Thorichthys meeki

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod kvietik » 23 Aug 2020, 08:49

samice
Prílohy
IMG_7092.jpg
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Aug 2020, 14:53

Moc pěkný, tahle várka od Satana se fakt povedla!
Ani nevím jak si s nima stojí Blegon, myslím že taky nějaký měl?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod blegon » 24 Aug 2020, 18:44

Myslím že jsem jich měl tenkrát 12ks z toho mi doma zůstali dva páry plus jeden samec.
Pořád je mám třou se prakticky non-stop, alespoň je na co koukat.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod kvietik » 24 Aug 2020, 19:12

Premýšľam ako by som dostal toho samca čo máš naviac ku mne ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod kvietik » 28 Nov 2020, 09:18

Stále sa neviem rozhodnúť, či dám všetkých 5 samíc preč alebo či si kúpiť jedného samca a po sparováni dať preč 4 samice. Ale keď nahodia takéto farby , tak sa prikláňam k tomu že jeden pár by v akvarku mohol byť. :)
Prílohy
IMG_7843.JPG
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Thorichthys Meeki

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 07 Apr 2021, 17:38

Nedalo mi to aj keď si myslím, že pre väčšinu ľudí aj z tohto fóra to nie je nič nové a zaujímavé ale predsa len som sa rozhodol že sem dám fotky a video z mojej nádrže.
Zaujímavé je pre mňa totiž čo u mňa tieto krásne rybky porobili s dnom predtým než sa konečne rozhodli naklásť ikry na kameň.
Doteraz som o nich čítal len akési zevrubní info že sa vytierajú na kameň a ďaľšie podrobnosti o agresivite, dobe vyliahnutia atď.
Asi tak päť dní dozadu si obsadili roh nádrže po tom čo vyhnali odtiaľ samicu Andinoacara pulcher ktorá sa tam už zo dvakrát vytrela.
Dosť ma to zaujalo keďže sú Meekiny síce celkom ostré ale na Akary si nikdy moc nedovolili a radšej stiahli ocas :D
No ale k veci, takže miesto po Akare si obsadili a uhájili protiútoky. A začali sa zemné práce :)
Kameň ktorý mali už predčistený od Akary si nevšímali a vedľa neho začali kopať a vynášať piesok čím ho úplne zasypali.Na výter si zvolili kameň sikno opretý kúsok od výkopu :D . Mal som ešte donedávna akvárko s rastlinkami tak je tam cca 8-10cm vrstva piesku
Veľmi som tomu nerozumel voco go keď som mal info že lepia ikry na kameň. No takže moja teória znie že si asi vyhĺbili jamu pre mladé keď sa začnú liahnuť aby si ich lepšie mohli chrániť a dohliadať na ne. Keďže asi väčšina ľudí ktorí množia tieto ryby nemá v akvárku takú vrstvu piesku tak možno ani info o tom na nete nie je.
Nuž toto je moja teória ;) ak je to inak tak ma opravte píšem to sem len pre to že sa mi to zdá zaujímavé. Je dosť možné že to aj teóriou ostane keďže je to spoločenská nádrž a pravdepodobne z toho nič nebude, teda aj možno pre to že je to prvý pokus o výter. uuuf až som sa z toho písania unavil :P
20210407_174414.jpg
Prílohy
20210407_174524.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Thorichthys Meeki

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 07 Apr 2021, 18:22

A ešte to video
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Thorichthys Meeki

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Apr 2021, 13:28

To bagrovanie je docela bežné. U mňa je to podobné teraz, ale ešte vo väčšom rozsahu. Cribroherosy niečo skúšali, ale maju malo kľudu, tak z toho pravdepodobne nič nebude. A ano tiež si myslim, že to robia kvoli mladým.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 11 Apr 2021, 21:10

Tak na moje prekvapenie sa vyliahol poter, už som tomu nedával šancu keďže bolo pár ikier bielych a niektoré plesnivé.
A dnes ejhle pri kŕmení som si všimol že sa v jame čo vybagrovali rodiče čosi mrví :D
Aj s okuliarmi som to mal problém identifikovať
Vopred sa ospravedlňujem za kvalitu videa, je to točené mobilom a ja s tim vůbec neumím
Je zaujímavé že to zvládli na prvý pokus a ešte k tomu v spoločenskom akva

Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Thorichthys meeki

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 16 Apr 2021, 20:00

Snáď je to pre niekoho zaujímavé :D
Pre mňa je to malý zázrak, prckovia sa po týždni začínajú viac hýbať a precvičujú plutvy
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia