Cichlasoma salvini

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 25 Dec 2016, 21:12

Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 25 Dec 2016, 21:24

Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 28 Dec 2016, 15:43

ahojte otázočka. Dokedy môžu 3 páry ostať v mojom akváriu? Papulky majú obité, ale inak vyzerajú dobre. Najväčší samec môže mať 15 cm další 14 a ten najmenší 12 cm, ktorý je najostrejší.

To akože vážne si mám odložiť jeden pár do menšieho akvária?
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod sumdir » 01 Jan 2017, 17:47

ja by som nechal vsetky spolu
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 01 Jan 2017, 23:53

sumdir píše:ja by som nechal vsetky spolu


ďakujem za názor. Len si neviem predstaviť, že by mi tam prežili tri páry aj keď by to bola paráda.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 11 Jan 2017, 18:37

ahojte cez víkend idem nechať len jeden pár Salvini. Jeden pár si dá do malého akva a jeden skončí u kamaráta. Potom pridám video ako to dopadne.

Najlepšie by to bolo urobiť na večer a nechať akvárium zhasnuté? Či máte lepší nápad? ďakujem za rady.

prečo to robím už teraz? Bijú sa ako psi. :D
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod RAP » 12 Jan 2017, 21:18

Pokud to fungovalo, tak bych hierarchii neboural. Velmi lehce se může stát, že samec z osamoceného páru samici zabije. Zejména u salvinek je pravděpodobnost celkem vysoká. Už jsem měl tu zkušenost.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 13 Jan 2017, 12:19

RAP píše:Pokud to fungovalo, tak bych hierarchii neboural. Velmi lehce se může stát, že samec z osamoceného páru samici zabije. Zejména u salvinek je pravděpodobnost celkem vysoká. Už jsem měl tu zkušenost.


Chcem vysvetliť ako to u mňa funguje. To čo je na videu je vždy pred kŕmením alebo očakávajú kŕmenie. Skôr to u mňa vyzerá ako keby som 3-4 rybky namiesto 10.

Predvčerom som si všimol, že Jack má jednu šupinu odlomenú. Som nevedel, že sú salvini svine a útočia od chvosta. Vďaka tomuto incidentu Jack pasie po samcovi ešte viac ako doteraz. Samec aj samička majú našťastie úkryt, kde sa nezmestí Jack. Ide o pár Salviniek, ktoré si chcem nechať v akváriu/ je najväčší a samička je fakt parádna/. Momentálne je samec rád, že drží spolu so samičkou. Skôr sa bojím o pár ktorý chcem dať do záložného akvária.

Pár ďalších drobných incidentov a aj samec Parachromisu začal útočiť po Salvinkách.

Aj cez toto všetko sa snažia salvinky bojovať medzi sebov, čo ich stojí sem tam kusanec a sem tam splašený útek pri ktorom sa bojím, že sa zrania alebo vyskočia / akvárium som lepšie zakryl :D./

Mám ešte jeden tromf proti nim a to je kupodivu rybka Hypsohrys Nicaraguensis, ktorá ich likvidovala a tak som ju dal na samotku. Salvinka dokázala vyliezť iba k jedlu a polovica tváre jej na polroka stmavla a volal som ho scarface. po vybratí a asi 3 mesiacoch sa mu na 90% vrátila farba ale stále vidno tmavšie črty.

Nemyslím si, že bude samička ohrozená 6-12 mesiacov, kým nenaberú na hmote. Nie sú páni tohto akvária.

Je tam jeden plonkový samec toho nemám kde dať asi neprežije časom. Ak by ho niekto chcel darujem.
Dúfam, že som sa moc nerozpísal ale som chorý doma a mám čas.

jednoducho to v akváriu začína vrieť a nechcem sa len pozerať ako to dopadne.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 15 Jan 2017, 17:23

Odkladám prelovovanie min. o týždeň. Na ukľudnenie agresie som vrátil samca Hypsohrys Nicaraguensis - čerstvo odmeraných 22 cm a možno aj dáky milimeter.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 01 Máj 2017, 10:55

Ahojte po odobratí ostatných salviniek Pár sa drží dobre. Druhý odobratý pár ide k sesternici a tiež sa v 100 L nepozabíjali a pekne obývajú jeden kvetináč. Akurát tretí pár u kamaráta sa rozkmotril, čo s tým? Samička klasika schovaná hore pri filtri. Foťák som rozbil skúsim pridať video. A volného samca som dal kolegovi cichlidárovi a vraj sa tiež ujal.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť