Kvietik 588

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Júl 2018, 10:53

To jsi nevybral moc nebojácné ryby. ;-)
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 16 Júl 2018, 15:05

Nooo oproti mojim terčovcom sú v pohode, čo sa plachostí týka
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod johny350 » 19 Júl 2018, 22:17

tak tam moc iné veci nevymyslíš na parazity, čo sa týka humánnej medicíny, tak sa na väčšinu parazitov, či už ide o pásomnice, motolice alebo aj nejaké tropické tropické parazity používajú najmä tri lieky a to metronidazol ( aj keď v menšej miere), albendazol a mebendazol, neviem ako je to pri rybách ale predpokladám že podobne, takže zohnať nejaký z tých liekov a malo by sa s tým dať všeličo preliečiť. Metronidazol má výhodu že pôsobí aj na anaeróbne baktérie takže to má taký kombinovaný antibiotický účinok. Inak nanayky krásne, to človek keď raz prepadne nanaykám tak sa ťažko od toho odchádza na dlhú dobu, som rád že si ich znova zaobstaral, len ich foť, to je lahoda pre oči :)
johny350
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 24 Dec 2017, 03:33

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 25 Júl 2018, 08:12

Na hlístice mám Wormer Plus - Flubendazol. Aj vyskúšane a spokojný som.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Júl 2018, 15:01

Prosím tě, co používáš za Anex, kolik ho máš ve filtru a jak často to je potřeba regenerovat? V poslední době mám velké problémy s NO3, takže uvažuju jak to řešit.
Viděl jsem anex za cca 10éček za litr a nebo Szat Clear Water original za 40 éček (pro 350l -600l ). Uvažuju, co bude lepší.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 29 Júl 2018, 14:09

Tak ja mám toho napchaté dosť :) .Mám clear water K3, ktoré je pre rastlinné akvàrka - mám jedno veľké balenie pre akva až do 600l a jedno malé. A mám ešte jedno malé balenie , no myslím že to je K1( je to čiernej farby) a bral som to už používané od kamoša. A ešte aj liter anexu z klasického obchodu, kde to vyjde , tak ako si písal na cca 10 eur liter. Bral som to z e shopu v CZ.
Výzorovo sa to podobá na anex K3 od clear water- nedivil by som sa keby to bolo to isté. :) . Pozor ,hlave kupovať iba anex na NO3, nie na NO2 ....čím by sa naruśila biofiltrácia. Regenerujem raz mesiac, píšu, že to vydrží aj dva mesiace, ale ja pre istotu, keďže sa o akvarko veľmi nestsrám...Inak teraz som sa dozvedel, že by sa nemalo regenerovať soľou s jódom.Vaj sa to skôr znehodnotí, takže musím kúpiť bez jódu... No a NO3 meriam iba papierikovým testom a vyzera to ták na cca 20mg/l. Po dvoj- trojtýždňovom nemenení vody. Ja už bybsom za clear water také prachy nedával a išiel by som do tej neakvaristickej verzie, akúrat potrebuješ nejaké jemné vrece do čohonto dáš. Ja som to nasypal do vrecka, ktoré je určené na prádlo do pračky. Pri premývani síce pár guliečiek vždy cez vrecko prejde, ale je to zanedbatelné množstvo.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Júl 2018, 14:59

Díky za odpověď. Koupím teda ten anex na litry. Mám ve filtru 2 litry rašeliny už hodně dlouho, je to i v sáčcích, tak uvažuju, že to dám místo toho. O koupi soli na regeneraci jsem uvažoval, takže si ji koupím taky a uvidím. Jenom doufám, že mi to nestáhne hnědou barvu vody, co tam mám od Torbenu. A jsou to i z obchodu kuličky? Na fotkách mívají prášek., ale snad to jsou jen ilustrační fotky.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 29 Júl 2018, 15:58

Sfarbenie vody si myslim, ze tiež trocha sťahuje...clear water má teraz aj špecial pre black water...hm. A sú to také malé guličky, nie prášok.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod kvietik » 01 Aug 2018, 18:52

síce nie úplne aktuálne "videjo", ale nič novšie nemám :)

https://www.youtube.com/watch?v=tiXsSH9qKMQ
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Kvietik 588

Neprečítaný príspevokod martin filip » 04 Aug 2018, 10:05

Sú nádherné,ako je to z dostupnosťou a cenou týchto fešakov?
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia