Juzna Amerika - rada

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Juzna Amerika - rada

Neprečítaný príspevokod Majki » 19 Júl 2018, 14:01

Zdravim. Chcel by som si zalozit nadrz s biotopom juznej ameriky rozmer 250X70X60 cize okolo 1100l. rybky uz mam vybrate a potreboval by som radu, ci som vybral spravne aj co sa tyka druhov,ale aj počtov. za kazdu radu dakujem a tiez kludne piste ak treba upravit osadku,alebo pocty, či je to vela ryb pre taku nadrz,alebo malo, pripadne iny pomer ,počet kusov určiteho druhu.
Zoznam rýb: Acarichthys heckeli 6ks
Acarichthys heckeli-albino 6ks
Geophagus altifrons 6ks
Geophagus sveni Rio Parana 6ks
Geophagus argyrostictus 6ks
Satanoperca daemon 6ks
Satanoperca leucosticta 6ks
Guinacara geayi 8 ks.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Juzna Amerika - rada

Neprečítaný príspevokod nhkg » 19 Júl 2018, 14:49

Podle mě je těch ryb na 1050l moc. Neudržíš kvalitu vody a budou ti umírat. Třeba démoni jsou docela nároční. 6ks jako finální počet jednoho druhu je OK, ale Geophágy a Satanoperky je lepší kupovat po 8 ks, občas o nějaký kousek přijdeš.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Juzna Amerika-rada

Neprečítaný príspevokod Majki » 19 Júl 2018, 15:12

jasne, preto si chcem nechat poradit. a aky pocet by bol vhodny do tohto objemu a pripadne ktory druh vyradit?
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Juzna Amerika-rada

Neprečítaný príspevokod nhkg » 19 Júl 2018, 15:59

Ty počty těžko radit, když nevím jakou máš vstupní vodu, kolik budeš měnit vody, jak bude výkonná filtrace, atd.
Pokud nepotřebuješ extra šetřit, tak bych zrušil démony, Acarichthys heckeli jen po 4ks, ostatní po 7 až 8ks. Jak to poroste uvidíš, jestli jsou ty počty OK a pokud ne, budeš muset ubrat. Tyhle ryby rostou pomalu, počítej že cca 20cm i s ocasem budou mít až po 2 letech a do maximální velikosti jim to může trvat i 5 roků.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Juzna Amerika-rada

Neprečítaný príspevokod Saty » 19 Júl 2018, 17:56

Ahoj tak počty jsou celkem v cajku. Za mě bych asi oželel S. daemon, které jsou krapet náročnější. Nepíšeš jestli to bude okrasná nádrž nebo budeš zkoušet odchov. Někdo ti možná vytkne zbytečně moc druhů ale já myslim, že to bude v cajku. Nevim jak Guinacary jestli se ti třeba nevyselektuje pár a ostatní dáš třeba z domu.
Jinak držím palce a těšim se na prezentaci nádrže.
Jo a odkud máš vybrané ryby, hlavně ty sveni rio parana ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Juzna Amerika-rada

Neprečítaný príspevokod Majki » 19 Júl 2018, 18:10

ahoj dakujem za radu. Bude to len okrasna nadrz na odchov si netrufam a nemam na to ani priestor ani cas. ano daemon su narocnejsie ryby, tak dam na rady a nebudem ich tam miesat tak myslim,ze okolo 40 ryb bude v pohode na ten objem. ziadne 3d pozadie neplanujem,len nejake korene a piesok, aby mali dost miesta na plavanie.
na ryby zatial zdroj nemam, jedine co som pozeral gigaexotic,ale nemam s nimi ziadne skusenosti. predtym som choval tercovce tiez v okrasnej nadrzi a darilo sa im dobre, bohuzial kvoli stahovaniu som musel akvarko predat a ryby tiez.. malo objem 500lit. a uz sa mi to zdalo male,tak predaj nelutujem a planujem tuto vacsiu nadrz.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Juzna Amerika - rada

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 21 Júl 2018, 14:25

nhkg píše:Ty počty těžko radit, když nevím jakou máš vstupní vodu, kolik budeš měnit vody, jak bude výkonná filtrace, atd.
Pokud nepotřebuješ extra šetřit, tak bych zrušil démony, Acarichthys heckeli jen po 4ks, ostatní po 7 až 8ks. Jak to poroste uvidíš, jestli jsou ty počty OK a pokud ne, budeš muset ubrat. Tyhle ryby rostou pomalu, počítej že cca 20cm i s ocasem budou mít až po 2 letech a do maximální velikosti jim to může trvat i 5 roků.

nemyslím si ze geose rastu až tak pomaly zalezi od toho koľko a čim krmis ak si das zalezat vies dost rychlo dosiahnut velkost 20cm viem to podla svojich ako rychlo vyrastli
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom


Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť