Oteklé oko

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Re: Oteklé oko

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Dec 2019, 21:21

Oko už je v pohodě. Na první pohled vypadá ok. Jen když je samec hned vedle samice a je s čím porovnávat, vidím velmi malé zakalení.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Oteklé oko

Neprečítaný príspevokod kvietik » 05 Dec 2019, 22:52

To s tými očnými kvapkami super nápad ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Oteklé oko

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 06 Dec 2019, 07:58

Na to přišla moje žena. Samozřejmě, že jsme našli na netu nějakou studii, že by to antibiotikum mělo být pro ryby ok. A tak jsme to vyzkoušeli. Určitě měl na to vliv i Entizol a asi a ta prvotní terapie Bactopur Direct. Snad někdy někomu moje zkušenost pomůže. Já teď vymýšlím , které ryby dát pryč a co v akva zlepšit, aby se to neopakovalo.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Oteklé oko

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 05 Feb 2021, 18:32

Čaute. Znovu otvorím túto tému.
Žiaľ samec fenestraty ssa mi dnes ukázal s takýmto okom. Hodnoty vody sú u mňa co sa týka no2 (0) a no3 (10-20) v poriadku.
Ja som si to všimol že u mňa to dostanú vždy samce a vždy po niekolkonásobnom vytretí. Ešte ani raz sa mi nestalo že to dostala samica.
A moja otázka znie. Môže to byť spôsobené aj hormónmi, ktoré u samcov v tomto období sú významné alebo môžu mať samci v tomto období zníženú imunitu a sú vyčerpaní z toľkého "sexu"? :shock:

Inak samca liečim nejakým ruským receptom tak snáď zaberie. :)

A ešte jeden postreh. U samca A. chanco som to nechal na prírode a vyliečilo sa to
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: Oteklé oko

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 06 Feb 2021, 12:41

No, možné to je. Nebo to bude tím, že samec dostane od samice facku ploutví, když na ni naléhá o jí se zrovna nechce. :D
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Predchádzajúci

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron