Akvaristické predajne - predaj cichlíd

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Akvaristické predajne - predaj cichlíd

Neprečítaný príspevokod Rostro » 17 Jan 2015, 18:52

Občas keď mám čas, skočím do neakej akvaristiky a popozerám, či sa v danej akvaristike predávajú cichlidy. Ak viete o neakých, kde majú celkom slušný výber, alebo aspoň neaké cichlidy dajte vedieť. V poslednom čase akosi miznú z akvaristík.

Ak môžem začať prvý, myslím si že fajnový výber cichlíd v ČR má p. Kučera vo svojej akvaristike Vivárium v Mělníku. http://www.vivarium.cz/ Bol som tam aj osobne s inými členmi CK a myslím si, že to potvrdia. Ak viete o ďalších, sem s nimi. ;)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 817
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Akvaristické predajne - predaj cichlíd

Neprečítaný príspevokod paloi » 17 Jan 2015, 19:02

Rostro píše:Občas keď mám čas, skočím do neakej akvaristiky a popozerám, či sa v danej akvaristike predávajú cichlidy. Ak viete o neakých, kde majú celkom slušný výber, alebo aspoň neaké cichlidy dajte vedieť. V poslednom čase akosi miznú z akvaristík.


Podľa mňa nemiznú, práve naopak - pribúdajú. Akurát tá kvalita je niekedy otázna. Vidím to na Astronotusoch - takých odkundesov, čo sa dnes predávajú, to by si pred 20 rokmi nikto nedovolil.

Ja občas zablúdim do ZOO Domu, kedysi na Mierovej v BA, ale už pár mesiacov na Bajkalskej, budova Vetex-u. Vždy majú nejakú jazernú aj riečnu afriku, ale aj ameriku. Pozor, nemýliť si s obchodným reťazcom Amazon, resp. Super ZOO.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Akvaristické predajne - predaj cichlíd

Neprečítaný príspevokod Belial » 18 Jan 2015, 08:40

Čo sa raritnejších kúskov týka, tak sa občas objavujú v akvaristike Rizlaci v Banskej Bystrici na Lazovnej ulici.
A veľmi peknú predajňu má aj pán Prokop v Košiciach. Je to v centre oproti Auparku v pasáži.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Akvaristické predajne - predaj cichlíd

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 18 Jan 2015, 11:56

Belial píše:Čo sa raritnejších kúskov týka, tak sa občas objavujú v akvaristike Rizlaci v Banskej Bystrici na Lazovnej ulici.
A veľmi peknú predajňu má aj pán Prokop v Košiciach. Je to v centre oproti Auparku v pasáži.

u Rizlaciho som bol menšia predajňa ale vyber je dosť slušný a výhoda je ta že ak niečo nemá objedná všetko možné. V ZH mame uz 2 akvaristické predajne ale žiadna Amerika okrem jednej pri tržnici máva sem tam malé druhy Ameriky ako ramirezky a ostriežik purpurový a vo výstavnom ma asi 6ks dospelých Cichlasoma octofasciatum pred nedávnom otvorili tretiu novu predajňu aquazoo a majú tam celkom slušný vyber afrických cichlid ale Amerika žiadna :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Akvaristické predajne - predaj cichlíd

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 18 Jan 2015, 17:23

Belial píše:A veľmi peknú predajňu má aj pán Prokop v Košiciach. Je to v centre oproti Auparku v pasáži.


Máš pravdu, Jaro tam stále má nejaké cihlidy. Afriky , skôr tie bežnejšie druhy a z ameriky okrem ocelátov skôr tie menšie druhy microgeo , apistogrami, ale aj akary, nigro a.p. . Občas sa objavia aj nejaké raritky. Velkú ameriku nedrží, ža sa to nepredáva.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice


Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron