pripravky na upravu vody

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

pripravky na upravu vody

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 07 Jún 2015, 13:52

chcel by som v tejto teme,zbierat informacie o pripravkoch na upravu vody,respektive inych latkach,ktore pouzivate na upravu vody,znizenie-zvysenie pH,kH,gH,NH4,NH3,PO4,NO2,NO3,Fe,Cu,kto co pouziva,s cim ma skusenosti ci dobre ci zle,ale aj ine prirodne nahrady na upravu hodnot vody v akvariu
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: pripravky na upravu vody

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 08 Jún 2015, 09:57

ja používam len šišky z jelše mandľovníkové listy a mam v pláne kúpiť ešte sadenice mangrove :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: pripravky na upravu vody

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 08 Jún 2015, 11:21

asi takto nejako si tuto temu predstavujem,no plus k tomu by trebalo napisat na co sa to pouziva,na aku zmenu hodnot vody to sluzi
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: pripravky na upravu vody

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 08 Jún 2015, 22:49

satan z pekla píše:ja používam len šišky z jelše mandľovníkové listy a mam v pláne kúpiť ešte sadenice mangrove :D

zjemňuje kvalitu vody
Zlepšuje vitalitu a podporuje trenie
Prevencia pred škodlivou aktivitou baktérií, prirodzene zvyšuje kyslosť a sfarbenie vody
Zlepšuje odolnosť proti chorobám a zaisťuje zdravý rast
Vhodné aj pre krevety a krevetky ako potrava
Obohacuje vodu o látky triesloviny, humínové kyseliny, Ktoré sú obvyklé v tropických vodách
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: pripravky na upravu vody

Neprečítaný príspevokod sumdir » 13 Jún 2015, 13:15

ja teda pouzivam len sera pH minus, a ako znazvu vyplyva, je to na znizovanie alkality vody, inak mi absulutne nic netreba

a skusenost je len taka, ze mi to naozaj funguje, pH sa znizi. ci to ocenia ryby, to neviem, klamal by som, ale test Sera jasne potvrdzuje, ze po aplikacii Sera pH minus sa pH znizi.
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia