TANGANIKA 600l

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 25 Mar 2023, 11:04

A entizol nezaberá na obe? S tou liečbou by som potreboval pomôcť, naposledy som liečiť diskusi pred 15 rokmi.
Postupov a dávkovania je mnoho na internete. Čo máte overené?
Nejaké iné liečivá prípadne? Čím nekrmit okrem patentky/nitenky?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 28 Mar 2023, 16:17

Zdá sa že entizol zaberá, napadnuté ryby sú po dvoch dávkach (24.plná, 27.polovičná) podstatne čulejšie, začínajú mať záujem o potravu. Vedľajší efekt je obrovský ústup tej divnej fialovo-bordovej riasy keďže počas liečby nesvietim.
Otázka teraz je či liečbu zopakovať povedzme o týždeň aby sa zničili prípadné zárodky alebo ako na to?
Prípadne je treba ešte pokračovať v dávkovaní?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod maros » 30 Mar 2023, 08:34

Snáď sa ti to podarí vyliečiť.. s tým nemám skúsenosti .. similisi ostala iba jedna samica či skupina je o jednu samicu chudobnejšia?
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 02 Apr 2023, 11:09

Myslím, že sa podarilo. Zajtra vymením vodu, znížim teplotu a ide sa ďalej. Po nasadení entizolu som neprišiel o žiadnu rybu.
Bál som sa o poslednú (najkrajšiu) samicu marlieri.
Zvažujem ešte či o týždeň nedám polovičnú dávku pre istotu kôli zárodkom. Neviem čo som presne vlastne liečil.
Similisi ostali 4 samci a jedna samička, zdá sa mi že práve majú nákladné v ulite, tak dúfam že sa mi podarí namnoziť si slušnú kolóniu. Mám tie rybky fest rád. Kendali už si trúfli aj na cyprichromisa, mám to nahraté na videu, bleskový výpad a chudák skoro celý bol v papuli dnu, nechápem ako tak veľkú rybu chcel prehltnúť a že vôbec sa pokúsil. Takže sa už vôbec nedivím že similisi začali miznúť.
Leleupi sa už tiež vytreli prvý krát, mladé už žiaľ nikde, nevadí, budú ďalšie. Takže už sa to konečne začalo množiť.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Apr 2023, 06:59

Bičíkovce by sa mali rozmnožovať delením ak si to dobre pamätám, takže na rozdiel od napr. capilárii, kde je nutné liečiť viackrát kvôli vajíčkam, to tu nutné nie je. Ale ak zopakuješ liečbu, tak sa podľa mňa nič nestane a máš väčšiu istotu.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod maros » 07 Apr 2023, 09:15

To video určite chcem vidieť.. ak by sa dalo niekde povedzme na YouTube umiestniť, bolo by to super
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 15 Júl 2023, 06:26

Potreboval som odchytiť 4 olivaceusi keďže už tri samice sa vytierali a strašne sa rozmáhali. A to nešlo bez vybratia kameňov, takže došlo k čiastočnej prerábke. Nechal som len pár. Z pôvodných 6ks ostal tiež pár J.marlieri. Ostatné sú v pôvodných počtoch, similisi museli byť už skôr preložené do samostatnej nádrže. Okrem N.cylindricus sa všetko aspoň raz vytrelo. Momentálne na moju veľkú radosť majú mladé L.kendali (ešte nerozplávané), ktoré ako som zistil nie je úplne ľahké odchovať. Pred pár dňami som priniesol Chalinochromis bifernatus (4ks) a Altolamprologus calvus white chaitika (6ks).
Calvusy museli ísť zatiaľ do menšieho akvarka pre ich malú veľkosť. Všetko pekne podrástlo a darí sa vcelku. Toľko momentálny stav.
Prílohy
IMG_20230707_213729_065.jpg
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod maros » 08 Aug 2023, 19:15

Super.. gratulujem k tým kendali... Mladé to zvládli? Prežilo niečo? A ako ostatné mladé? Prežíva niečo (povedzme julidy)?
maros
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 15 Júl 2021, 11:25

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod kvietik » 09 Aug 2023, 06:59

Ako s tým liečením? opakoval si ešte liečbu?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: TANGANIKA 600l

Neprečítaný príspevokod samosebou » 11 Aug 2023, 20:07

Kendali som preložil malinké, chcem odchovať, asi 30 ks. Rastú pekne, žiabronožka robí zázraky.Ostatné som im nechal, zo 10 žije ešte. Čakal som že prežije viac keďže majú ochrancov na ktorých si netrúfne nikto. Malé ale boli príliš odvážne a túlali sa ďaleko od matky...
Julidy s ešte nevytreli, neviem na čo čakajú, dosť pomaly rastú oproti iným. Tebe tiež?
Zdá sa mi že kendali opäť majú nakladené.

Áno, preliečil som pre istotu ešte raz o dva týždne polovičnou dávkou. S patentkou som skončil...
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia