Klidná Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 11 Feb 2020, 07:30

Chlapi, včera jsem byl v jedné z místních akva prodejen a zaujalo mě, že tam byly ryby prodávané jako kančíci citronoví. Barva tomu neodpovídala, byli šediví a pruhovaní. Koukal jsem na ně jako blázen. Měl jsem je spojené s tím, že jsou prostě jiní. Jsou ti pruhovaní nějaká vzácnější forma? Dále mě překvapilo, že tam mají Nandopsis haitiensis. Zaradoval jsem se. Znamená to, že svítá na lepší časi a i u nás ve Znojmě se dají bez objednávání sehnat zajímavé cichlidy.

Ještě jedna věc. Ženě se strašně líbíl samec Hypsophrys nicaraguensis co tam byl. No a mě vlastně taky a tak se chci zeptat na temperament. Všude se píše o tom jak jsou mírní, ale přece jenom jsou to středoameričtí kančíci a u těch pojem mírný znamená něco trochu jiného než než u jihoamerických cichlid typu temporalis. Nemám rád, když se ryby v akváriu neustále pošťuchují a prohánějí, jak mi to vždycky dělali jiní SA kančíci. Otázka tedy zní: Je kančík nikaragujský tak klidný, že by se hodil do mé nádrže?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Feb 2020, 08:16

Hele, ti Citroni existují v hodně velkým množství barevných variací. I ve volné přírodě. Některé formy se postupem času přebarvují, některé zůstávají celou dobu stejné. Tuhle šedou a proužkovanou formu jsme viděli před pár roky s Blegonem u Tomáše Kučery ve Viváriu. Byly to ale mladé ryby a nevím co z nich potom vyrostlo .....

Jinak: http://www.cichlidfish.com/fishgallery/ ... hp?pos=-13

http://www.tropical-fish-keeping.com/mi ... 1in9B.dpbs
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod miras90 » 11 Feb 2020, 08:20

Podle mého klasika citron,v mládí jsou šedý až černý a pak se přebarví.
Heady to jsou amphilophus chancho ty zůstanou takový ;)
Nicméně teď měli Haiti i ve Vivariu ale odolal sem :D
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Feb 2020, 08:29

miras90 píše: Heady to jsou amphilophus chancho ty zůstanou takový ;)


To je klidně možný.
V těch rybách Amphilophus mám hroznej bordel a některý jsou úplně stejný. A musím přiznat, že pro mě všechny hnusný :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 11 Feb 2020, 08:42

Díky. Jsem o něco chytřejší. Citroni taky nejsou šálek mé kávy, ale možná je budu časem pořizovat. Protože se strašně líbí mému synovi a v tomhle ho rád podpořím. ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod liborass » 11 Feb 2020, 10:19

A jak jsi nakonec dopadl s těmi geošami, co si chtěl kupovat?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 11 Feb 2020, 13:08

Nakonec jsem je nekoupil. Nenašel jsem nikoho, kdo by do toho se mnou šel.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 11 Feb 2020, 15:44

K těm nikaragujcum. Měl jsem dva páry spolu s H. Severum, kteří byli jednou tak větší. Nikaragujci je pěkně proháněli, hlavně u krmení. Když jsem dal do nádrže list salátu pro herose, samec nikaragujce zaparkoval nad ním a nikoho k němu nepustil, i když ho sám nežral. Jen ho trhal na kusy. Nakonec jsem je radši prodal.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 29 Feb 2020, 11:55

Jé nějak jsem si nevšiml příspěvku. Díky za info, takže nikaragujce ne.
U mě začalo jaro třely se metae a caete a vypadá to na Herose.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 01 Okt 2020, 09:13

V akváriu se až do teď nic moc nedělo. Klídek, pohoda, občas se něco vytřelo. Všechno fungovalo, jak má. Až jsem si začal říkat, že je to nuda a chtělo by to nějak oživit. No a tak jsem si pořídil skupinku G. Red Head. Původně jsem jich chtěl míň, ale nakonec jich mám 7. Což je fak dost, ale jsou to zatím prcci.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron