Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 02 Nov 2020, 08:41

Bude to fešák. Já to dělám stejně, jako ostatní. Když se objeví dírka ( U mě vždy první Geophagus abalios) znamená to, že jsem něco zanedbal. Udělám velkou údržbu akvária, dám větší dávku minerálů a zpestřím jídelníček. Myslím, že tahle dírka bude brzy pryč a ryba poroste do krásy. Ten zvláštní hrb na hřbetě, má odjakživa?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod miras90 » 02 Nov 2020, 10:12

Když dáš minerály mělo by to být v pohodě. I když někteří jedinci to tak maji jsou náchylnější. Dřív ve staré nádrži to mela vždy samice od synspily jinak vše ostatní bylo OK. Ted to mám na jedné persei a nemůžu ji z toho dostat :roll: ať se snažím sebevic tak ta jedna to furt má. Myslím,že to je jak u nás třeba ekzém,někdo je citlivější tak se osype. Protože jinak mi nedává smysl aby 60 ryb v nádrži bylo v pohodě a jedna měla děrovku......
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 02 Nov 2020, 18:38

Tomáš Kubík píše: Ten zvláštní hrb na hřbetě, má odjakživa?

Koukal jsem na fotky a řekl bych, že se mu začal dělat začátkem léta. Jestli myslíš to podélné co má souběžně s hřbetní ploutví. Asi je to tukový hrb. Chytal jsem jim sarančata, žížaly a teď dávám 2x týdně moučné červy. ,Možná je trochu tlustej.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Nov 2020, 10:39

U mě též zabrala minerální sůl a vitaminy, těd už je přídávám pravidelně.
S těma "hrbatýma" rybama, jestli je to nějaká anketa tak já je taky až tak nemusim :D . Ale maj hezký proměnlivý zbarvení.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 04 Nov 2020, 13:17

Včera mi přišel Fishtamin a Seachem Nourish, tak jim je budu dávat na střídačku, snad se to ztratí. Koukal jsem včera na ten hrb na hřbetě v akváriu na rybě a je to fakt zvláštní. Nevypadá jak tukovej hrb, spíš jako kdyby měl deformovanou páteř. Sám jsem si toho ani nevšimnul. Samice má hřbet rovnej.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 04 Nov 2020, 20:16

Podle mě je to nějaká deformace páteře. Ale jinak je to hezká ryby a časem, až zmohutní se to asi trochu poddá.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 14 Nov 2020, 22:04

Pár posledních fotek z nádrže. Zdá se mi, že hypselákovi se ten moribundus dělá přesně zrcadlově i na druhý straně hlavy :( Asi budu muset nasadit nějaký medikamenty :roll:
Prílohy
hypsele_01.jpg
Hypselák
mapiritensis_10.jpg
winemilerii_06.jpg
Menší samec s odřeným pyskem. Teď ale zase prohání většího.
winemilerii_05.jpg
Větší samec
winemilerii_04.jpg
Samice
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod martin filip » 15 Nov 2020, 00:04

Budeš liečiť s ostatnými, alebo ho odloviš? Inak nádherné ryby ;)
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 15 Nov 2020, 07:01

Dík. Ostatní jsou v pořadku, tak ho asi budu léčit zvlášť. Zkusím hexamitu od sery.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Nov 2020, 13:52

Tá Hexamita od ESha je podľa mňa slabý liek. Aj ked v tvojom prípade nie je isté, že je tam hexamita.Lepšie entizol, alebo čistý metronidazol.
A čím krmíš? Majú dosť pestrú stravu?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron