Stojan pod akvárium

Diskusia o projektoch, ktoré si dokážeme urobiť sami

Stojan pod akvárium

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 03 Jún 2019, 08:00

Ahojte cichlidári. Mám otázočku čo si myslíte o tomto DIY stojane z Lamina 18mm 4vrstvy teda dokopy 72mm. Plánujem zriadiť v blízkej či ďalekej dobe 450litrové akva. Zaujíma ma či to tento stojan dlhodobo znesie. Vďaka za všetky nápady a zlepšováky. Druhá varianta je kovový stojan s obložením
Prílohy
stojan pod akvarium.jpg
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Stojan pod akvárium

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Jún 2019, 17:54

Máš to brutálně předimenzované a bude to ku**** těžké.
Mám z lamina stojan pod 450l akvárium. Dno, vrch a záda 1x deska 18mm tlouštky. Příčných desek mám 5 jako ty, ale všechny opět jen 18mm. Drží to už 2 roky...
Edit: Nechce se mi to fotit, tak aspoň tato fotka. Trochu je ten stojan na ní vidět: https://rybicky.net/nadrz/6396/220.jpg
Jo a ještě jedna věc. Mám to bez nožiček a stojan nejde vypodložit. Takže to chce rovnou podlahu. Pod i nad stojanem mám 5mm desku do plovoucích podlah na vyrovnání drobných nerovností. Stojí pár korun. Dělali mi to učni, kvalita tomu odpovídá. Ale já bych to lépe nesvedl a spoje jsou dělané kolíky. Já umím spoje jen korfirmáty a ty nejsou tak dobré jak kolíky.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Stojan pod akvárium

Neprečítaný príspevokod RadoA » 04 Jún 2019, 04:34

nhkg píše:Já umím spoje jen korfirmáty a ty nejsou tak dobré jak kolíky.

Prečo :?: :?: Konfirmáty sú, podľa mňa, oveľa lepšie a hlavne jedného dňa, keď to budeš potrebovať zlikvidovať (= rozobrať), tak jednoduchšie (aspoň predpokladám, že kolíky sú lepené).
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Stojan pod akvárium

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 04 Jún 2019, 07:06

Uvedomujem si že to je predimenzované ale istota je istota. 450 litrov niečo váži aj samostné akva, štrk. rozmýšlam nad jemným štrkom. 1-2mm. mam v akva hrubší a mám pocit že akváriu to len škodí. Čo pozerám tu na fóre na nádrže tak každý ma prakticky ten jemnejší a kal neprepadá na dno ale ostáva na vrchu substratu kde sa dá krasne odsať a akva je čistučke. Niekde som čítal že JEMNY STRK = CISTEJSIE AKVARIUM. Ďalšia otázka je či ten tlak vydrží plávajúca podlaha (3rocna) či sa nezačne niekde "vydúvať". Plánujem to stavať v dielni kde mam aj kolikovacku a všetky ostatne pomocky aj pre konfirmaty. Premyslal som tak ze dna a vrchy budu klasicky na sebe lepene (titebond) a zaistene skrutkami 4x60 / 5x60. ostatne casti budu kolikovane a pospájané ešte do istoty konfirmátom popripade železným Elkom. Chem si to na nečisto vyskúšať na nejakých lamino odpadoch lebo nie som si istý či mi kolíkovačka vezme viac ako 30mm kus. Určite pojdem do kolíkov 10mm tie sú top u mňa.
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Stojan pod akvárium

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 04 Jún 2019, 07:09

RadoA píše:
nhkg píše:Já umím spoje jen korfirmáty a ty nejsou tak dobré jak kolíky.

Prečo :?: :?: Konfirmáty sú, podľa mňa, oveľa lepšie a hlavne jedného dňa, keď to budeš potrebovať zlikvidovať (= rozobrať), tak jednoduchšie (aspoň predpokladám, že kolíky sú lepené).

Áno kolíky sú lepené spoje
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Stojan pod akvárium

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Jún 2019, 10:50

Předimenzování vzpěr nevadí - je to zichr pro tvůj klidnej spánek ;)
Jestli ti teda nevadí úbytek úložného místa pro akvapíč...y ?
Na samotnou plovoučku bych to nepokládal. Pod všemi stojany s nádržema 800l a 3 x 350l nad sebou mám ještě desku Durelis z přesahem 5cm než je rozměr stojanu, v tloušťce 10 nebo 12mm ... teď už nevím?
Já jsem teda pro stojany z jeklu se stavitelnejma nohama na vyrovnání ale viděl jsem to několikrát na živo i tak jak to máš ty. Viděl jsem i 500l nádrže postavený na 50 - 70cm vysokých kostkách tvrzeného polystyrenu.
Možností je mnoho ....

http://www.durelis.info/
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34


Späť na DIY projekty a nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť