Terra amazonia

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod paloi » 31 Máj 2020, 15:02

liborass píše:V pátek jsme si udělali s Petrem výlet do Dříteče, byla to moje první návštěva a pocity trochu smíšené, ale nakonec jsem něco pořídil. ;)


Ideš do Dříteče a kúpiš slimáky? To si robíš srandu :shock:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod liborass » 31 Máj 2020, 15:25

No a co je na tom špatného? V Prostějově chtějí za jednoho okružáka 24 korun. Tak jsem toho využil.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod liborass » 31 Máj 2020, 15:31

DSC_0222.JPG
Prílohy
DSC_0224.JPG
DSC_0223.JPG
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod liborass » 31 Máj 2020, 15:32

Koupil jsem Creni proteus 5 ks, jednoho l114 a dva panaquy prý to jsou 090...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod Saty » 31 Máj 2020, 16:55

Přesně jak píše Libor, hodně rozpačité pocity z páteční návštěvy. K dobru musím přičíst že jsme si asi nevybrali, za současné situace, nejvhodnější dobu k návštěvě. Ale jinak hodně mě zarazilo kolik bylo k vidění mrtvých rybek a přes některá skla nebylo ani vidět.
Měl jsem v merku nějaký geoše, satany nebo creni, ale kde nic tu nic. Geoši žádní, pár satanoperek jurupari a plonkovní creni proteus a biotodona wavriny. Tak jsem si dovez jen pár endlerek pro bráchu a abych neodjel s prázdnou tak jsem vzal i jednoho gold nugeta.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod liborass » 30 Jún 2020, 15:43

Tak se vytřely creni. Je to první výtěr, do dutiny kořenu, všechny jikry bohužel bílé, ale samice je ostrá jako břitva, samec občas přijede na kontrolu. Koupil jsem 100 ks neonek, tak si pak creni můžou narvat pupky. ;) Od té doby co jsem si je dovezl z Dříteče, tak docela porostly, taky jsou u žrádla jako první.

Nechtěl by někdo 2 ks Bujurquiny vittaty? Jsou teď jak mezi mlýnskými kameny, z jedné strany na ně doráží creni a z druhé rivuláti.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Júl 2020, 15:38

No tak to je super.
Pár se sehraje a brzo tu bedeme mít fotky malých Creni. Už tu dlouho žádný nebyly - naposledy od iooppa myslím?
No a potom přibude inzerát na prodej omladiny :D
Znáš hodnoty svojí vody?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod liborass » 04 Júl 2020, 12:54

Tak se mi creni rozplavali :) Původně jsem myslel, že z těch jiker nic nebude, ale dnes ráno jsem došel z práce a samice pořád hlídala, ale jikry nikde. Tak jsem vzal baterku a mladé jsem našel zašité hezky v kořenu. Vůbec jsem to nečekal, že by se to povedlo, zvlášť když je mám ty creni chvíli. A hlavně jsem je pořídil, aby korigovaly výtěry rivulátů a ono se to vytře samo :D
No vodu leju přímo z kohoutku ph 7,2, celková tvrdost je 15 st.
Pomalu zjišťuji, že začíná být akva pro moje ryby malé, teď mám rozplavané creni, k tomu 2 výtěry rivulátů. Je tam teď dost veselo. Creni jsou zatím všechny, každá je sice zašitá v jiném rohu nebo pod kořenem. Taky mi nějak chybí další menší akva, menší stojan by se hodil, ale to mi doma neprojde. :oops:
Na inzerát je ještě času dost a vlastně si nejsem jestli bude poptávka a jestli nějaké ryby přežijí. Ale takové ryby mám rád, co se vytřou bez mé pomoci, nejsou závislé na specifické podmínky.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 05 Júl 2020, 19:28

Libore tak to je paráda. Takové náhody vždycky potěší. Jo jo. Jakékoli akvárko je dřív nebo později malé.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Terra amazonia

Neprečítaný príspevokod liborass » 10 Júl 2020, 18:29

Tak malé creni se mají k světu. Rodiče se hezky starají a prohání všechny ryby, nebojí se jen samec rivulálů. Musel jsem odlovit menší pár creni. Dostávali pořádně zabrat a nechtěl bych o ně příjít. Zjistil jsem, že krmení neonkama nemá smysl, jsou to jen takové jednohubky, ryby si zaloví, ale užitek žádný. Lepší je krmit grundlemi.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron