agresivita ryb

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 11 Okt 2014, 03:29

Možná to sem nepatří, ale chci se zeptat. jakým způsobem mirnite agresivitu ryb. Je-li to teda možné..nemyslím tím velikost nebo zařízení nádrže, ale spíš úpravu vody, např. rašelinovy výluh nebo něco podobného.
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 11 Okt 2014, 06:24

Agresivitu aj celkovo správanie rýb výrazne ovplivnuje teplota vody. Samozrejme každá ryba má určitú ideálnu taplotu od-do podla biotopu, no ináč sa správa pri spodnej hranici a inak pri hornej. Z mojej skúsenosti sú ameriky pri dlhodobo nižšej teplote menej agresívne. Pri krádkodobom poklese tu u nich stimuluje trenie a následne zvyšuje agresivitu. Ale nedávam to ako všeobecné pavidlo, je to len moja skúsenosť.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 11 Okt 2014, 07:12

ono je to všetko podľa mňa na rybách ale teplota hra dosť veľkú rolu v chladnejšom akva sú menej podráždene a neberie ich až tak do trenia ale ak máš rybu rypáka nepomôže asi nič možno čo najviac priestoru pre ryby aby sa nemuseli báť o kúsok svojho akvarka :D
akú veľkú nádrž máš a aké ryby v nej máš?
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod Aiven » 11 Okt 2014, 07:40

Možno by pomohlo aj menej svetla ;)
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod simon » 11 Okt 2014, 08:57

Nikde som čítal, že na zmiernenie agresivity sa používal vývar z makovíc. Ale neviem, či prípravok bol pre ľudí, alebo nie. Možno by to pomohlo aj rybám, ale ja by som to neskúšal. Mohli by zaspať a už sa neprebudiť. O inom prípravku neviem. Moje multíky sú večne podráždené, ale ešte sa nepovraždili, tak som neskúmal, čo by ich ukľudnilo.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod Aiven » 11 Okt 2014, 09:14

simon píše:Nikde som čítal, že na zmiernenie agresivity sa používal vývar z makovíc. Ale neviem, či prípravok bol pre ľudí, alebo nie. Možno by to pomohlo aj rybám, ale ja by som to neskúšal. Mohli by zaspať a už sa neprebudiť. O inom prípravku neviem. Moje multíky sú večne podráždené, ale ešte sa nepovraždili, tak som neskúmal, čo by ich ukľudnilo.


Volakedy davali detom za lyžicu rumu :D
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod terrible » 11 Okt 2014, 09:16

Keď už sme prišli k odvarom z makovíc, tak skôr by sa dal použiť prípravok, ktorý sa používa na ukľudnenie rýb pri transporte, ale dlhodobo by som to v kaváriu určite nepoužíval.
terrible
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 06 Sep 2014, 18:11

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 11 Okt 2014, 17:03

Problém je, že mám 400l a počítal jsem s párem a. Rivulatus, párem r.octofasciata a k nim jsem chtěl třeba salvini nebo něco podobnýho. Náhodou jsem dostal kanciky citrnovy.perletaky jsem musel odlovit, protože ty se porad třou a citroni byli pořád v rohu. Ted jsou s akarama a je klid, ale mám strach, co bude za par měsíců. Ty citroni jsou super, takže bych si je rad nechal, ale bojím se, ze s akarama v takhle malý nádrži prostě nevydrží a az na to budou mit, tak je zlikvidujou...takže asi větší nádrž...proto jsem se ptal, jestli někdo používá nějakém figl na sklidneni ryb. Četl jsem něco o změkčování vody...možná zkusim ty makovice:-)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 11 Okt 2014, 18:07

kovarnicka píše:Problém je, že mám 400l a počítal jsem s párem a. Rivulatus, párem r.octofasciata a k nim jsem chtěl třeba salvini nebo něco podobnýho. Náhodou jsem dostal kanciky citrnovy.perletaky jsem musel odlovit, protože ty se porad třou a citroni byli pořád v rohu. Ted jsou s akarama a je klid, ale mám strach, co bude za par měsíců. Ty citroni jsou super, takže bych si je rad nechal, ale bojím se, ze s akarama v takhle malý nádrži prostě nevydrží a az na to budou mit, tak je zlikvidujou...takže asi větší nádrž...proto jsem se ptal, jestli někdo používá nějakém figl na sklidneni ryb. Četl jsem něco o změkčování vody...možná zkusim ty makovice:-)

Z mé zkušenosti s akarama rivulatus to dopadne tak,že citroni ovladnou akva a akary budou trpět nebudou schopné se prosadit.Ono se to nezdá ,ale rivulati jsou i docela bázlivé a stresující ryby ve společnosti citronů a salvinů. Dobrý společníci by mohly bejt ryby vieja atd.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: agresivita ryb

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 11 Okt 2014, 18:28

Já bych počkal, jak se to vyvine. Ryby jsou jako lidé, liší se kus od kusu.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia