haps a peacocky v jednom akva

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod Rado » 08 Okt 2014, 08:22

hladkyp píše:
ascari píše:Ahojte, opýtam sa v tejto téme, snáď sa to bude aj iným hodiť,
Plánujem do 600 litrov haps +peacocks + mbuna a hľadám nejaké "všežravé" mbuny. Mohol by som dať Labidochromis caerueleus ale aj niečo modré by som chcel. Neviem či by mohli ísť metriaclima msobo, alebo je to prísnejší vegetarián? Alebo niečo iné z rodu labidochromis, napr. mbamba.

Nemyslím si, že je v jednom akva dobré kombinovať haps a mbuma. Majú úplne odlišné stravovacie návyky a aj správanie. Haps sú mäsožravci a vyžadujú veľa mrazenej kvalitnej stravy. Kvalitnej znamená mať istotu že ju nekupuješ niekoľko krát rozmrazenú a zmrazenú čo sa stáva hlavne pri nákupe v komerčných obchodoch. Keď budeš týmto kŕmiť Mbumy tak ti asi dlho nevydržia. Ke´d chceš už kombinovať tak HAPS + peacocks, alebo mbuma + Peacocks.
Peacoks sú všežravci, takže znesú aj trávu pre mbumy aj mäso pre haps.

Súhlasím, že by nemali byť haps/peacocks/mbuna spolu v jednej nádrži. No u mňa sú ...v akva 150x60x60. Pozostatok malawiek, iba yellowky-5ks. Z peacocks aulonocary -3ks. K tomu hapsky venustusy - 3ks, borley -3ks, scientochromis -4ks. Všetko sú to dospelé a vyfarbené ryby. Fungujú takto spolu už dlho. Výtery sú pravidelné a aj pravidelne zlikvidované... Akva mám iba pre oko a nie na chov. Krmivá striedam granule, mrazenný ciklop, komár,artémia a suché vločky. Všetko je to smerované k haps, no yellowky prosperujú zarovno s nimi. Sú to podľa mňa najprispôsobivejšie malawky- mbuny. Toť moja skúsenosť.
Rado
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19 Sep 2014, 11:13

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod dýdý » 08 Okt 2014, 08:57

Zdravim, chtěl jsem se zeptat budu zakládat nové akva ale vením jakou osádku. Chtěl jsem se zeptat zdali mi někdo poradí jestli do mého akva 115*50*55 je vhodný sciaenochromis fryeri třeba metriaclima estherae nebo zdali je to na ně malé. Díky za info :)
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 08 Okt 2014, 10:27

kazde akva rko je pre cichlidy male,ale problem je v tom ze fryeri patri k haps a estherae je mbuma maju odlisne naroky na stravu
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod dýdý » 08 Okt 2014, 10:44

Tak to je jasné ale některým rybám se doporučují minimální litráž, ale estherae je všežravec nebo se pletu?
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod ascari » 08 Okt 2014, 11:31

Presne k tomu smerovala aj moja otázka, lebo niektoré mbuny sú uvádzané ako všežravce. Ešte som akva nezaložil a ide mi o to aby boli ryby aj tvarovo a druhovo rôzne.
Obrázok užívateľa
ascari
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 10 Sep 2014, 11:40
Bydlisko: Lučenec

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 08 Okt 2014, 13:49

donedavna som mal v akva mix mbuma.peacocks,aj haps,nemal som s nimi problem,no vsade to tak pisu,ze nieje vhodne kombinovat mbuma a haps
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod hladkyp » 08 Okt 2014, 15:10

Ja som tiež špekuloval, že by som nejako zakombinoval Mbuma a HAPS. Konkrétne som chcel Labidochromis, melanochromis + Lerinopr, Protomelas.
Tie posledné dva sú všežravce preto ma to pokúšalo. Nakoniec ma kolega Jusko ešte z jedným majstrom od toho odhovorili. Tak si tvorím iba Mbuma osádku. Ale čistých mäsožravcov s čistými bylinožravcami by som určite nekombinoval.
hladkyp
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 17 Sep 2014, 17:04
Bydlisko: Čachtice

Re: haps a peacocky v jednom akva

Neprečítaný príspevokod kofola » 09 Okt 2014, 19:26

Všetky ryby sú všežravce. Oni ale nerozlišujú ktoré krmivo im robí dobre a ktoré ich pomaly zabíja. Mbuny nie sú stavané na vysoký príjem proteínov. Treba im hodne balastu, tiež som videl popis rýb k mbunám "všežravec" a len som sa nad tým pousmial. Internet tvoria ľudia a nik to necenzuruje. Treba si vedieť vybrať informácie.
kofola
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: Martin

Predchádzajúci

Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron