Paratheraps synspilus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 23 Apr 2016, 13:17

to Janek-veľmi pekná ryba už teraz,bola by to chyba takú rybu dať preč,s argenteami by ti to mohlo s trochou šťastia fungovať,už sme o tom písali....
to Paloi-dobrá voľba,pridávam ešte pre motiváciu,aby si nezlyhal ako satánek, jedno romantické foto.... :D
Prílohy
IMG_3990.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod paloi » 23 Apr 2016, 16:07

Jasné, že dobrá voľba. Ktorá by bola zlá? Veď mi napíš aspoň jednu ;) Už chováme toľko rozmanitých druhov, že nech napíšeš čokoľvek, niekoho tu môžeš uraziť :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Apr 2016, 17:29

Nádherný ryby ! Janku neboj se nic on věkem zbachratí ;)
Jsou to stálice mezi velkejma cichlidama !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod sumdir » 30 Apr 2016, 17:12

nesmejte sa, ale ako je to s tymi synspilami? evidujem spotted, potom red spotted a este aj blue spotted. medzi blue a red by som rozdiel pochopil, asi aj bez vysvetlovania, asi red bude matviac cervenej,blue modrej, nie somaz taky pako. ale co je potom spotted? a aky je rozduiel medzi spotted a vyslovene synspilou.

a potom je tueste ten melanurus. ten ma co spolocne so synspilou? je to ten isty druh alebo nie? lebo co som cital na nete, je to to iste. tak preco sa jej hovori melanurus? kvoli nejakej konkretnej lokalite?
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 30 Apr 2016, 19:56

sumdir píše:nesmejte sa, ale ako je to s tymi synspilami? evidujem spotted, potom red spotted a este aj blue spotted. medzi blue a red by som rozdiel pochopil, asi aj bez vysvetlovania, asi red bude matviac cervenej,blue modrej, nie somaz taky pako. ale co je potom spotted? a aky je rozduiel medzi spotted a vyslovene synspilou.

a potom je tueste ten melanurus. ten ma co spolocne so synspilou? je to ten isty druh alebo nie? lebo co som cital na nete, je to to iste. tak preco sa jej hovori melanurus? kvoli nejakej konkretnej lokalite?

Melanurus je synonymum ku synspile,podľa vedcov by sme mali používať namiesto synspilus práve tento latinský názov,nakoľko bol používaný skôr. V praxi medzi chovateľmi je známa forma melanurus lago peten,fakt trochu iná farebná forma synspíl respektíve melanur....
Neviem o tom,že by sa používalo spojenie red spotted pri synspilach,a spotted a blue spotted by malo byť to isté....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Máj 2016, 07:02

Tak teraz už som z toho aj ja vykoľajený :cry:

Synspily, ktoré som doviezol v januári od Thomasa Tillmanna, boli na akváriu označené ako spotted. Keď som sa pýtal, či sú to RED SPOTTED, povedal mi, že sú to SPOTTED. Tak OK, to by sedelo s tým, čo píše Jancibie.

Ale Belial kedysi zohnal BLUE SPOTTED. To by malo byť to isté? Nepamätám si to presne, ale podľa mňa tie ryby mali viac modrej farby. Niekde na CK by sa to dalo dohľadať. Tiež som mal kedysi malé BLUE SPOTTED z Poľska, ale možno behom 2 týždňov uhynuli, takže skúsenosť nemám. Škoda, lebo teraz by som už mohol porovnávať, či je medzi SPOTTED a BLUE SPOTTED nejaký väčší rozdiel.

Jancibie, kedysi sa Ti podarilo rozmnožiť variáciu SPOTTED. Vravel si mi, že taká raritná ryba a bol problém s "umiestnením" mladých. Pamätáš? A nehovoril si, že je to RED SPOTTED a že má viac červenej?

Nemáte niekto vyslovene viacero týchto farebných variácií pre porovnanie?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Máj 2016, 07:19

paloi píše:Tak teraz už som z toho aj ja vykoľajený :cry:

Synspily, ktoré som doviezol v januári od Thomasa Tillmanna, boli na akváriu označené ako spotted. Keď som sa pýtal, či sú to RED SPOTTED, povedal mi, že sú to SPOTTED. Tak OK, to by sedelo s tým, čo píše Jancibie.

Ale Belial kedysi zohnal BLUE SPOTTED. To by malo byť to isté? Nepamätám si to presne, ale podľa mňa tie ryby mali viac modrej farby. Niekde na CK by sa to dalo dohľadať. Tiež som mal kedysi malé BLUE SPOTTED z Poľska, ale možno behom 2 týždňov uhynuli, takže skúsenosť nemám. Škoda, lebo teraz by som už mohol porovnávať, či je medzi SPOTTED a BLUE SPOTTED nejaký väčší rozdiel.

Jancibie, kedysi sa Ti podarilo rozmnožiť variáciu SPOTTED. Vravel si mi, že taká raritná ryba a bol problém s "umiestnením" mladých. Pamätáš? A nehovoril si, že je to RED SPOTTED a že má viac červenej?

Nemáte niekto vyslovene viacero týchto farebných variácií pre porovnanie?

Nedávno som bol u Joja M.,a videl som u neho synspily spotted,a zdali sa mi trochu iné ako tie "naše".....Ak ich má od beliala,tak by sa dalo aj prikloniť k tej myšlienke o blue spotted. Problém tých škvrn je v tom,že ich ryby, ako rastú ,strácajú,takže treba porovnávať len rovnako veľké ryby. Satánek by mohol aj fotku pridať. V každom prípade tých škvrn bolo na rybe u Joja podstatne viac,ale na druhej strane hlava bola podstatne menej červená.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Máj 2016, 07:32

Áno, tie ryby sťahoval k Jojovi. A tu je Belialove foto z novembra 2014, je to v tejto téme na 5. stránke.
Prílohy
blue spotted.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Máj 2016, 08:56

Tak podľa tejto fotky sú všetky ryby len spotted... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Máj 2016, 09:05

Já měl do teď za to že formy synspilum red, potažmo blue jsou jen obchodnický tah jak zase probudit poptávku a trochu víc vydělat... Třeba moje synspily byly prodávany jako synspilum red... a prd ... klasická barva, spotted forma se asi popřít nedá, ale ty barevné odchylky, já vám nevím ... To by tím pádem synspilum red byla v čechách už téměř 10 let protože třeba Headyho synspilák je červený jak hellboy :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron