Paratheraps synspilus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 12 Sep 2014, 19:54

Tá maculicauda z toho obrázku je moja ryba....Je to pekne stará záležitosť...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 12 Sep 2014, 21:30

jancibie píše:Tá maculicauda z toho obrázku je moja ryba....Je to pekne stará záležitosť...

Takových fotek na kterých poznáš TVOJE ryby je na netu víc ...... :D
Každej kdo se hlouběji zaobírá velkýma SA a CA cihlidama se dostane k tvým fotkám a komentářům . Je vás pro tuhle "východní část" Evropy nemnoho ..... a musím říct že "Slovenský" ryby si stojí podle mě hodně dobře !!!
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Sep 2014, 05:59

HEAD66Y6 píše:
jancibie píše:Tá maculicauda z toho obrázku je moja ryba....Je to pekne stará záležitosť...

Takových fotek na kterých poznáš TVOJE ryby je na netu víc ...... :D
Každej kdo se hlouběji zaobírá velkýma SA a CA cihlidama se dostane k tvým fotkám a komentářům . Je vás pro tuhle "východní část" Evropy nemnoho ..... a musím říct že "Slovenský" ryby si stojí podle mě hodně dobře !!!

Ďakujem.... Ale je skvelé,že veľké cichlidy sa dajú rozoznávať. A keď sa bavíme o paratherapsoch po starom viejach, tak najlepší chovatelia na tieto ryby sú určite moji priatelia, bratia zo Žiliny..... Návšteva u nich to je vždy zážitok. Aj tú krásnu maculicaudu som získal od nich.
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Belial » 13 Sep 2014, 06:57

Sú to naozaj krásne ryby. A tak ako písal Janči, tieto ryby sú bežne dostupné vo veľkoobchodných cenníkoch, ale bohužiaľ málo akvaristík si ich zoberie aj na predajňu.
Keď sú v predajnej veľkosti - to je cca 3cm tak sú to nefarebné ryby a tým pádom aj nepredajné. A je len málo ľudí, ktorí túto rybu poznajú a kúpia si ju. Pre to sa tieto ryby málo kedy objavia v akvariastikách...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Sep 2014, 07:02

Belial píše:Keď sú v predajnej veľkosti - to je cca 3cm tak sú to nefarebné ryby a tým pádom aj nepredajné. A je len málo ľudí, ktorí túto rybu poznajú a kúpia si ju. Pre to sa tieto ryby málo kedy objavia v akvariastikách...


Tohle je společný pro většinu těchto cichlid . V mládí jsou to "stříbrný čudly" lidi nevědí do jaký vyrostou krásy a nebo se jim nechce čekat a chtějí mít paletu barev v akvariu hned od počátku . A pro prodejce to samozřejmě není atraktivní .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 15 Sep 2014, 08:42

HEAD66Y6 píše:
Belial píše:Keď sú v predajnej veľkosti - to je cca 3cm tak sú to nefarebné ryby a tým pádom aj nepredajné. A je len málo ľudí, ktorí túto rybu poznajú a kúpia si ju. Pre to sa tieto ryby málo kedy objavia v akvariastikách...


Tohle je společný pro většinu těchto cichlid . V mládí jsou to "stříbrný čudly" lidi nevědí do jaký vyrostou krásy a nebo se jim nechce čekat a chtějí mít paletu barev v akvariu hned od počátku . A pro prodejce to samozřejmě není atraktivní .

Ale v dospelosti farebne celkom v pohode,nie? :D
Prílohy
IMG_4767u.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Belial » 15 Sep 2014, 09:52

No veru... Je to úplne iná ryba ako keď má tak 4 cm.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Sep 2014, 23:04

Do akvaristiky jsem dal 20 synspil kolem 5 cm a nic se neprodalo musel jsem je vzít zpět .Jsou to ryby jenom pro takové lidi jako jsme mi ,né pro běžné konzumenty akvaristik.To už jiný nebude.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 18 Sep 2014, 13:11

Moje vieje respektíve paratherapsy.....Za starých časov....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod simon » 18 Sep 2014, 13:18

Toto všetko ti plávalo, alebo pláva v akva?? Mám taký pocit, že by som sa do tej nádrže pridal a zaplával si s nimi. Samozrejme so štipcom na nose.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron