l_lacova 500-ka

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
15
88%
2
2
12%
3
0
Nehlasovalo
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 17

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 20 Feb 2018, 19:42

Hotová reklama na Střední ameriku. Paráda!
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod sumdir » 18 Mar 2018, 13:41

l_laco, same krasna ryby :)
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod paloi » 18 Mar 2018, 20:02

l_laco, bol si doplniť stavy na dnešnej Akvatere? Neozval si sa, ja som bol, stretol som akurát Juska, ako vždy :)

Myslím, že jediné zaujímavé, čo som videl, boli meeki, ale boli akési "nedofarbené". Možno stresom.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod l_laco » 18 Mar 2018, 20:30

Nie nebol som, mám takmer plno....

Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod paloi » 18 Mar 2018, 22:18

K tomu, čo si mi písal do SS, o doplnení osádky - vlastne ani neviem, čo by si tam chcel doplniť. Máš to celkom dobre vyvážené. Ešte možno meeki, tú máš tuším len jednu? Ale páči sa mi to tak, ako to máš teraz.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod kvietik » 19 Mar 2018, 09:50

Máš to krásne Laci
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 19 Mar 2018, 17:04

Nádherný ryby a moc pěkná nádrž.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod l_laco » 19 Mar 2018, 17:38

Ďakujem.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod l_laco » 19 Mar 2018, 20:37

Len upresním, že oproti minulým príspevkom mi ubudlo pár rýb.
Salviny sa vytreli, no na takom nešťastnom mieste - do kvetináča, samica sa tam zmestila, no samec nie a tak celá znáška odišla. Po tom samcovi začalo neskutočne hrabať, najskôr takmer zlikvidoval samicu, skončila skoro úplne bez chvosta, ale zvládla to. Horšie bolo, že si zväčšil svoje teritórium na takmer polovicu akvárka a čokoľvek sa tam objavilo doslova terorizoval po celej nádrži. Párik Vieja Breidohri sa už niekoľko dní snažil vytrieť, no vybrali si miesto práve na území Salviny tak sa nemohli. Určite som nechcel prísť o samca Breidohri, tak som sa rozhodol posunúť Salviny ďalej...
Pár dní na to sa Breidohri naozaj vytreli, vyliahlo sa pomerne dosť plôdika, ktorý som odsal a zveril do opateri jednému známemu. Je skúsenejší a hlavne lepšie vybavený, má malú chovničku, tak snáď z ních niečo bude ... ak áno, určite sa tu objaví inzerát.
Tiež som dal preč 2 ks Rotkeilov. Stále som mal pocit že sa im u mňa moc nedarí... na čo to znásilňovať ...
No a tretí druh v počte 3 ks boli Crenicichla Regani. Mal som samca a dve samice, nikdy sa ale nemali k sebe. Samec, rovnako ako salviny začal okupovať jednu skalku a k tomu napádal iné, aj väčšie ryby a doslova im trhal šupiny. Takže išli aj tieto tri ryby k novému majiteľovi. Tak či tak som ich takmer nevidel, boli stále zalezené pod kameňmi.
Prišiel som ale aj o samicu Cutteri, tá uhynula, takže mám pekného samca ku ktorému sa pokúsim zohnať jednu alebo dve samice.
Vrátili sa mi ale 4 ks Nicaraguensis, dva samce a dve samice, takže aktuálne mám tri páry. Predal som ich niekedy v decembri, no chlapík ich nejako nechcel, tak sú späť. Spočiatku to bol trochu boj o pozície, ale domáci samec je najväčší a tak to urovnal. Samce sú už v pohode, no samice sa stále nevedia zniesť. Každá sa chcie trieť, no každá iba s alfa samcom. Zaujímavé je že teritória u týchto rýb si robia samice. Teda aspoň u mňa to tak vyzerá ... každá má svoju skrýšu, svoje územie a keď je samec na blízku vylezie von.
Ostatnú osádku tvoria 2 ks Synspila, z tých mám veľkú radosť. Po príchode Nicaraguensis sa pekne vyfarbili. Robím si nádeje že je tam samec aj samica, podľa správania, no čas ukáže čo z nich bude. Mám tam ešte 4 ks Tetracantus, zatiaľ malé ... teda jeden z nich, asi samec, už pomaly bude okolo 10 cm, ale zvyšné tri sú menšie. Kiež by to bol samec a samice :)
Potichu prezradím, že pomaly zakladám novú nádržku, cca. 700 l - 160*70*65 ... stojan je už pripravený, obložený laminom, polystyrén pod akva nachystaný, dnes som objednal filter, ohrievač .. akvárko sa lepí ... tak som v očakávaní :) ... A čo tam bude? ... no amerika :)
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 19 Mar 2018, 21:08

Ti kančíci nikaragujští jsou úžasní. Chvilku jsem i uvažoval, že bych je chtěl. Ale to by chtělo ještě jedno akva. Podle mě jsou ty tvoje videa skvělá reklama na střední ameriku.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Tbot a 3 hostia