Petenia splendida red

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 04 Aug 2019, 17:35

zle sa toto číta heady... :oops:
Prílohy
IMG_0525.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Aug 2019, 19:14

Čo sa zle číta? Nejak mi unikajú súvislosti :o
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Aug 2019, 20:35

Janči to se nedá nic dělat ..... občas se stane no :?
Hlavně že je zvěčněnej na fotkách a viděl si ho na vlastní oči.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 04 Aug 2019, 20:54

Nejaká ryba mi ho dala dole...predpokladám že iná splendida, lebo v tom čase už tam boli len cichly a splendidy...súboje medzi cichlou a splendidou som nikdy nezaznamenal nejaké dramatické ...keď som prišiel o túto rybu tak sa vo mne niečo zlomilo a prešiel som definitívne na cichly
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 05 Aug 2019, 05:38

Tak už mi ten príspevok dáva zmysel.

Mne sa práve včera bila samica splendidy wild s o niečo väčšou bocourti. A splendida bola tá, čo zadrapovala. Najedovaná bola, mala výrazné zvislé pruhy, ako Caquetaia myersi :D Nešlo mi to do hlavy, lebo splendidy sa aj medzi sebou bijú málo, väčšinou to býva len také zastrašovanie s otvorenými papuľami.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 05 Aug 2019, 06:40

tu krásne vidno čo dokáže splendida aj keď v tomto prípade druhá forma....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Aug 2019, 06:42

Jojo, ještě když jsem měl samce M. argentea tak ten často šikanoval tohoto červeného samce splendidy i když byl rudoch o víc jak 20cm větší - byl to hroznej posránek.
Tak červená samice Petenie často bránila toho svého samce před argenteou a to ji taky vždycky naskákali výrazně bílé pruhy. Vypadala jako červeno bílá zebra :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 05 Aug 2019, 06:45

head66y6 píše:Jojo, ještě když jsem měl samce M. argentea tak ten často šikanoval tohoto červeného samce splendidy i když byl rudoch o víc jak 20cm větší - byl to hroznej posránek.
Tak červená samice Petenie často bránila toho svého samce před argenteou a to ji taky vždycky naskákali výrazně bílé pruhy. Vypadala jako červeno bílá zebra :D

tak už je to jasné...samica vyzerala na zožratie od cichiel tak som ju nemal vo veľkom so samcom a ten zase prišiel o ochranku.... :o
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Aug 2019, 06:49

jancibie píše:
head66y6 píše:Jojo, ještě když jsem měl samce M. argentea tak ten často šikanoval tohoto červeného samce splendidy i když byl rudoch o víc jak 20cm větší - byl to hroznej posránek.
Tak červená samice Petenie často bránila toho svého samce před argenteou a to ji taky vždycky naskákali výrazně bílé pruhy. Vypadala jako červeno bílá zebra :D

tak už je to jasné...samica vyzerala na zožratie od cichiel tak som ju nemal vo veľkom so samcom a ten zase prišiel o ochranku.... :o



:mrgreen: a záhada je vyřešená !
Ona ho opravdu často bránila před ostatníma rybama. Jak jsem psal on dostával za uši celkem často i od mnohem menších a klidnějších ryb. Jakoby poznali že je to i přes svoji velikost poseroutka.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 05 Aug 2019, 08:31

Takže ja mám druhý prípad (prvý má Heady), kedy samica je väčší bitkár ako samec. Tiež teda Petenia splendida wild, nie red. Moja teda nebránila samca, ale aj tak neviem, čo bránila. Ikry určite neboli.

Ešte nech sa prihlási niekto tretí a budeme môcť urobiť pseudo-odborný záver :)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia