450l Ameriky

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 06 Jan 2020, 23:14

Ahojte. Táto nádrž poslednú dobu slúžila len na rast mladých jedincov a teraz som sa rozhodol že by som ju nakomplet prerobil a chcel by som od vás radu.

Rozmýšľal som nad JA. Ryby čo by sa mi páčilo tam mať: 4x altum, 4x scalare manacapuru, 4x discus, 6x biotodoma a 6x guianacara.

Je to vhodná osádka? Co by ste tam zmenili? Aké ryby by ste pridali a naopak odobrali? A samozrejme by som poprosil aj dôvod.
Za každú radu ďakujem veľmi pekne ;)
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 07 Jan 2020, 09:53

v prvom rade mi to príde veľké množstvo rýb na ten objem (že to píšem práve ja :-D ) myslím že altumy s diskami by bolo úplne postačujúce.. i keď s diskami je stále "pletka"
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod stiff » 07 Jan 2020, 12:08

Na mna je tam vela druhov ryb. Altumy so skalarami... A to spolu s diskami... Po 4ks...a k tomu este dva druhy mensich cichlid. To je 5 druhov dominantnych ryb. To je "SA styl" :D. JA styl (ak to tak mozem nazvat) je v takejto mensej nadrzi 1, max 2 dominantne druhy ryb + nieco male na ozivenie + nejake eLka... Takto by som to ja riesil, kebyze..

Ale samozrejme ak sa ti to paci takto, ako si navrhol, ziaden problem. Je to potom skor "chovna nadrz" styl. Mensia nadrz, vela ryb (v dospelosti pomerne velkych na ten objem) a teda caste vymeny vody (v dospelosti 2 aj 3 x do tyzdna), aby tie ryby prosperovali a dobre rastli.

Neviem ako si na tom so skusenostami s liecbou parazitov, pri takychto kombinaciach ryb uz s tym urcite prides dokontaktu...

Podstatna a posledna (ale mala by byt prva) otazka. Aku mas vodu?
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 07 Jan 2020, 13:01

stiff píše:Na mna je tam vela druhov ryb. Altumy so skalarami... A to spolu s diskami... Po 4ks...a k tomu este dva druhy mensich cichlid. To je 5 druhov dominantnych ryb. To je "SA styl" :D. JA styl (ak to tak mozem nazvat) je v takejto mensej nadrzi 1, max 2 dominantne druhy ryb + nieco male na ozivenie + nejake eLka... Takto by som to ja riesil, kebyze..

Ale samozrejme ak sa ti to paci takto, ako si navrhol, ziaden problem. Je to potom skor "chovna nadrz" styl. Mensia nadrz, vela ryb (v dospelosti pomerne velkych na ten objem) a teda caste vymeny vody (v dospelosti 2 aj 3 x do tyzdna), aby tie ryby prosperovali a dobre rastli.

Neviem ako si na tom so skusenostami s liecbou parazitov, pri takychto kombinaciach ryb uz s tym urcite prides dokontaktu...

Podstatna a posledna (ale mala by byt prva) otazka. Aku mas vodu?



Voda má ph 6-7 a stredné tvrdá.

No ako vravíš SA štýl pretože ja sa viac orientujem na SA ale chcel by som skúsiť aj tu JA preto by som chcel poradiť a predstavoval som si to tak, že skaláre s diskusmi by boli tie hlavné co by v akváriu vyčnievali a k nim nejaké menšie rybky, ako tie biotodomy, ktoré by skôr obývali spodnú časť nádrže.

Nechcem striktne dodržiavať biotop skôr mi šlo o to aby som mal v akváriu len Južnú Ameriku bez Strednej.

Ako by si to ty zriadil, kebyže sa ma teda nádrž skladať z max dvoch dominantných rýb? Môže to byť tiež pekný nápad
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod stiff » 07 Jan 2020, 16:53

Fogy51 píše:

Voda má ph 6-7 a stredné tvrdá.


Ako by si to ty zriadil, kebyže sa ma teda nádrž skladať z max dvoch dominantných rýb? Môže to byť tiež pekný nápad


Vidim, ze to mas vsetko pekne pomerane... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja by som tam dal 8-10 peknych alťákov a B. wavrini. K tomu este nejake eLka a pancierniky. Alebo 6-8 peknych kvalitnych hnedych diskov, mohli by byt aj ine prirodne formy, zelene, alebo kvalitne tyrkysy (napr od Piwowarski) a k nim wavrinky... To by sa pacilo mne. Kedysi som mal alty s Satanoperca acuticeps. To sa mi tiez pacilo... ;) Kazdopadne sa ale treba pripravit na taketo druhy ryb. Vediet trosku viac o vode a hlavne o parazitoch. ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod kvietik » 07 Jan 2020, 18:47

A ak veľmi parazity nechceš riešiť, tak tam daj 10-12ks skalárov Manacapuru a k tomu Guianacara geayi napríklad. ;) .
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 07 Jan 2020, 19:38

Hmm no asi budem chcieť co najmenej riešiť parazity a u altumov a discusov sa aj pri menšom zhoršení kvality vody alebo kŕmení začnú vyskytovať?

Ako by sa tomu dalo zabrániť? Pravidelnou výmenou vody ale asi raz do týždňa by nestačilo, že? Kvalitná filtrácia musí byť určite tiež a bolo by dobre použiť aj anex?
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod stiff » 08 Jan 2020, 18:11

Fogy51 píše:Hmm no asi budem chcieť co najmenej riešiť parazity a u altumov a discusov sa aj pri menšom zhoršení kvality vody alebo kŕmení začnú vyskytovať?

Ako by sa tomu dalo zabrániť?


Altumy este ok, ale disky... Kvalita diskov - pekne ryby - to ide ruka v ruke s temou parazity. Proste tak to je. Neda sa to pausalizovat. Tema "parazity" je pri diskusoch tema c. 1. Kto ma zmaknute parazity, ten ma zmaknute diskusy. Tak to je. Nie kvalita vody, stres, filtracia a bla bla. PARAZITY. To je najdolezitajsia vec. :) ;) zdrave ryby = uspech. Citat, citat a vela citat... Najjednoduchsia a najrychlejsia cesta. A potom sa opytat uz na konkretne veci... ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 08 Jan 2020, 18:26

Dobre ďakujem.. zdá sa že na disky potrebujem ešte vyzriet a potom prídu aj tie.. Ďakujem ešte raz za rady ;)
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: 450l Ameriky

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 23 Jan 2020, 21:52

Tak a akvárium prerobené. Dnes mi prišli rastliny a aj ryby. Postupne to bude zarastať tak to bude lepšie. Plus sa nalepí čierna fólia ako pozadie.
Momentálna osádka. 5x pterophyllum scalare manacapuru, 4x pterophyllum scalare manacapuru super red,5x pterophyllum scalare japura albino, 5x apistogramma hongsloi I red-gold, 5x apistogramma viejeta gold, apistogramma agassizii fire red a 5x ramirezky electric blue.
Ešte príde niečo na dno. Nejaké L-ká a corydorasy. Plus hejno tetier, pravdepodobne neonky červené.
Prílohy
20200123_214341.jpg
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia