Prečítať (nie len) pred prvým príspevkom !!

rady, návody, upresnenia odporúčania a iné

Prečítať (nie len) pred prvým príspevkom !!

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 16 Júl 2019, 16:21

Na začiatok si dovoľujeme upozorniť / informovať, že sa zatiaľ jedná o skúšobnú tzv. beta verziu tejto časti fóra a tým pádom je to ešte „živá“ časť ktorá prebehne ešte nejakým vývojom a možno zmenami (aj so zmenami v tomto usmernení) s ktorými treba rátať,a aj predbežne prezentovaná štruktúra a forma je ešte predmetom pripomienkovania vedenia fóra.

Tak ako sme prednedávnom informovali, máme snahu dať viac priestoru a trochu viac motivovať chovateľov aby sa prezentovali na našej stránke a združiť chovateľov cichlíd pod jednu strechu. Je nám jasné, že to bude náročný proces, podľa niektorých z Vás nemožný, ale za pokus to stojí. Druhým našim snom, ktorý by sme chceli dosiahnuť pomocou tejto sekcie je mať tu aktuálnu celočeskoslovenskú databázu dostupných cichlíd na jednom mieste, tým že okrem chovateľov plánujeme osloviť aj predajcov, akvaristiky a pod., aby tu v nejakých pravidelných intervaloch uverejňovali aktuálnu ponuku zo svojich akvaristík, chovní , predajní tak, aby všetci na portáli mohli čerpať aktuálne informácie o dostupnosti. Zoznam môže byť ( a nemusí) doplnený o cenník

Jednotlivé prezentácie resp. príspevky v jednotlivých „podtémat“ by mohli mať aspoň nejakú základnú formu ktorú skúsime odprezentovať nižšie s nejakými odporúčaniami:

Časti „Chovatelia“ sú určené pre chovateľov ktorí značnú časť svojej produkcie odchovávajú, teda venujú sa chovu cichlíd dlhodobo.. Tu by sme uvítali keby sa nám predstavili, trochu odprezentovali svoju chovateľskú minulosť, kontaktné údaje (odkazy na kontaktné údaje) resp. sami navrhli / stanovili preferujúcu formu komunikácie a uviedli svoj aktuálny ponukový list /cenník, ktorý by mohol byť hneď druhým príspevkom v téme . Atualizoval by si ju sám v ďalších príspevkoch (následne ju bude admin upravovať aj na prvej strane (v druhom príspevku). Od prezentovaných chovateľov očakávame (nepodmieňujeme), že budú ochotní poradiť s chovom nimi ponúkaných rýb a budú pripravení reagovať aj na otázky s tým súvisiace a pomôžu aj trošku s osvetou tohto krásneho koníčka. Poprosíme aby sa sem presunuli aj chovatelia, ktorí sa už predstavili dávnejšie v časti „Vizitky cichlidárov“, keď aj hneď budete dupicitne, túto tému chceme zachovať na prezentáciu cichidárov „neobchodníkov“ , ktorí sa ešte neodhodlali k prezentácií svojich nádrží alebo neprezentovali všetky a budú chcieť len na rýchlo prezentovať čo im doma pláva.

V ostatných „podtémach“ bude stačiť krátke informačné údaje (miesto, kontaktné údaje a aktuálny ponukový list , s vykonávaním jeho aktuálnej aktualizácie (formou ako u chovateľov) a v ďalšom pokračovaní možnosť prezentovania akcií , noviniek a podobne . Našou prioritou je hlavne databáza a jednoduchý aktuálny stav . Toto platí aj pre eshopy s malým upozornením, že pokiaľ má nejaký chovateľ aj vlastný internetový obchod môže ho prezentovať aj v tejto sekcii (slovíčko „aj“ je dôležité !! ;) )

J e nám jasné že spustením tejto databázy sme sa dali na ťažký boj a je to „ošemetná“ a citlivá téma. Všetci dobre vieme že v povahy v tejto „brandži“ sú náročné, ťažké a občas vzťahovačné a konfrontačné (musíme si to priznať za účelom snahy o to byť lepším), no vynasnažíme sa to „ukočírovať“ tak aby to tu ostalo, nekonfliktné , nekonfrontačné a aby tento krásny koníček ľudí spájal a nerozdeľoval . Pán Boh (a vy) nám k tomu pomáhaj. Je možné že príspevky budú formálne, štylisticky, či prípadne gramaticky (nie vecne) upravené aby sa zachovala nejaká približná základní forma. S nevhodnými, urážlivými či príspevkami porušujúcimi základnú elementárnu slušnosť alebo základné, na stránke definované pravidlá prispievania, bude naložené tak ako má byť. Prípadné návrhy na zlepšenie uveďte v téme na to určenej napr.: http://cichlidklub.sk/mimo-temy/cichlid-klub-bol-zaujem-realny-klub-t1486.html

Na záver ešte naše očakávanie. Nakoľko je predmetná prezentácie v tejto časti bezplatná, uvítali by sme prezentujúcich, aby túto skutočnosť zohľadnili i vo výške dobrovoľného príspevku registrovaných členov na chod portálu. Zbierky sa organizujú priebežne v závislosti od stavu klubových financií. Je potrebné sledovať fórum, v blízkej dobe určite padne nejaká výzva.
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 653
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Späť na Pred tým než prispejete - pozorne prečítať !!

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron