Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod Rostro » 30 Dec 2014, 19:09

Otvoril som túto tému na "veľkú" debatu o alternatívnom zdroji elektrickej energie pomocou autobatérií. Ideálne by bolo ak by sa tu našiel niekto z oboru a pozrel sa na to reálne, či dokáže autobatéria a na akú dobu utiahnuť vzduchovanie, filtráciu. Autobatéria + menič napätia a ideme na to :mrgreen: Čo vy na to? Kúpime výkonné autobatérie a začneme trošku šetriť peniazmi za elektrickú energiu. :lol:
Prílohy
10410107_4771952712536_7065651751474074318_n.jpg
10885417_4771952512531_6091514314275283979_n.jpg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 30 Dec 2014, 19:19

podľa mňa ako záložný zdroj ktorý moc nevyužiješ to bude dobre ale ako stály je to podľa mňa na prd investície neznížiš a baterku nesmieš vybiť úplne a zasa nabiť lebo ju znehodnotíš takže podľa mňa SELEEE ZLE
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod Rostro » 30 Dec 2014, 19:21

Veď ja sa nehádam, preto chcem vedieť vaše názory....

http://www.techbox.sk/auto/c11758/stare ... anely.html
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 30 Dec 2014, 19:25

Rostro píše:Veď ja sa nehádam, preto chcem vedieť vaše názory....

http://www.techbox.sk/auto/c11758/stare ... anely.html

no ja sa tiež nehádam to bol len môj názor ale ten článok veľa napovie čo si dal skôr keď chceš niečo také skôr sa obrat na slniečko a na slnečný kolektor
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod Aiven » 31 Dec 2014, 11:39

satan z pekla píše:podľa mňa ako záložný zdroj ktorý moc nevyužiješ to bude dobre ale ako stály je to podľa mňa na prd investície neznížiš a baterku nesmieš vybiť úplne a zasa nabiť lebo ju znehodnotíš takže podľa mňa SELEEE ZLE


Moderne autonabijacky pri dobijani uplne niekolko x vybiju a nabiju bateriu a tym udrzia kapacitu baterky
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod huhu » 31 Dec 2014, 14:37

Mne to cele pride ako nezmysel. Ked by si mal pouzit menic napatia na 230v a potom do toho pichnes zariadenie s trafkom, ktore to napatie zbije zase na par V nemoze to byt vyhodnejsie. To by musleo byt perpetum mobile...
Mozno by stalo za zmienku prerobit zariadenia, kde fakt stasi par V a napajat ich priamo z baterii. Dali by sa usetrit (mozno) straty pri transformacii napatia. Otazka ale znie, ci by ta uspora stacila pokryt "naklady" ktore sa minu pri nabijani. Netusim s akou ucinnostou dnesne nabijacky funguju...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Vzduchovanie, filtrácia a pod... poháňané autobatériami

Neprečítaný príspevokod simon » 31 Dec 2014, 14:43

Týmto sa nejak nezaoberám, ale dalo by sa to ľahko prerátať, pri výkone a spotrebe prúdu pre napr. filter a odber el. energie pri nabíjačke. Nabíjačka aku. batérií nemá veľký odber. Takže by to nemuselo byť celé zle. Ale toto je len povrchné vyjadrenie. Možno niekto podá múdrejšie a prerátané info. Som na to lenivý.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia