chemizmus vody pri chove cichlíd

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod kvietik » 10 Máj 2019, 18:52

Tých par rastlín čo si tam mal v zábehu nepotrebovali hnojenie. A filter ešte možno nie je zabehnutý, tak neviem čo už v ňom chceš meniť, tým len zase narušíš zábeh(čo v ňom vlastne máš?aké média?).
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod miso64 » 22 Máj 2019, 20:23

vymena vody plus nitrifikacne bakterie dali veci spat do paradnych hodnot, pre istotu este raz vymenim vodu, lebo v sobotu idu do nej rybycky
miso64
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 14 Mar 2019, 23:10

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod miso64 » 26 Máj 2019, 15:34

vyriesene,. poriadny vyplach filtra, vymena vody, dal som este viac piesku nech maju magungy v com hrabkat, plus vrecko koraloveho.
hodnoty nasledovne
pH, viac ako 8,O
KH tvrdost 15 d
Gh tvrdost 16d
a samozrejme nitraty NO2 na nule a NO3 menej nez 10mg/liter.
v stredu sa akva zarybnuje.
zaroven mozem potvrdit ze investicia do koraloveho piesku sa vyplatila, pH je na uplne idealnej urovni pre afriku, ako dlho potrva tento efekt netusim
miso64
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 14 Mar 2019, 23:10

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod SimonL » 20 Feb 2020, 15:40

Malawi akvarko. Nase hodnoty vody su: NO3 50, NO2 0, GH 16°d, KH 15°d, pH 8, Cl2 0. Ta prva hodnota bude asi dost vysoka. Viem to nejako regulovat? Dakujem za pomoc.
SimonL
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13 Feb 2020, 19:01
Bydlisko: Žilina

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 20 Feb 2020, 19:32

SimonL píše:Malawi akvarko. Nase hodnoty vody su: NO3 50, NO2 0, GH 16°d, KH 15°d, pH 8, Cl2 0. Ta prva hodnota bude asi dost vysoka. Viem to nejako regulovat? Dakujem za pomoc.


Odmeraj ešte vodu z vodovodu. Myslím že NO3 znižiš tým že sa nebudeš hrabať vo filtri :-) a nebudeš ho premývať hadiciu.. výmena 1/4 vody neublíži
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod wunti » 31 Máj 2020, 21:44

Použijí toto téma - snad nevadí.
Pouze dotaz: mám JA - při výměně vody používáte nějaké přípravky do vody? Upravujete nějak vodu?
Spis nějaké minerály, vyluhy jako napr. Raselinu apod. ?
Danke
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod kvietik » 01 Jún 2020, 09:58

No keďže sa u teba veľmi dobré darí Satanoperca daemon, tak máš asi vodu pre juhoamerické cichlidy dobrú ;) . Ja som stále mál v akvarku pár jelšových šištic, prípadne listy mandľovníka. Občas aj huminový extrakt aquahum. 0hľadne minerálov je veľa info tu otazky-odpovede/nemoci-nedostatku-kersten-opitz-t1585.html. j
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: chemizmus vody pri chove cichlíd

Neprečítaný príspevokod wunti » 01 Jún 2020, 11:00

kvietik píše:No keďže sa u teba veľmi dobré darí Satanoperca daemon, tak máš asi vodu pre juhoamerické cichlidy dobrú ;) . Ja som stále mál v akvarku pár jelšových šištic, prípadne listy mandľovníka. Občas aj huminový extrakt aquahum. 0hľadne minerálov je veľa info tu otazky-odpovede/nemoci-nedostatku-kersten-opitz-t1585.html. j


Tak samozřejmě prosperující ryba je tím hlavním vodítkem :-)))
Ale jako, že bych jim ještě dopřál :-p
Já třeba tak jednou za 2-3 měsíce dávám při čištění tak 1/2 litru vincentky :-)))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron