osemtisíc litrov amazonky

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Máj 2021, 08:59

Parádní projekt, neskutečnej objem, u toho by mohl člověk prosedět celej den.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod jancibie » 05 Máj 2021, 07:00

Saty píše:Parádní projekt, neskutečnej objem, u toho by mohl člověk prosedět celej den.

diky ale pozerám že aj ty máš krásny kúsok vodného sveta doma....
nahral som ryby po kŕmení,vtedy nie sú cichly na seba tak zlé.... :roll:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Máj 2021, 07:26

Ty ryby jsou v tom obřím prostoru tak malé, že ani nepoznám jestli rostou :D
Ale podle nacpaných bříšek Cichel je vidět že je hlady netrápíš.
Hoplarchusi byly super nápad!

Škoda že jsem nestihnul natočit omladinu od C. myersi aby si viděl zlé ryby. Ty svině se rvali kvůli padajícímu krmení a i po nacpání pupků.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod jancibie » 05 Máj 2021, 08:49

head66y6 píše:Ty ryby jsou v tom obřím prostoru tak malé, že ani nepoznám jestli rostou :D
Ale podle nacpaných bříšek Cichel je vidět že je hlady netrápíš.
Hoplarchusi byly super nápad!

Škoda že jsem nestihnul natočit omladinu od C. myersi aby si viděl zlé ryby. Ty svině se rvali kvůli padajícímu krmení a i po nacpání pupků.

verím ale aj tak som prekvapený aké zlé na seba vedia temensis byť vzhľadom ku priestoru...ideálne by bolo kúpiť 20 kusov nech sa triešti agresivita ale nekradnem a ani obličku nepredám... :mrgreen:
hoplarchusy už občas odvážne preplávajú z jedného rohu nádrže do druhého.... :roll:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Máj 2021, 08:13

Super sa to rysuje Janči.. tie "psitakusy" tam ostanú ?
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod jancibie » 06 Máj 2021, 08:15

Juraj1973 píše:Super sa to rysuje Janči.. tie "psitakusy" tam ostanú ?

Prehodnotil som anténovce takže by mohli...ale hlavne samička musí poriadne narásť...predsa len som srdcom cichlidár...bavil som sa o tom aj s paloiom a zhodli sme sa na tom že anténovce sú veľmi aktívne čo nemôže vyhovovať cichlidám a z iného zdroja zase viem že nie je šťastná ani ich kombinácia s rajami ktoré jednoznačne chcem
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Máj 2021, 10:15

Je to sice škoda, protože i když mě sumci moc neberou, tak tyhle P. fasciatus jsou i v dospělosti nádherní, ale jak říkáš .... jde hlavně o cichlidy a navíc ty trnuchy ti nadělají později taky spoustu parády ;)
A párkrát jsme se spolu bavili o lekání spících cichlid a jejich následném vyskakování a občasných zraněních při nárazech a říkal jsi mi že je tímto můžou lekat právě po nocích šmejdící sumci.
Později jsem to párkrát zažil u sebe, když do spící cichlidy narazil šmejdící Sorubim.
Copak u mě s těma mýma čudlama to ještě jde.
Ale leknout se a vyskočit nebo narazit do něčeho velkou temensis nebo Aro bych nechtěl zažít :?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod jancibie » 06 Máj 2021, 10:28

head66y6 píše:Je to sice škoda, protože i když mě sumci moc neberou, tak tyhle P. fasciatus jsou i v dospělosti nádherní, ale jak říkáš .... jde hlavně o cichlidy a navíc ty trnuchy ti nadělají později taky spoustu parády ;)
A párkrát jsme se spolu bavili o lekání spících cichlid a jejich následném vyskakování a občasných zraněních při nárazech a říkal jsi mi že je tímto můžou lekat právě po nocích šmejdící sumci.
Později jsem to párkrát zažil u sebe, když do spící cichlidy narazil šmejdící Sorubim.
Copak u mě s těma mýma čudlama to ještě jde.
Ale leknout se a vyskočit nebo narazit do něčeho velkou temensis nebo Aro bych nechtěl zažít :?

veď som tomu aj prispôsobil dekoráciu v nádrži aby som sa nedíval potom na doškriabané ryby .... fakt sú krásne tie fasciatus ,ale človek nemôže mať všetko
konečne som prekvapil a cvakol samca.... :mrgreen: zväčša sa skrýva lapaj jeden....
Prílohy
IMG_6111.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Máj 2021, 21:26

jancibie píše:Prehodnotil som anténovce takže by mohli...ale hlavne samička musí poriadne narásť...predsa len som srdcom cichlidár...bavil som sa o tom aj s paloiom a zhodli sme sa na tom že anténovce sú veľmi aktívne čo nemôže vyhovovať cichlidám a z iného zdroja zase viem že nie je šťastná ani ich kombinácia s rajami ktoré jednoznačne chcem


Hlavne si myslím, že všetky tie Pseudoplatystomy alebo Brachyplatystomy sú chúlostivé sumce, mňa teda nejako extra neuchvátili. Spomínal som u Jančiho, že som dal preč Calophysus macropterus (čo teda neviem, či je tiež anténovec, ale asi je), kvôli mimoriadnej dennej aktivite, tam som už videl, že už je pre Petenie otravný. A to pri veľkosti len 30 cm. Mal som iné druhy, veľkosti aj 40-50 cm a stále to spolužitie s 20-30 cm cichlidami bolo vyrovnané. Sumec nemôže byť pánom akvária, sumec má byť doplnok. Tak to vnímam ja :)

Na druhej strane - temensis budú veľkosťou iné ryby, tie by možno 30 cm veselého sumčeka "upratali".
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: osemtisíc litrov amazonky

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Máj 2021, 16:12

Ľudia, mne po 8 dňoch docvaklo, že ja som sľúbil 20 litrov vody :o Jancibie aj kapučíno spravil, a veru fajnové... a ja som prišiel bez vody :(

A vôbec mi to nevyčíta :shock:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron