Wuntiho Jizni Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 01 Okt 2020, 19:08

Guianacara geayi dobrá volba, taky jsem po nich pokuko val. Prozraď co bys nejvíc chtěl. Já bych si u tebe, vzhledem ke kvalitě vody dokázal představit Uaru fernandezyepezi, chce to už jen větší nádrž.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 01 Okt 2020, 21:51

Tomáš Kubík píše:Guianacara geayi dobrá volba, taky jsem po nich pokuko val. Prozraď co bys nejvíc chtěl. Já bych si u tebe, vzhledem ke kvalitě vody dokázal představit Uaru fernandezyepezi, chce to už jen větší nádrž.


Nene. Ja už to tu někde zmiňoval - líbila by se mi skupina tak 8 ks - Hemichromis elongatus. Je to nejmenší z petiskvrnych perlovek, která funguje solidně ve skupině. Ale to bych fakt potřeboval tak 200/60/60 cm. Což se mi tady asi nevleze.

Tak nějak tomu davam ještě dva roky a zkusím protlačit novou vanu. Ale max nějakých 180/50/55 Cm.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Okt 2020, 07:08

Jo každý chceme pořád větší a větší akvárko. U nás doma je to opět téma, tak snad se v příštím roce zadaří. Ty perlovky jsou opravdu pěkné. Zajímavá změna oproti Americe.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 03 Okt 2020, 08:03

Jop. Souhlas. Bohužel jsem omezen trosku prostorem. Takže ty rozměry jsou fakt už maximální.

Kdysi jsem v práci, kde jsem měl 250 litrove akva (160 Cm na delku) zkoušel z Tanganiky nějaké šnekáče - přesný název bohužel nevím. Ovšem moc mne neoslovili. Perlovky jsou jiná dimenze :)
Libi se mi samozřejmě větší dravě ryby. Na druhou stranu mám radši když v akva plavou jen tak dva - tři druhy ryb. Nemám rad když je to moc pomichane.
Uvidíme.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 04 Okt 2020, 13:38

To je velká škoda, kor když to byl tak sehranej pár. Ale budu sledovat co nakonec přidáš, počítám že s akvarkem bez pořádných ryb dlouho nevydržíš ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Okt 2020, 19:29

Jo, tyhle větší Perlovky jsou parádní a taky pěkný mrchy. S těma by ses určitě nenudil ;)
Ale to je opravdu na velkou nádrž.
Skupina Guianacar v zarostlým akváriu je ale taky nádherná. Co dělají ty temporaly? Už se nehoní?
Myslím si že by ty Guiany měli nechat na pokoji, s tím by neměl být problém.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 06 Okt 2020, 06:54

head66y6 píše:Jo, tyhle větší Perlovky jsou parádní a taky pěkný mrchy. S těma by ses určitě nenudil ;)
Ale to je opravdu na velkou nádrž.
Skupina Guianacar v zarostlým akváriu je ale taky nádherná. Co dělají ty temporaly? Už se nehoní?
Myslím si že by ty Guiany měli nechat na pokoji, s tím by neměl být problém.



No ten větší je big boss - prohání už i tu velkou Satanu, ale vše v mezích. I toho menšího kančíka nežene do nějakých extrémů.
Úplně úžasně vyskakuje do krycích skel, kde sbírá kapky vody - magor. Vždycky pecka, až poskočím na sedačce :-D
Pokusím někdy vyfotit - bohužel co do barevnosti to u těchto ryb není hitparáda - snad jen vždy po výměně vody :-p
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 06 Okt 2020, 09:13

Jo ty rány do skla znám. To je perda jako prase. Barvy záleží na spokojenosti ryb a na osvětlení. Ale já jsem to taky úplně nevychytal.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Okt 2020, 10:33

Přes léto se mi pod krycím polykarbonátem nad hladinou rozmnožili nějaký drobný mušky co si sedali na hladinu. Celý léto kryt nadskakoval jak temporaly ty mušky sbírali z hladiny.
Mít tam sklo tak jsou z něj buďto střepy nebo mají Hypsele úplně rozjebaný hlavy :D
Teď už mušky zmizeli ale skáčou i po kapkách z odparu jak píšeš.
Jo, barvy u nich záleží na momentální náladě, světle ale i teplotě vody. Dominantní z těch mých dvou kusů je z 90% olivově zelený a ten menší má na sobě větší podíl červené.
Koukal jsem různě na netu a pokud jsou ty ryby z Peru jako tyto, tak mají té zelené barvy opravdu hodně.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 11 Okt 2020, 19:14

Tak jsem to zakřikl. Big Boss dává tomu menšímu poradně na prdel. :((
Prílohy
A9C3022A-5AEB-4114-BB7C-63276624D12C.jpeg
445FE8BA-C2AC-4834-A759-80FF0010E02E.jpeg
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron