1125 do rohu v obyvacke

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Apr 2021, 17:43

Najprv by bolo dobre si ujasniť nejaký ten "hrubý biotop". Čí chceš ryby (predpokladám cichlidy)z južnej alebo strednej Ameriky. Tu by bolo fajn vedieť hodnoty vody a od toho sa možno odraziť, aby si vedel aké ryby sú vhodnejšie do tvojej vody.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod melbymbo » 03 Apr 2021, 21:58

super. pomoze mi ked ma trochu navigujes lebo s cichlidami moc skusenosti nemam, len s afrikou.
ak sa to neda miesat krizom krazom v ramci biotopov (lebo o tvorbu biotopu mi moc nejde) tak Stredoamericke

voda z vodovodu ma tieto parametre podla vodarni:
Dusicnany 10,5 mg/l
Dusitany 0,007 mg/l
Ph 7,3
Zelezo 0,05 mg/l
Tvrdost vody 3,57 mmol/l 20°N

jedine teda ta velkost, nechcem mat vo vysledku v akva 6 ryb, a tiez sa mi moc nepaci ten tukovy hrbol co maju skoro vsetky
melbymbo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 27 Mar 2021, 22:50

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Apr 2021, 22:55

Tak vodu máš podobnú ako ja- u mňa trošku nižšie hodnoty síce, ale pre strednú Ameriku môže byť :) . Ja tiež hrbole na hlavách až na pár výnimiek veľmi nemusím :) . Ryby-Thorichthys, Amatitlania, Cryptoheros, Herotilapia multispinosa. To sú také relatívne zohnateľné, teda aspoň niektoré druhy z týchto rodov.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod melbymbo » 04 Apr 2021, 00:45

dakujem poobzeram si a skusim nieco vybrat azas pridem po radu. ale asi budem hladat jeden, mozno dva druhy ktore by vedeli existovat v rastlinnom akvariu ake planujem.
melbymbo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 27 Mar 2021, 22:50

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod melbymbo » 04 Apr 2021, 21:09

tak paci sa mi
Thorichthys aureus, Thorichthys helleri ( toto podtrhujem tyto dve su najkrajsie)
amatitlania nanoluteus (vraj chov narocny tak asi nie), amatitlania myrnae
cryptoheros spilurus

ked odhliadnem od biotopu da sa amerika kombinovat s afrikou? podmienky na vodu su identicke
Pundamilia nyererei ( ale s jeho agresivitou no neviem asi nie)
Lamprologus sp. Daffodil ( to je proste naj tvar tela, plutvy farba. vau)
Pseudotropheus acei sp. black
Synodontis multipunctatus a nejaky vacsi krunirovec

neviem no skus mi k tomu nieco povedat co si o tom myslis ci by to fungovalo a nejak nacrtnut ake su realne pocty do zaciatku a kolko asi ked povyrastu
melbymbo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 27 Mar 2021, 22:50

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod kvietik » 05 Apr 2021, 22:51

Tak, odporúčam brať ryby len z jedného kontinentu, teda aspoň čo sa cichlíd týka. Africké dokonca navrhuješ aj z Malawi aj z Tanganiky-to tiež nie je dobré kombinovať.
Tak T. helleri - ja neviem ty budeš mať obrovskú nádrž tak aspoň 10ks A k tomu ešte kopec iných rýb :D . skupina A. nanolutea ( možno sú citlivejšie oproti iným svojho druhu, ale kvalitu vody v takej veľkej nádrži da udržať) prípadne ešte skupina myrnae. Tie spirulus majú samci v dospelosti hrb a to si písal, že sa ti nepáči. Ešte by sa tam niečo hodilo, ale ja neviem či by sa tie T.aureus nemohli krížiť s helleri, ja nemám skúsenosť, ale asi by som ich dokopy nedaval. Pekné ryby sú všetky Cribroherosy, ale sú to dosť veľký prehrabavači dna-moje akvarko je teraz jedno veľké bagrovisko :D. A nie sú veľmi v ponuke.
Tak či tak rastliny budeš musieť mať pevné zasadené a nad jednolistými ani neuvažuj.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod melbymbo » 07 Apr 2021, 15:11

Vďaka za info. Je to škoda Že sa nedajú prekombibovat. Náhodou akara Modra nevieš či pri svojej dospelej veľkosti 20cm bude skúšať zjesť ryby veľké 5-6cm ?
melbymbo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 27 Mar 2021, 22:50

Re: 1125 do rohu v obyvacke

Neprečítaný príspevokod melbymbo » 18 Máj 2021, 20:16

prosimvas, este taka technicka ostazka. dovezu mi to akvarium v celku, ako ho bezpecne preniest a polozit na stolik v rohu? stolik bude murovany, plocha bude vystuzena kuchynskou pracovnou doskou, na tom nereovy ram a nejaka penova podlozka a v rom celem akvarium, ktore by do toho ramu malo zapadnut.
napada ma dat akvarium s penovou podlozkou do ramu a cele spolu to premiestnit na tu hranu tej kuchynskej dosky a spolocne suchanim dostat cele na miesto.
ten kovovy (nerezovy) ram je len na spodu a na vrchu nadrze aby spevnoval hrany na ktore bude vytvarany tlak
melbymbo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 27 Mar 2021, 22:50

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron