Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Feb 2019, 10:56

najväčšia chyba všeobecne, čo sa stále robí, je prerybnenie nádrže....skrátka čím viac rýb, tým pomalší rast, to sa mi už veľakrát potvrdilo, nielen pri sebe....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod miras90 » 09 Feb 2019, 11:59

No mě se zase osvědčilo, že když sem dal menší ryby mezi větší, jejich růst se dost urychlil. Jsou v 1200l nádrži a přerybněna není, tedy když nepočítám ten malý bordel od zonat, který odchytavam a hazim vedle na zkrmeni, ale moc se jim do síťky nechce ;)
Z jara bude konečně velká nádrž, tak půjde vše do ní. To už snad budou ryby narostlé, aby se dalo určit pohlaví hlavně u fenestrat, kterých mám 6 a chci nechat jen jeden pár, což bych rád od každých. Výjimkou budou buttikofery a persei, které jsou po dvou párech, ale myslím, že ve 4tis litrech bude ryb akorát :D
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Feb 2019, 13:07

miras90 píše:No mě se zase osvědčilo, že když sem dal menší ryby mezi větší jejich růst se dost urychlil. Jsou v 1200l nádrži a přerybněna není tedy když nepočítám ten malý bordel od zonat který odchytavam a hazim vedle na zkrmeni ale moc se jim do síťky nechce ;)
Z jara bude konečně velká nádrž tak půjde vše do ní. To už snad budou ryby narostlé, aby se dalo určit pohlaví hlavně u fenestrat kterých mám 6 a chci nechat jen jeden pár, což bych rád od každých. Výjimkou budou buttikofery a persei které jsou po dvou párech ale myslím,že ve 4tis litrech bude ryb akorát :D

Tak to bude super nádrž, som zvedavý a verím, že sa tu pochváliš fotkami aj videom.....mimochodom buttikoferi sú strašné beštie a prerastú všetky ostatné cichlidy :D
paloi je v šoku, myslel si, že som už zabudol písať..... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod miras90 » 09 Feb 2019, 13:29

Tak samozřejmě hned jak bude započata akce nová nádrž, udělám nový příspěvek už od fáze lepení ;) Myslím, že až to bude, tak budou moji chovanci spokojeni. Jo vím jaké buttikofery jsou, dříve už sem je měl, samec měl 45cm, byli obří :o Ale když se netřou, jsou relativně v pohodě. Ve srovnání s dovii, co sem měl, ten zabil vše co mohl i o dost větší ryby, ty už nikdy nechci, stejně jako anténovce. Jsou to nádherné ryby a sumci jsou pro mě srdcovka možná i proto, že je chytam (tedy ne antenovce) ale jsou fakt pažravý a co se jim vejde do huby, to sežerou :cry:
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Feb 2019, 14:17

miras90 píše:Tak samozřejmě hned jak bude započata akce nová nádrž, udělám nový příspěvek už od fáze lepení ;) Myslím, že až to bude tak budou moji chovanci spokojeni. Jo vím jaké buttikofery jsou dříve už sem je měl samec měl 45cm byli obří :o Ale když se netřou jsou relativně v pohodě. Ve srovnání s dovii co sem měl,ten zabil vše co mohl i o dost větší ryby,ty už nikdy nechci stejně jako anténovce. Jsou to nádherné ryby a sumci jsou pro mě srdcovka možná i proto,že je chytam(tedy ne antenovce) ale jsou fakt pažravý a co se jim vejde do huby to sežerou :cry:

no zdá sa, že už máš kopu osobných skúseností, čo je len dobre ...ja som na tom podobne, vždy som mal smolu na agresívne dovii a pažravé antény.... :oops:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod paloi » 09 Feb 2019, 15:19

jancibie píše:paloi je v šoku, myslel si, že som už zabudol písať..... :D


Vyslovene v šoku nie som. Ale je pravda, že prekvapený som, ako si sa dnes rozpísal :o

Nechám to tu chvíľu bez dozoru a všeobecne - veľa príspevkov naskákalo od rána :D Veď super, keď má niekto osobnú skúsenosť, tak je dobré to sem zavesiť.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod miras90 » 09 Feb 2019, 18:27

Tak nějaké zkušenosti už mám, akvárium mám od mala. Otec měl ryby a jedno akvárium s akarami,ocelaty a temporale. Já si své první větší akvárium 600l pořídil v 15 letech a měl sem jasno,že chci něco většího. Takže sem pořídil ocelaty,synspily a dempsy a meculicaudy. Pak už to semnou jelo z kopce :D další 500l nádrž a další velké cichlidy. Pak přišla 1200l cichlidy antenovci... Ted mám 2x 1200l a bude jedna velká 4tis litrů. Bůh ví jak skončim :roll: za těch 20let co cichlidy mám sem něco málo pochytil no ;)
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Feb 2019, 19:16

miras90 píše:Tak nějaké zkušenosti už mám, akvárium mám od mala. Otec měl ryby a jedno akvárium s akarami,ocelaty a temporale. Já si své první větší akvárium 600l pořídil v 15 letech a měl sem jasno,že chci něco většího. Takže sem pořídil ocelaty,synspily a dempsy a meculicaudy. Pak už to semnou jelo z kopce :D další 500l nádrž a další velké cichlidy. Pak přišla 1200l cichlidy antenovci... Ted mám 2x 1200l a bude jedna velká 4tis litrů. Bůh ví jak skončim :roll: za těch 20let co cichlidy mám sem něco málo pochytil no ;)

tak to si slušný blázon, myslené dobre.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod paloi » 09 Feb 2019, 19:23

jancibie píše:tak to si slušný blázon, myslené dobre.... :D


Súhlasím s Jancibie ;) A práve takých tu potrebujeme :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod miras90 » 09 Feb 2019, 20:37

Děkuji :) Je fakt,že barák sem chtěl hlavně kvůli velké nádrži a mám i to štěstí, že partnerka je tolerantní a ryby se ji líbí ;)
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia