Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Nov 2017, 16:35

Ornatus je v pohodě, zatím po něm vůbec nejdou. Ale plaval jen chvilku po vypuštění a teď už je zalezlý. Navíc zebriny jsou asi ještě trochu vyplašené z ranního lovení satanů. Chtěl jsem je vytáhnout a přeměřit, ale při pokusu o vylovení mi jedna zebrina obhodila celou stěnu, tak jsem je radši nevytahoval. Ještě by mohly nějak blbě vyskočit.

Wunti vím přesně co k nim - další 2 ornatusy. ;-) Ještě zvažuju pár Akary diadema nebo odchytových Herosů, ale nejdřív na jaře.

Kvietiku sorry, chtěl jsem zůstat déle, ale kolega nějak spěchal domů. Najdi si nějakou práci v Ostravě. Zajdem zase na pivo a mohl bych ti předat tu L204.

Sice se mi nelíbí, že mám jen pár velkých ryb, protože rád bych poskytnul rybám víc prostoru vzhledem k jejich velikosti, ale zebrin se momentálně vzdávat nechci a menší ryby k nim nemůžou. Taky je zajímavé, že teď už mám asi jenom odchyty, protože myslím, že žádný z druhů co mám se komerčně nemnoží.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 27 Nov 2017, 16:14

Včera o půlnoci si ornatus klidně plaval po nádrži, po celý víkend jsem neviděl zebriny po něm vyjet ani jednou. A dneska jsem ho našel mrtvého, zadní půlka těla sežraná. :-(
Přitom je o dost větší než L204, ale očividně L204 chrání její pancíř. Tohle mi úplně vzalo chuť dokupovat nějakou rybu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 27 Nov 2017, 18:43

To šlo rychle, to je velká škoda. Satani se Zebrinama vydrželi dlouho, ale tohle mělo rychlej spád :( . Já myslím, že do budoucna určitě něco přidáš.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod wunti » 27 Nov 2017, 19:10

Ty kokso. ... tak to je hardcore :(
R.I.P. :(((
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 629
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 27 Nov 2017, 22:30

Antenovce je skoda. Mam takove neblahe tuseni, ze tvoje akva zacinaji zebriny prerustat. Doufam, ze samci nerupne v bedne. Minimalne bude mas problem s pridanim dalsich ryb.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 765
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 27 Nov 2017, 22:44

Tomáši, delší dobu je mi jasné, že to akvárium přerostly. Minimálně Satani by podle mě ve větším neměli se zebrinami problém. Momentálně o dalších rybách neuvažuju, protože vím, že nic pod 20cm přidat nebude. A tak velké ryby se blbě shánějí, obzvláště s tím jak jsem vybíravý a jak jsem omezený druhy, co můžou do 450 litrů a zároveň k zebrinám. Prakticky mi zbývají jen krunýřovci... Ale zatím se jich nechci zbavovat, jsou to pro mě pořád top ryby.
Já jsem zebriny chtěl od té doby, co jsem si pořídil C. regani. Ale dokud stály kolik stojí, tak jsem o nich do 450l vůbec neuvažoval. Ale jak přišla nabídka 100e kus, tak jsem neodolal a dopadlo to jak dopadlo.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 28 Nov 2017, 16:41

Zatím to nijak nedopadlo a dá by se s tím něco dělat. Ještě bych vyzkoušel nějakou společnost. Problém je, že z velkých cichlid lidi prodávají snad jen oceláty. Podle toho co si pamatuju, větší akva nechceš riskovat, kvůli nosnosti podlahy. Možná je čas oslovit statika, aby navrhl řešení. Které jiné ryby si to zaslouží?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 765
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jan 2018, 19:27

Zebriny už mají problém i s krunýřovci, vyhánějí je do rohu akvária. Ale jinak jsou vitální a naučil jsem je na krmení z ruky. Ale jsou tak žravé, že mě už i kously.
Takže jsem se rozhodl zebriny prodat a našel jsem zájemce s větším akváriem. Objevil jsem v Polsku ryby, které chci, tak tam hned zítra zajedu.
Prílohy
Krun.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod wunti » 30 Jan 2018, 19:33

Ty jo dle tvých komentu jsem myslel ze k tomu nedospejes, ale děláš dobře. Snad najdou dobrý domov. Těším se čím nás prekvapis ;))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 629
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 30 Jan 2018, 20:12

Tak to je celkem škoda. Ale je fakt, že akva už by si asi v tomhle rozměru zasloužily větší.
Takže bude standartní osádka zeměžroutů a eLek ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť