Externé filtre SUNsun

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod l_laco » 27 Jan 2020, 09:27

Ja môžem porovnať Eheim vs. JBL, konkrétne e1502 a e1902 vs. Eheim 2080 a 4+600.
Kvalita filtrovania je podstatne lepšia cez Eheim, koše krásne sedia a tesnia medzi sebou, no výkon rýchlo klesá, myslím ze "motor" nemá dostatočnú silu a aj pri slabšom zaneseni médií už nevládze ťahať . 2080 sa veľmi zle zavodňuje pokiaľ v hadiciach nie je voda. Objemom médií sa mu však nič nevyrovná.
JBL-ká slabo tesnia medzi košmi a tak voda obteká a kvalita filtrácie nie je taká dobrá. Aj pri silnejšom zaneseni si držia slušný prietok.
Inak je spoľahlivosť u oboch značiek podľa mňa rovnaká.
Cena je však rozhodne niekde inde.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod mikys » 27 Jan 2020, 21:59

Ahoj čo sa týka ext. filtrov tak je rozhodne lepšie vsadiť na overenú kvalitu. V súčasnej dobe mám v činnosti Eheim prof. 4+600 cca rok ani neviem že ide je tichý avšak ako spomenul Laco prietok slabý podla mňa ako solo filtrácia tak max. do 250 l.
JBL CP e 1501 šlape už piaty rok , zatial som vymenil osku s rotorom aj to som tú osku zlomil ja neopatrnosťou. Predfilter nič moc sa zanesie okamžite v tomto má eheim navrch.Inak som s ním spokojný.
Najnovšie mi Ježiško doniesol FX6. Neriešim objem košov rozhodne ale je to výkonný strojček voda čistá rybky spokojné
Ešte mám v skrini Aquanovu 2000 vyhodených 66 €. Ostával zaseknutý rotor, hlava horúca až som strach že to zhorí. Po pár čisteniach tiekli snáď všetky tesnenia čo mohli.
ATMAN 800 môj prvý ext. filter má 10 rokov a ešte stále funguje u brata.
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 27 Jan 2020, 23:06

l_laco píše:JBL-ká slabo tesnia medzi košmi a tak voda obteká a kvalita filtrácie nie je taká dobrá. Aj pri silnejšom zaneseni si držia slušný prietok.
Inak je spoľahlivosť u oboch značiek podľa mňa rovnaká.
Cena je však rozhodne niekde inde.


Janči, toto by som chcel vysvetliť,, nerozumiem čo tým myslíš , že slabo tesnia medzi košmi .. ..koše medzi sebou tesnia dobre, inak by si nezapol klik.. ..ta prvá generácia filtrov mala zle poriešené tesnenie "pod hlavou" tomu jedinému by som rozumel (tam sa miešala voda so sania s výtlakom, ale to potom vyriešili "zámkovým" spojom. u mňa JBL dobrá voľba doma hlavne vzhľadom k cene, i keď ja som kupoval "jazdenky" tak za 1/3 nákupnej jeden, v škole druhý doma , šlapú výborne..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod l_laco » 28 Jan 2020, 06:27

l_laco píše:JBL-ká slabo tesnia medzi košmi


Myslel som tým, že keď uložím koše na seba, mimo nádoby filtra, tak sú medzi nimi malé štrbiny. Možno je to len u mojich, ten starší už bude mať 10 rokov, kúpil som ho hneď keď sa začali vyrábať a možno na začiatku bola nekvalitná výroba...
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 28 Jan 2020, 07:28

mikys píše:Ahoj čo sa týka ext. filtrov tak je rozhodne lepšie vsadiť na overenú kvalitu. V súčasnej dobe mám v činnosti Eheim prof. 4+600 cca rok ani neviem že ide je tichý avšak ako spomenul Laco prietok slabý podla mňa ako solo filtrácia tak max. do 250 l.
JBL CP e 1501 šlape už piaty rok , zatial som vymenil osku s rotorom aj to som tú osku zlomil ja neopatrnosťou. Predfilter nič moc sa zanesie okamžite v tomto má eheim navrch.Inak som s ním spokojný.
Najnovšie mi Ježiško doniesol FX6. Neriešim objem košov rozhodne ale je to výkonný strojček voda čistá rybky spokojné
Ešte mám v skrini Aquanovu 2000 vyhodených 66 €. Ostával zaseknutý rotor, hlava horúca až som strach že to zhorí. Po pár čisteniach tiekli snáď všetky tesnenia čo mohli.
ATMAN 800 môj prvý ext. filter má 10 rokov a ešte stále funguje u brata.



Zdravím. áno bádam i na svojom 4+250 eheime ze prietok sa postupne znizuje ale i tak filtruje stale veľmi dobre. Solo fitraciu tam mat nebudem. Budem mať 2 externé 4+250 a 4+600/Fluval fx6.. A podla potreby este atman cerpadlo s kockou molitanu o prietoku 1000-2000 litrov. uvidime..nieco z tychto dvoch. no je to otazka do cca 2 rokov. Teraz nove fluval 7 rady vychadzaju tak ktovie ake budu. zatial o nich nie su nejake recenzie zakaznikov. I ked osobne sa najviac priklanam Eheimu s ktorym mam najviac skusenosti. Bol to moj prvy externy filter. jednoduchý na udržbu. nemenil som zatial nic na nom. iba klasika naplne. Co ma hneva, ze sa neda dokupit extra modry molitan vo vrchnom kosi. stale iba cely set. Nasiel som vsak v jednom eshope nahradne molitany na eheim pro 3 seriu a takmer rovnako vyzeraju na prvy pohlad. akurat by bolo nutne urobit dieru na extender. nik z toho obchodu mi nevie potvrdiť či su rozmerovo take iste.
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod zapa » 28 Jan 2020, 09:00

To že se průtok zpomalí při zanesení košů mi je jasné. Mě ale přijde, že už ten výkon šel dolů i při čistém filtru. Čistím cca po 4 měsících.
zapa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Jan 2019, 14:11
Bydlisko: Poděbrady

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod l_laco » 28 Jan 2020, 12:16

Výrobca udáva výkon vždy pri prázdnom filtri, bez filtračných médií a pri minimálnej výške kam musí čerpadlo filtra vytlačiť vodu...
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod kody33 » 31 Jan 2020, 00:49

Mal som filter Sunsun 703 A, a stale ho mam, len nie v akvariu, ale odlozeny v krabici, po nom som kupil Eheim professionel 4+ 600... Takze, vybral som si ten Sunsun na zaklade dobrych recenzii a marketingovych zvastov ze filter je tlakovo testovany - kazdy jeden... Akoze zo zaciatku v pohode, skoro rok fungoval v pohode, 3 x cisteny, prietok sa spomaloval velmi rychlo, a to som mal este predfilter...
O tichosti prevadzky poviem asi tolko, ked som ho mal zapojeny myslel som si ze je tichy, pripisoval som to tomu obrovskemu prietoku garantovanemu 1400l.Po vymene za Eheim viem ze tichy nie je, eheim skoro nepocutelny.
Prietok je sice merany s filtrom bez naplni, ale porovnavacka Eheim professionel 4+ 600 1250 l,Sunsun 703A 1400l vychadza lepsie pre Eheim, jednak sa tak rychlo prietok neznizuje zanasanim filtracnych medii, ale v rovnako zariadenej nadzi , husto zarastenej Sunsun nebol schopny hybat s listami rastlin na protilahlom rohu akvaria po mesiaci pouzivania, pri Eheime vidim pohyb listov este v 3 mesiaci, takze tolko k prietoku papierovemu. Samozrejme som sa chytil dalsich marketingovych kecov, lacnejsi sunsun, tichy, testovany, s vacsim prietokom...Cena je uznavam velmi zaujimava - filter je lacny. ale kto setri kupuje dvakrat a to sa potvrdilo.
Filter je ale celkom O.K. , ked funguje... a to nemozem povedat o mojom, rozhodne nie, nasiel som este zopar negativnych recenzii na internete s tym istym problemom, problemom je nasavacia pumpa a nejaky problem s navrhom filtra, ktory sposobuje neocakavane a nepredpokladatelne vytecenie filtra-voda sa dostane do filtracnej hlavy a potom postupne vyteka.To stalo aj mne, este ze som si to vsimol, ze filter tecie a bolo vytecenych,, len ,,asi 30 litrov... neviem ako by to bolo, keby sa to stalo v noci... takze som ho rozobral, vytriasol vodu z filtracnej hlavy, premastil tesnenie, a poskladal , odvzdusnil, a filter fungoval v pohode, ale len 7 dni, a zacal tiect zase. a to bola moja posledna skusenost so Sunsun a preto je v krabici, a Eheim spokojne vrci v akvariu.
kody33
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30 Jan 2020, 23:41

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia