Vieja maculicauda

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Belial » 07 Nov 2014, 21:10

Parádny kúsok. ;)
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 17 Jan 2015, 16:11

no aj toto sa stáva cudný výter samica synspila a samica maculicauda

a pritom samička maculicauda tam mala fešáka
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod duri » 25 Aug 2015, 09:29

Mám takú otázočku. U mojích maculicaud sa občas objavia vredy. Ale len na jednej rybe, nie na viacerých. Teraz sa to objavilo pod chrbtovou plutvou, predtým na boku blucha. Teraz to má z jednej aj druhej strany. Najprv som si myslel, že sa len rafli, postupne to ale podrástlo. Taký karfiólik hnusný - ako malý nádor. Predtým to mali tak 2-3 krát a vždy to prešlo samé.
Z čoho by to mohlo byť ? Čo som pozeral, na vredy sú náchylné Herichthys carpintis ale u Vieji som nič také nenašiel.
Dal som im 3 dni hladovku a uvidíme. Pláva a žerie normálne. Kŕmim na striedačku mrazené patentky, pangasa a granule (Sera red parrot a hikari).
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Aug 2015, 09:42

Co přidat na hygieně ? Přeci jen to je alfa a omega všech problémů i jejich řešení. Jinak bych ještě přisolil a u rodu vieja tvrdě přidal na rostlinné složce, možná přidal nějaké ty vitamíny, třeba fishtamin. U těchto býložravců se nebojím experimentovat s rostlinnou stravou a co nejvíce jim rozšiřovat repertoár a spektum látek co do nich dostanu ... Takže klidně spařené pampelišky, špenát, kopřivy, berou i převařené olšové, vrbové a dubové listy, česnek, mrkev,hrášek, kukuřice, brokolice ... narozdíl od masožravých se dá s těmito strávníky opravdu experimentovat a kdybych tu měl vypsat všechno, jsem tu do zítra... třeba ted rozmýšlím že bych jim zkusil podstrčit listy ibišku.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 25 Aug 2015, 11:00

Súhlasím zo všetkým, čo písal Janek. Ale nechápem, načo tlačíš do maculicaudy pangasa, keďže to nie je dravec, aj keď zopár ľudí v tom má chaos :D, plus ten bordel akým jednoznačne je patentka????
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Rostro » 25 Aug 2015, 11:18

jancibie píše:keďže to nie je dravec, aj keď zopár ľudí v tom má chaos :D, plus ten bordel akým jednoznačne je patentka????


Nespájaj jablká s hruškami. Škodí to tvojej hlavičke. Potom moc rozmýšlaš nad k*k*tinami :shock:
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod paloi » 25 Aug 2015, 11:30

jancibie píše:Súhlasím zo všetkým, čo písal Janek. Ale nechápem, načo tlačíš do maculicaudy pangasa, keďže to nie je dravec, aj keď zopár ľudí v tom má chaos :D, plus ten bordel akým jednoznačne je patentka????


Jancibie, myslím, že to bude kvôli tomu, že má v nádrži aj Paratilapia polleni, Petenia splendida alebo Horabagrus brachysoma, či Astronotus ocellatus. A tí pangasa môžu ;)

Duri, ja som mal kedysi tiež maculicaudu, ktorej občas vyskočil vred. Ozaj najlepší liek je pár dní kŕmiť menej alebo aj vôbec, vymeniť časť vody. Vždy to zmizlo. No a maculicaudám treba aj tie rastlinky, aj keď ja to väčšinou odbijem pšeničnými vločkami. Tie sypem pravidelne, preferujem ich pred ovsenými, pripadajú mi čistejšie.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod duri » 25 Aug 2015, 13:03

Janek, je to spolocenske akva, tak pre to. Davam im ob den hrasok, sparenu na drobno nakrajanu popriku, nasekanu uhorku...co akurat rastie v zahrade a beru to. Je to taky doplnok stravy. Tak isto tablety pre prisavnikov a spirulinu ako doplnok. Co sa tyka cistenia akva, kazdy tyzden 30-40% vody + kazde druhe cistenie preplachnem jeden z troch filtrov. Takze kazdych cca 6 tyzdnov preplachujem molitany v kazdom filtri. V tom to asi nebude
Vcera znovu vycistil a prisolil.
Co sa tyka pangasa a patentky, kazdy druhy den hadam nezaskodi. Snazim sa im to striedat so suchym a maculicaudam este prihadzujem zelene.
Aby som si pestoval nieco zive-masite, to zas az taky akvarista nie som a patentku este ryby s chutou beru, kedze maju tesne do 10 cm, tak na tom nic zle nevidim, ci ? Ak je to zle, tak preco ? Teda okrem bordelu v akvarku.


Odoslané cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 25 Aug 2015, 14:21

Pre mňa osobne je patentka zdroj chorôb, ale skôr tých vnútorných. Keď už tak koretry,ale tie sú zase ešte drobnejšie...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Aug 2015, 14:30

Já patentkami krmím celou dobu co mám doma vodu a nikdy problém nebyl. Je pravda že asi hodně záleží na kvalitě a z různých zdrojů se může opravdu lišit. Ale je fakt že pro menší ryby jsem si oblíbil spíš artemii. Jediné co zohledňuji při krmení patentkami je přísun krunýřovcům. Ti se po přílišném krmení patentkou mohou nafukovat a odcházet
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia