odkalovač na jemný piesok

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Re: odkalovač na jemný piesok

Neprečítaný príspevokod miso64 » 20 Mar 2019, 07:07

ja som kupil v akvaristike taky odkalovac z velmi sirokou avysokou trubicou.
pekne to nasaje vodu aj s pieskom, pomiesa to a nasaje iba vodu a bordel a piesok zase klesne.. asi prilozim foto ak bude zaujem
miso64
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 14 Mar 2019, 23:10

Re: odkalovač na jemný piesok

Neprečítaný príspevokod Pufli » 20 Mar 2019, 09:58

MARINA EASY CLEAN REGULAR 60 CM
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: odkalovač na jemný piesok

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Okt 2023, 07:03

Máte niekto vlastnú skúsenosť z porovnania odkalovačov - mechanický / batériový / elektrický ?

Celé roky odkalujem mechanicky, ale vŕta mi v hlave myšlienka na batériový. Pri elektrickom vidím obmedzenie v dĺžke kábla. Preto premýšľam nad batériovým. Aspoň raz v živote to vyskúšať :) Koľko vyčistení takého napr. 500 litrového akvária zvládnu jedny batérie?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: odkalovač na jemný piesok

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Okt 2023, 12:05

paloi píše:Máte niekto vlastnú skúsenosť z porovnania odkalovačov - mechanický / batériový / elektrický ?

Celé roky odkalujem mechanicky, ale vŕta mi v hlave myšlienka na batériový. Pri elektrickom vidím obmedzenie v dĺžke kábla. Preto premýšľam nad batériovým. Aspoň raz v živote to vyskúšať :) Koľko vyčistení takého napr. 500 litrového akvária zvládnu jedny batérie?


Ty lenochu jeden :D
Hele a ty často odkaluješ? Když jsem měl v 800l velké cichlidy, nemusel jsem odkalovat vůbec. Ty mrchy to vždycky tak rozryli a přeskupili ten písek, že se neměl kal kde čas usadit.
A co poletovalo ve vodě, to nasáli filtry. Ty potom teda byla radost čistit :roll:
V osmistovce jsem odsával pouze 2 metrový hovna od gibouše, dokud tam ještě byl.

Tak snad se ti někdo ozve a podělí se o zkušenost ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2845
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: odkalovač na jemný piesok

Neprečítaný príspevokod paloi » 17 Okt 2023, 19:27

Heady, díky za recenziu. To som sa ale dozvedel :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúci

Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia