Klidná Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod liborass » 03 Nov 2020, 15:08

Ses nám dal na zahradničení joo :) Akva vypadá super, havně ti herosi, má to takovou pěknou atmosféru. K těm temporalisům musím říct, že je to impozantní ryba, jen ten hrb je takový nějaký neslaný, nemastný "asimetrický", a to mě od nich odrazuje...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Nov 2020, 21:04

Věčné téma hrby na hlavě. ;) Kdyby je měli ti moje ryby větší, tak už je to i na mě dost. Navíc se začínájí tvořit i Herosům. Přemýšlím, jestli to není potravou - obezita. Krmím Sakem, něčím od Sery, Hikari zelené a červené granule, patentkou, koretrou, artemií. A děti jim přes léto hážou žížaly a různý hmyz co uloví na zahradě. Zeleniny moc nedávám, měl bych? No každopádně jsou to na moje 2 metry dlouhé akvárko fakt majestátní ryby a už i žena říká, že je jim malé (Klasický příběh s malým akvárkem, však to znáte :D )
No a k tomu osvětlení, takhle to i na živo vypadá jako někde v přírodě i ryby jsou takové klidnější a spokojenější. Inspirovalo mě to. Chtěl bych časem něco jako co největší přírodně vypadající jezírko.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Nov 2020, 11:06

Vypadá to moc pěkně přirozeně s tím světlem víc nad hladinou. Škoda že to nejde použít všude. Když jsou světla v krytu tak takovýho efektu moc dosáhnout nejde. Taky mám slabost pro biotopní akvaria. Ale zatím u mě vede víc ryb, než přizpůsobit akva víc do přírodního biotopu.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod RAP » 04 Nov 2020, 19:20

Většině těchto ryb se hrb dělá díky nevhodné nebo přemírou krmení v akváriích. A ty je máš řádně vykrmené Tomáši.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 04 Nov 2020, 20:14

Rape. To jsem rád, že to vím. Popravdě, myslel jsem si to. Přes to mi přijde, že nekrmím tak moc. Jednou denně buď zkruba 2kávové lžičky granulí nebo 4 kostky mraženého. Někdy zapomenu nebo jsem pryč. Mohlo by to být následkem krmení grundlemi?

Saty: U tebe není moc co vylepšovat ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 25 Jan 2021, 20:50

Chlapi, u mě se dějí věci! Včera jsem si dovezl akvárium plné Malawi tlamovců. Oficiálně na zkoušku, protože žena chce něco barevnějšího. Prý jí ty moje ryby připadají moc rybniční. ( Chápete to?) No a taky, protože to byl dobrý kup a tlamovce jsem ještě neměl a chtěl jsem to zkusit. Tak až to bude trochu vypadat, dám sem fotku.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 25 Jan 2021, 20:55

Tomáš Kubík píše:Chlapi, u mě se dějí věci! Včera jsem si dovezl akvárium plné Malawi tlamovců. Oficiálně na zkoušku, protože žena chce něco barevnějšího. Prý jí ty moje ryby připadají moc rybniční. ( Chápete to?) No a taky, protože to byl dobrý kup a tlamovce jsem ještě neměl a chtěl jsem to zkusit. Tak až to bude trochu vypadat, dám sem fotku.


Tak mám hodně známých co nakonec skončili u Afriky. Když ne Malawi tak napr i cichlidy z Viktorijnina jezera apod.
Tož se těším s čím dondeš. ;))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 25 Jan 2021, 21:03

No já myslím, že zůstanu u Ameriky. Protože mám rád když vím, která ryba je která. Tady je to prostě jen hejno barevných ryb. Nicméně dám jim pár měsíců čas ať se projeví. Momentálně je to o tom dát akvárium a ryby do pucu, zbavit se nevhodných druhů a nastolit pohodu. Každopádně jsem si nastudoval poměrně dost info a úplně klidně tady do těch Malawi témat mužů kecat. Wunti a co ty a tvoje předělávka?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 25 Jan 2021, 21:48

Hele my řešíme nové bydlení. Tedy uvažujeme a samozřejmě pokud vše klapne. Určitě bude new akva. Ale vše je fakt ještě v plinkach :))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod liborass » 28 Jan 2021, 16:13

Tome buď v klidu, já mám doma to samé. Co mám akva, tak poslouchám, že jsou ty ryby takové nějaké mdlé, že nemají žádnou barvu atd. Tak jsem jí řekl, že na barvy je mořské akva. :D Afrika je taky zajímavá, mít prostor, tak mám všechno, JA, SA, Afriku, Asii, brakické i akva se závojnatkama.... :D
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron