Klidná Amerika 800litrů

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 30 Dec 2022, 20:55

Díky chlapi. Herosi přes 20cm mít určitě budou. Tapajos nevím, divoký ani F1 určitě nejsou, ale to neva. Ani jsem to při koupi neřešil. Kupoval jsme je v době Covidu u Penny Marketu v Luhačovicích. Původně se tvářili, že nebudou nic moc. Ale těch 5 ryb, které teď mám vypadá dobře.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod miras90 » 31 Dec 2022, 10:19

Není zač vypadají suprově. Za mě pokud to člověk nechce množit tak je to jedno. Z mé zkušenosti s rybami wf a čím blíže k odchytu tím větší mrchy to vždy byli.
Mám třeba v nádrži odchytové psittacusi a co ty dělají je až neuvěřitelné, když odkaluji tak mi řežou do odkalovačky jak smyslů zbavení..... Kdysi sem měl ocelaty z odchytu a to se s klasickými nedá srovnat to byli hrozně dravý hovada.
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod filip277 » 03 Jan 2023, 00:24

To jo, u odchytů nikdy nevíš, co si dovezeš, ale já bych právě chtěl vyzkoušet si Tapajos udělat z nějakých pěkných Wf nebo F1 ryb, které si navybírám, tak chci mrknout ke Klepeštovi, má je na webu skladem, tak uvidíme, co se mu tam prohání. Jinak pořád platí můj únorovej trip do Hobby Zoo Tillman, kdyby se někdo rozhodl přidat, tam si nějaké taky snad ještě vyberu na doplnění, ale primárně tam jedu pro jiné "špeky"
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod miras90 » 03 Jan 2023, 17:52

Hele s tím wf a F1 pozor,neříkám, že to Karel dělá ale je spousty těch co to dělají jen aby vyšponovali cenu a i by se člověk divil kdo vše to dělá a házel na FB, že mu přiletěli importy v dobu kdy žádné nebyli. Což vím na 100% protože sem měl známou na veterině na letišti a ta mi na rovinu řekla, teď už 3tydny nic nepřiletělo ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod filip277 » 03 Jan 2023, 19:24

Jasný, to máš pravdu, já podobné zvěsti řešil už když jsem začínal s apisto...buď jsem to holt "poznal" a risknul s tím, že ryba je to pěkná tak jako tak a nebo to nechal být, osobně nevím, jestli když to objednám od Glasra přes Vivárko třeba tak tam ta jistota bude? Od externím importérů jsem měl wf ryby jen od p. Fizika malé Laetacary a to byla kvalita...Nechám si určitě rád poradit, jisté f1 nebo divočáci by byli fajn. PS Tome promiň za spam vlákna
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Jan 2023, 21:01

Spamování nevadí. Myslím, že od Glasera maximálně hrozí, že to nebude German breed ale třeba Czech breed. WF tam asi bude WF.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Jan 2023, 00:12

miras90 píše:Hele s tím wf a F1 pozor,neříkám, že to Karel dělá ale je spousty těch co to dělají jen aby vyšponovali cenu a i by se člověk divil kdo vše to dělá a házel na FB, že mu přiletěli importy v dobu kdy žádné nebyli. Což vím na 100% protože sem měl známou na veterině na letišti a ta mi na rovinu řekla, teď už 3tydny nic nepřiletělo ;)


Už je to pár rokov, čo chalani priviezli F2, nebudem písať druh. Bol to asi prvý import na SK, nebola šanca získať F1. Aj za to sme boli vďační. Rozmnožili, ku mne sa dostali F3. Tri kusy som daroval. Z darovaných bolo potomstvo. Potomstvo sa dostalo do Gigaexotic. Zázrakom sa z toho stali F1, s cenou 20-násobne vyššou, ako som ja kúpil F3.

Takže Karel to dělá. A už roky. A nie je určite jediný. Ale u neho sa generácie rýb zázračne "omladzujú".
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod filip277 » 04 Jan 2023, 06:41

No tak nevím chlapi, pěkně jste mě znejistěli :D nenapadlo mě, že tenhle šmel bude tak častý a ještě v případě Klepešty. Zas je otázka, jestli by se to člověku vyplatilo u "obyčejných" red headů. Trochu nakoukané je mám, tak uvidíme, ale počítám s tím, že jistota je stoprocentní ve chvíli, kdy by si je člověk odchyt sám. Budu předpokládat, že by si to u WF nelajzl :D
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod kvietik » 04 Jan 2023, 11:04

Tak kamoš si tento tyžden bral od neho divoké altumy a spokojný. Ľudia majú rôzne skúsenosti.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod miras90 » 04 Jan 2023, 17:10

Ryby můžou být krásný i F2503 buď trefiš kriply nebo pěkný ryby. Nikdy neviš kdo to kde jak dlouho měl a jak to krmil. Nejlepší je chovatel ale těch bohužel moc není. Pokud má někdo odchyt měl by mít i papír (fakturu) nebo seznam ryb z veterinární, že to přiletělo ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron