dovy aj prevádzkovo najlacnejší) variant č. 1.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 22 Okt 2015, 20:29

A este uplne na zaciatok musis mat jasno v tej teplote. Lebo nakupit a potom riesit veci za pochodu to je to najhorsie, co sa da. Pisal si napriklad ze chces americke cichlidy, tak k nim by som rozhodne dal jemny piesok, pisal si ze chces rastliny, s americkymi mas mnozstvo druhom obmedzene, takze rastlinne akva neurobis, vydrziati druhy rodu valisneria, anubias, cryptocoryne, pripadne microsorium. Len ti davam rady ako usetrit budget :)
ps: najlepsie urobis ak sa pojdes prejst k neakemu potoku, pripadne rieke kde je plytka voda a najdes uz rovno "odmocene drevo" ktore len vydezinfikujes (pozor neodporucam savo, lebo som si nim sam vybielil jeden nadherny kus korena)
nech sa dari.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod perchess » 22 Okt 2015, 20:37

fan_tomas píše:ps: najlepsie urobis ak sa pojdes prejst k neakemu potoku, pripadne rieke kde je plytka voda a najdes uz rovno "odmocene drevo" ktore len vydezinfikujes....

....a prinesieš si domov aj nejakého toho parazita.... Neodporúčam!
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 22 Okt 2015, 20:46

Pokial to poriadne vyvapkuje a vydezinfikuje napriklad ajatinom tak by to malo byt ok
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 23 Okt 2015, 07:46

Gymnogeophagus balzani by tam byl ideální, to je moc dobrý tip.
https://www.youtube.com/watch?v=XxGCfjNk2UA
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod Vlad » 23 Okt 2015, 19:46

Ďakujem za typ. Je to nádherná ryba. V akom počte by ste ju kúpili ? A s akými inými cichlidami skombinovali? Na tých 24 stupňov zdvihnem vodu.
Vlad
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 15 Okt 2015, 08:20

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 23 Okt 2015, 20:22

Určitě šest až deset kousků, ale v dospělosti až se spárují to bude míň. Určitě můžeš přidat nějaké Akary (diadema, metae, maroni, temporalis).
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod Vlad » 25 Okt 2015, 10:23

Este ma lakaju hypsophrys nicaraguensis. Farbou a tvarom tela su to nadherne ryby
Vlad
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 15 Okt 2015, 08:20

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod Vlad » 05 Nov 2015, 21:11

Moje hladanie vhodneho korena v prirode nieje zatial uspesne. Takze pomaly ale isto idem zmenit strategiu a korene nakupit. Rozmyslal som ze kupim cca 5-6 mangrovnikovych korenov a rozostavavim ich, aby to vyzeralo ako zaplavene rubanisko. K nim dám pár kameňov z Váhu a pár anubiasov, nech sa postupne rozrastú. Viete mi niekto poradiť z okolia Žiliny väčšiu akvaritiku, kde majú slušný výber takýchto koreňov a nielen jeden, dva kusy? Kedysi som ich videl v BA v Hornbachu ale ten mám od ruky a predpokladám, že ani cena tam nebude zrovna nízka. Diki
Vlad
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 15 Okt 2015, 08:20

Re: 1209 L - MIX

Neprečítaný príspevokod Vlad » 09 Nov 2015, 12:10

Prípadne ešte o niečo širšieho okolia?
Vlad
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 15 Okt 2015, 08:20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 6 hostia