Sťahovanie akvárka.

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod l_laco » 10 Mar 2015, 20:33

Priatelia, je veľmi pravdepodobné, že v priebehu tohto roku sa budem sťahovať z Bojníc do Žiliny. No a akvárko by som si chcel zobrať so sebou. Má to však háčik ... najskôr musím predať dom aby som mal peniaze na byt, ktorý musím najskôr kúpiť, potom prerobiť a zaradiť a potom sa môžem fyzicky presťahovať. Tým chcem povedať, že to pravdepodobne nebude možné zrealizovať v jeden deň ... čo s rybami? Ako udržať filtre a vodu v "živom" stave?
Druhý problém ktorý ma čaká je voda ... je tu v Žiline tvrdá voda, takže budem musieť riešiť RO. Vôbec ma to neteší ...
Ak máte nejaké skúsenosti, nápady ... reálne ... vopred ďakujem.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod huhu » 11 Mar 2015, 10:45

Ono teoreticka moznost, ze sa ti to podari v jeden den tu je... ale museli by ti vyjst v ustrety jak predavajuci bytu tak kupujuci domu.... Realne to uz take pravdepodobne nebude ale da sa to podla mna nejak dohodnut. Mozno ti to akvarko v dome "podrzia" tyzden dva. To by bola asi najlepsia moznost.
Ak nie tak musis zriesit docasnu "nadrz" niekde. A budes stahovanie riesit 2x... Aj ked najst docasne miesto pre taky bazenik... No nejak to urcite vyriesis. Drzim place!

Mozno pre kusok nadeje: riesil som s klientami podobnu situaciu, predavali byt a isli do domu, ten ale trebalo prerobit. Situacia co sa casu tyka podstatne horsia ako tvoja (akvarko prenesies skor ako prerobis dom), pravdepodobnost blizka bodu mrazu ale nasli taku kombinaciu aby ich v byte nechali kym prerobia dom... Taze este raz drzim place!
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Mar 2015, 16:52

Predať dom, kúpiť byt, prerobiť byt a ešte sa aj nasťahovať a to všetko za jeden deň - to zvládne len Chuck Norris. A na toho nemám telefónne číslo. Takže asi to máš rozplánované na pár týždňov.

Ľahko sa mi to píše, lebo ja som sťahoval 120 litrové akva s jedným sumcom a s dvoma Amatitlania nigrofasciata. Sťahoval som to sám. S Lacovými 550 litrami je to ťažko porovnateľné. Tak sa, prosím, neposmievajte. Ja som mal podobný problém pred 10 rokmi. Byt som prerábal 6 týždňov, každý centimeter štvorcový, nič nezostalo nedotknuté. Akva som presťahoval ešte pred oficiálnym dňom sťahovania, lebo to mi zabralo celý deň. 1 vedro ryby, 1 vedro štrk, 4 vedrá s vodou. Preniesť kovový stojan, potom akvárko. Položil som v kúte na "dočasné" miesto, aby nezavadzalo. Nasypať štrk, naliať asi 30 litrov zabehnutej vody, potom ešte 10 litrov čerstvej, zapojiť filter... Voda zostala tak "na pol žrde". Svetlo som ani nezapájal. Ryby vydržali vo vedre s prevzdušňovacím kameňom. Tie som preniesol až večer. A možno každý druhý deň (keď ma to napadlo) som dolial za jedno vedro (asi 8 litrov) čerstvej vody. Možno 2 mesiace trvalo, kým sme na "definitívne" miesto položili koberec a akva som mohol presťahovať.

Do 550 litrovky by som asi prenášal 150 litrov vody, to je asi minimum. Vidím to tak na 18 vedier alebo bandasiek. To je aj ťažko predstaviteľné.

PS: Nemáte niekto číslo na toho Chucka Norrisa?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 11 Mar 2015, 20:23

No presne to iste som riešil aj ja ale nedoriešil ...
Vyriešiš to jedine "medzistanicou" kam odvezieš ryby z domu na dobu kym kupiš a prerobíš byt.
A narovinu, to nemusí byť krátka doba, tak kalkuluj aspoň pol roka. Ak take miesto máš ( chapavý rodičia, pribuzný )
tak dotoho.
A samotný proces sťahovania je tiež riadna fuška, postupoval by som ako opisal Milan. No lepšia by bola ešte jedna nádrž, kt. treba dopredu zabehnúť , nech v nej ryby v pohode prežijú. A ta povodná je prázdna a pripravená na stahovanie, zabudovanie, napustenie , zabehnutie a až tak by si doniesol ryby.
Ak nie , tak len zlá rada ... predaj to a začneš znova :roll:
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 11 Mar 2015, 20:48

Já to samé řeším novou nádrží. Měsíc bude mít na zaběhnutí a pak to rybky budou muset dát.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod stiff » 11 Mar 2015, 21:05

Ja by som to rozpredal a začal od znova, v kľudne na tvare miesta. Možno iný objem, iný rozmer, iná osádka... možno vyšší level (napr. U. f. :-)). Život je zmena a zmena je život :D
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod l_laco » 11 Mar 2015, 21:21

Stiff vie vždy "potešiť! :-)))) ... najmä ak dobre vie že U. fernandi by som VSKUTKU chcel !!!
Zatiaľ som sa dozvedel len to čo som vedel .. a v podstate som sa len utvrdil v tom že na 1x to nepôjde ... zvažujem tri možnosti ... buď mi nový majiteľ domu umožní nechať tam akváko pár týždňov v bežnej prevádzke alebo ho presťahujem na dočasné miesto ... a tá tretia je asi tá najradikálnejšia ... žačnem to postupne predávať ... akva bez rýb sa sťahuje podstatne ľahšie ako s nimi. Hm ... Je pravda že tá tretia možnosť je síce najradikálnejšia no aj najreálnejšia, najmä z dôvodu, že tu je úplne iná voda a tak mám zas dilemu, či riešiť úpravu vody alebo sa prispôsobiť podmienkam a prejsť na niečo čo znesie vyššie Ph a tvrdosť vody... stredná amerika, prípadne afrika. Objem akvárka moc meniť nebudem ... myslím že panelák má tiež svoje limity v nosnosti podlahy, hoci ... taká 800-ka by to mohla ustáť .-)))
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod peca » 12 Mar 2015, 11:32

Laci radim ti to, co by som mal asi sam problem spravit, ale je to jedine rozumne vychodisko z nudze. Predaj ryby. Su sice krasne, venoval si im kopec svojho casu ale inak sa neda. A asi viac by ta mrzelo, keby si si dal tu namahu s prenasanim a stahovanim rýb, vody, strku a pod. k niekomu cudziemu a napokon by to aj tak ryby nerozchodili. Byt mozes ozaj prerabat aj pol roka a to je dost dlha doba na nudzove riesenie.
Aspon budes mat dovod rozmyslat aj nad zvýšením svojej litráže........panelák znese aj iné váhy ako 800 litrov. ;)

Druha moznost je zohnat tolerantneho kupca na dom, ktory si tam to tvoje akvarko necha aj pol roka, kym to v Žiline neprerobis.
Obrázok užívateľa
peca
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 24 Feb 2015, 11:59
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod simon » 12 Mar 2015, 16:23

stiff píše:Ja by som to rozpredal a začal od znova, v kľudne na tvare miesta. Možno iný objem, iný rozmer, iná osádka... možno vyšší level (napr. U. f. :-)). Život je zmena a zmena je život :D

Súhlasím s touto variantou. Viem čo to je sťahovať sa do iného mesta - bez akva. Je to neskutočné množstvo starostí a keď si k tomu prirátaš ešte akva, aryby, dokonca voda, prichystať všetko čo sa týka úpravy vody, atď, atď, - no tak "nazdar"! Akva si urobíš v kľude, keď bude presťahované a trocha sa to všetko ukľudní. Ale, ak nemáš šedivé vlasy, tak toto je príležitosť. Trochu som to zveličil, ale ... :!:
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sťahovanie akvárka.

Neprečítaný príspevokod l_laco » 12 Mar 2015, 18:46

Ďakujem priatelia za rady. Myslím že je to naozaj jediné riešenie pri ktorom nebudem nič riskovať... Ryby snáď potom zas nejaké zoženiem.
Ono, zatiaľ sa nič nedeje ... ale nech som pripravený keď to začne :-)
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia