usmrceni ryby

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod blegon » 23 Aug 2015, 16:58

Když opravdu nemám jinou možnost a ryba už to má jasné že nepřežije a už by se jen trápila.
Tak sní taky prostě fláknu o zem je to nejrychlejší a dle mého názoru i nejlepší.
Má to hned zasebou...podle mě je to nejlepší cesta ;).
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Aug 2015, 17:40

Ondro, a to že vím že ti rukama prošly i velké ryby a není řeč o skalárách a podobné velikosti kde tohle vážně není problém, ale musel jsi už takto utrácet i velké ryby? Myslim tím nad 20 cm a stavbou třeba jako tvé uarky ? Přeci jen se to asi na poprve vždycky nepovede, to mi pak přiložení ostrého nože, naskočení na nůž => oddělení hlavy, přijde jistější a rychlejší.
Představ si jak mlátíš o zem tvým 30cm velkým holplarchem :( Asi by to byl boj pro oba zúčastněné
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod blegon » 23 Aug 2015, 18:20

Honzo utrácel jsem tak jednu uaru cca 18cm,herose 17cm a pak už jen menší ryby.
Nikdy se mi nestalo že by ryba přežila,samozřejmě když dáš malou ránu tak to možné je.
Dělal jsem to takto nabral jsem rybu do sítky rychle i se sítkou hodil do igelitové tašky tu chytil za uši a "bum"
Když jí chytíš za uši tak máš i větší švih.
Jo a když jsem utrácel svého samce oceláta který byl pořádný kus je to teda už dávno tak jsem vzal pilník omráčil odkrvil a hotovo.
Použil jsem pilník lépe se ním trefíš než kladívkem.
S tím hoplarchem jsi mě teda dostal až je mi špatně.
Zrovna ted se mi tu třou a ty mi napíšeš tohle :).
Snad jsem ti alespoň trochu poradil.
Je to divné sem psát jak jsem musel utratit své miláčky a nerad na to vzpomínám :cry:.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Rostro » 23 Aug 2015, 19:04

Väčšia ryba = väčší švih. Vyzerá to ako drsný spôsob, ale ver tomu, že prídeš, pleskneš a má to za sebou. Je to otázka pár sekúnd. :|
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Aug 2015, 19:07

Jo byl jsem trochu morbidní s tím hoplarchem a omlouvám se za to, když já prostě při takovém utrácení propadám představě že ta taška prdne :lol:
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod blegon » 23 Aug 2015, 19:18

Omluva se přijímá ;).Tak s tím švihni ve vaně. Taška prdnout může... můžeš mít strach ale nesmís se toho bát :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Aug 2015, 19:28

Naštěstí ještě nemusím, rivulát má teď lepší období,ještě jsem nepřišel na to co v tom vězí.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 23 Aug 2015, 21:37

podľa mňa je metóda chyť a plesk pre rybu najhumánnejšia kým jej to dôjde čo sa deje už je v rybom nebi a teší sa :D keď je ryba veľká je to zasa ako s kaprom odrezať hlavu a hotovka nik to rad nerobí ale vždy je to lepšie ako keď ma rybka zdochýnať týždeň dva v akva alebo osamote v karanténe.
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Predchádzajúci

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia