Santarém

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod RAP » 02 Nov 2020, 06:11

Jirka B. píše:Paráda. Pěkné ryby, hlavně uaru. Co tě vedlo ke změně osádky?

Ani se neptej. Časem z toho má být moře.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 02 Nov 2020, 08:43

Tohle akvárium je fakt super. Ryby jsou krásně rostou a jak lítají po celé délce nádrže. Fakt pecka!
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod miras90 » 02 Nov 2020, 10:30

Pěkný, to moře bych ještě zvážil. Žere to mraky elektřiny,furt hlídat teplotu,dělat testy na minerály atd. Není to levná sranda. Do toho sůl, furt dělat osmozu,rozhodí se ti to, hned sinice nebo řasa a koráli jdou do kopru atd atd ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Nov 2020, 07:41

Super , že si aktualizoval prezentáciu. Dúfam, že budeme vidieť aj ako to všetko vyrastie a zmení sa ešte akvarko na morske ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Jarry » 03 Nov 2020, 10:03

liborass píše:Jak jsi změnil pozadí a přidal kořeny, tak je to změna jak svi.a ;) A když ryby vyrostou, tak to bude paráda. A jak pokračuješ s akvaponii?


Akvaponie jede, ale rostliny v ní zatím nic moc. Ještě když jsem je měl připravené za oknem je napadli červci (paraziti) a pořád s nimi bojuju. Ale nějak to doladím :)
Jarry
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 12 Máj 2018, 07:23
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Jarry » 03 Nov 2020, 10:05

head66y6 píše:Moc pěkná nádrž!
Co Uary, spásají ti rostliny? :D


Jo, spásají čím dál větším tempem, herosové i geoši jim sekundují - mají dobrou taktiku, geoši odhalí kořeny, uaru je překoušou a vyplavenou rostlinu společně rozcupují :) Ale s tím jsem počítal.
Jarry
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 12 Máj 2018, 07:23
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Jarry » 03 Nov 2020, 10:08

Saty píše:Moc pěkný, klidně bych i nějaký kořeny ještě přidal. Snad budeš mít z těchle ryb větší radost na koukání, než z terčovců.


To můžu jednoznačně říct, že mám už teď. V nádrži je živo, pořád se něco děje, hlavně geoši se opravdu celý den nezastaví. Terčovci většinu času postávali na cca metru nádrže a 2m byly prázdný.
Jarry
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 12 Máj 2018, 07:23
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Jarry » 03 Nov 2020, 10:17

Jirka B. píše:Paráda. Pěkné ryby, hlavně uaru. Co tě vedlo ke změně osádky?


Těch důvodů bylo víc - jeden z nich je jak píše RAP, časem plánuju předělání na moře, ale trochu to pravděpodobně oddálím, počítám, že minimálně ještě 2 roky to pojede takto. Ale potřeboval jsem změnu, terčovci jsou sice pěkný, ale časem se to okouká + přece jenom není to ideální ryba do takto zařízeného akvária. A geoši a uaru jsou ryby, po kterých už jsem dlouho pokukoval, tak jsem se rozhodl terčovce prodat, dokud to byly ještě celkem mladé ryby (2-4 roky). Jako poslední impuls bylo, když jsem zahlídl inzerát, kde chovatel prodával vlastní odchov Geophagus altifrons F1. Do toho neuvěřitelnou náhodou měli ve Vivariu místní odchov Uaru a i ty Rotkeily, takže bylo rozhodnuto. Ty Uaru sice byly opravdu malinký (2-3cm), z 10ti se jich rozrostlo 7, ale kdyby těch 7 ryb mělo vyrůst, považoval bych to celkem za úspěch.
Jarry
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 12 Máj 2018, 07:23
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Jarry » 03 Nov 2020, 11:12

miras90 píše:Pěkný, to moře bych ještě zvážil. Žere to mraky elektřiny,furt hlídat teplotu,dělat testy na minerály atd. Není to levná sranda. Do toho sůl, furt dělat osmozu,rozhodí se ti to, hned sinice nebo řasa a koráli jdou do kopru atd atd ;)


No já už 2 reefy mám, jeden s hlavním zaměřením na Acropory, takže vím, co to obnáší - ona se z toho často dělá vetší věda, než to je, i s těma Acroporama to jde dělat relativně jednoduše a téměř bezúdržbově :)
Jarry
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 12 Máj 2018, 07:23
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Santarém

Neprečítaný príspevokod Jarry » 03 Nov 2020, 11:13

kvietik píše:Super , že si aktualizoval prezentáciu. Dúfam, že budeme vidieť aj ako to všetko vyrastie a zmení sa ešte akvarko na morske ;)


To jo, to určitě :)
Jarry
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 12 Máj 2018, 07:23
Bydlisko: Ústí nad Labem

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron